Zluta karta

Zde čtěte zprávy od administrátorů a hlašte problémy nebo návrhy na vylepšení + pravidla fóra.
Pravidelně sledujte tuto sekci.
otomar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. pro 2010
Bydliště: Skoro BRNO

Re: Žlutá karta

Příspěvek od otomar »

Kam jsem to posléze pro upřesnění a "průhlednost" napsal já. Nikdo jiný stejnou či vyšší částku nenabídl.
Kartu by měl dostat Wilik za bl...t a ne ty.
Potřebujete něco vytisknout na 3D tiskarně? Napište mi zprávu.
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: Žlutá karta

Příspěvek od Wilik »

Vtipne - dohoda se ma dle pravidel udit v inzertnim tematu, jaka je to "pruhlednost" zpetne dopsat "nekde jinde jsme se na necem dohodli" netusim, ale urcite to neodpovida zdejsim pravidlum. Je naprosto bezpredmetne neco takoveho do inzeratu psat (de facto jde o OT). Dohoda bylo mimo inzertni tema = prodej jinde => neoznameno dopredu = karta. Jednoduche jak facka.
marinemaster
Nováček
Nováček
Registrován: 28. bře 2012

Re: Žlutá karta

Příspěvek od marinemaster »

No... Kdybych neřekl pravdu a napsal tam nějaký blábol tak žádnou žlutou kartu nemám. Tohle je opravdu trest za upřímnost.
Pravidla nepravidla někdy je lepší řešit něco logikou než pravidly.

Trestal bych spíš za lži a podvody :-)

Hezký víkend.
Don
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2005
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Žlutá karta

Příspěvek od Don »

Hadej co by tady potom vzniklo, kdyby nahodou ti ten uzivatel za poslane zbozi nezaplatil.
CPU:i3-10105; MB:Gigabyte B560M D3H; RAM:HyperX 2x8GB DDR4; HDD: SSD Samsung Pro 1TB, WD 1TB Greenline; PS:Corsair HX650W; Case:SilverStone GD09B Grandia; Monitor:Panasonic VX-P50VT50E; Mouse:Logitech MX Performance; Keyboard:Logitech Wireless Illuminated K800
Audio: Asus Xonar Essence ST, NAD C375BEE, VMA-II S
marinemaster
Nováček
Nováček
Registrován: 28. bře 2012

Re: Žlutá karta

Příspěvek od marinemaster »

Je pravda že jsem starší pán a už jsem si zažil lecos. Každopádně tohle riziko vzniká při nákupech po internetu velice často. Na jednu stranu tento systém chápu, na stranu druhou se žlutou kartou nemůžu reagovat do vlákna na probíhající obchod takže se nikdo nedozví případné probíhající problémy..což je trochu kontraproduktivní :-)
Jak říkám, trestat ano..ale musí to mít hlavu a patu :-)
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Žlutá karta

Příspěvek od pbjun »

No ja osobně jsem měl dva problémy v bazaru a první problém skončil tak že se nic nestalo, ani není jméno člověka napsáno v nedůvěryhodných :( Teďka už přes měsíc řeším dalšího co mi prodal nefunkční noťas jako funkční a furt se nic neděje takže si myslím že pokud by nezaplatil za poslane zboží tak se nejspíše nestane nic...
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: Žlutá karta

Příspěvek od Wilik »

Vyhledal jsem si ve stiznostech ty tve a zaznam je pouze 1 a to prave 3 tydny stary, o jinem predchozim nam neni znamo. Pokud do toho tedy nezahrnujes tu SZ, kterou jsi mi napsal s tim, ze to vlastne ani neni stiznost a dal to nemam resit - coz jsem nedelal.

K aktualni stiznosti - nevim co si predstavujes, ze by se melo dit, kdyz ted se "nic nedeje" - mozna nejaky verejny lync - ale to ses na spatnem miste. Tady je vzdy potreba dat prostor i druhe strane, protoze mnohdy ne vse co napise stezovatel je uplna pravda. Pote ma dotycny moznost vec napravit a uverejneni vc. trestu prichazi az kdyz nekona. Stejne tak je to pote poskytnuti soucinnosti pri trestnim oznameni a spoluprace s policii - nic z toho opet neni "videt", ale deje se.
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Žlutá karta

Příspěvek od pbjun »

Jasne, ale kdyz druha strana SZtky cte a nereaguje na ne tak asi neni vse v poradku ze... Mi od chvile co jsem mu napsal ze mi prodal nefunkcni zbozi neodpovida... Co jsem se tady ptal jednoho uzivatele tak mi rekl ze vysledkem reseni jeho stiznosti nebylo nic takze ocekavam to same a holt cekam az ten clovek napali dalsiho clena...
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: Žlutá karta

Příspěvek od Wilik »

To ze nekdo nereaguje na tebe neznamena, ze nebude reagovat i na administratory - navic ma jasne stanovene datum do kdy musi reagovat (obvykle 14 dnu) a az pak se cini dalsi kroky. Tzn. ze "neni nic" - to si jen myslis, navic mylne.
michal.kolesa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. čer 2008
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Žlutá karta

Příspěvek od michal.kolesa »

Wilíku a jak se pozná, že nereaguje na úmyslně, ale že třeba nemůže na internet, třeba se náhle dostal do nemocnice kde nemá počítač ?
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Žlutá karta

Příspěvek od pbjun »

na to si dovolim treba reagovat :)
Kdyz si SZ precte (v seznamu SZ to poznas) a pripadne kdyz se prihlasi na forum tak na 90% nereaguje umyslne.
Wilik: ano vsecko chapu, ale resi se to uz od 15.3. coz je vic nez 14 dni ;). No uvidime jak to dopadne, ale zadne nadeje co se tyka financni nahrady necekam, spise cekam ze na dotycneho bude aspon nejake varovani. Co kdyz tedka pujde zase proda neco spatneho jako dobre a muzes resit znova, neco jako predbezne opatreni se dela vzdy i u toho vysetrovani PCR jak jsi zde zminil, ale dotycny muze vesele dale prodavat ze...
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: Žlutá karta

Příspěvek od Wilik »

Dotycny ma cas na vyjadreni - ale ty nevis jestli se uz nevyjadril, co napsal, jaka komunikace tam muze probihat, dale oneh 14 dnu je od posledniho prihlaseni od zaslani, prip. od precteni - tzn. neni to tak, ze ty si postezujes a do 14 dnu mu sekame hlavu...

Ad "predbezne opatreni" - vydava ho soud a rozhodne to neni vzdy, spis vyjimecne - navic mi nejsme ani soud, ani policie, tzn. ze ty mas s nekym problem neznamena, ze obecne ten clovek musi byt spatny a nemel by zde vubec byt, natoz v bazaru. Kazdopadne do pripravovane revize bazarovych pravidel to lze zahrnout.
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Žlutá karta

Příspěvek od pbjun »

Tak uz jen to ze odmitl jakekoliv byt drobne vyrovnani v podobe vraceni fakt symbolicke castky mi napovida ze to v poradku neni... Navic jsem zjistil dalsi veci ohledne toho notasu a jsem si jisty ze proste keca... Ale to je fuk, pockam si na rozhreseni a treba se mi jednou naskytne moznost vyletu jeho smerem ;)
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Žlutá karta bez napomenutí

Příspěvek od renek1 »

čau
Rád bych poukázal na to, že já jsem možná nevědomky porušil jedno pravidlo, nicméně pravidla by tu měla platit pro všechny a to i pro modery a adminy a tudíž bych podle pravidel, měl být nejprve napomenut a pak při opakovaném prohřešku, bych mohl dostat žk. Nic z toho nikdo z adminů nebo moderů neudělal a tak se ptám, jak to tedy je.
Myslím, že i přes to, že soudce odsuzuje podle zákona vyníka trestného činu, tak ale i on pokud nedodržuje zákon, tak musí být potrestán, jelikož pravidla platí pro všechny.
Díky
Já se za svůj prohřešek omlouvám, nicméně je to má první chyba a hned žlutá a bez řečí?
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Žlutá karta bez napomenutí

Příspěvek od Thellwin »

Ahoj viz postihy na fóru - http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=22&t=139913
...
5. prohřešky v bazaru mají 2násobnou závažnost
...
Dostal jsi VZK, což je druhý nejmírnější stupeň hned po varování. Z mého pohledu je vše správně.
Goldnoob team proud member!
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Žlutá karta bez napomenutí

Příspěvek od renek1 »

Ale nikdo se ani neobtěžoval mi říci důvod, a taky bych pochpil kdybych byl nějaký rebel, ale nepatřím mezi problematické.
No nic, vykládat právo se dá mnoha způsoby.
Nicméně to, že jsem nenapsal, komu jsem prodal mi přijde absurdní. Důležité přeci je napsat, že už to není aktuální. No omlouvám se. Vidím, že inzerovat tady se nevyplácí. :wink:
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Žlutá karta bez napomenutí

Příspěvek od Thellwin »

Důvod je vždy napsaný v tématu s kartami - http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... 4#p8487304

Jsou tady nějaká pravidla Bazaru a ta je dobré si přečíst a pak dodržovat, většině lidí to nedělá problém a pak také nemá problémy. Jinak VZK není žádný doživotní cejch, ale upozornění, že něco bylo špatně.
Goldnoob team proud member!
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Žlutá karta bez napomenutí

Příspěvek od durod »

Jsou ruzne zavazne prohresky, prodej neuvedeny jinde patri mezi ty zavaznejsi a byly od pocatku posuzovany prisneji. Uznavam, ze v tvem threadu jsem se mel vyjadrit konretneji a napsat, ze jsi porusil pravidlo a posouvam dale k reseni adminum.

Mas VZK, a ne ZK, muzes psat do Bazaru.
Varovani se v Bazaru udeluji napr. za opakovane OT, nejprve jenom slovne, pote i realne.

Samozrejme te nikdo nemuze nutit inzerovat v Bazaru, ale je to mysim nejlepsi moznost ziskat veci nejlevneji a s urcitou zarukou, ze nebudes osizeny, komunita na PCTF je spolehliva, muzes si dohledat historii uzivatelu, atd...


//edit Wilik - promaz
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Odpovědět

Zpět na „Zprávy od a pro administrátory“