Vzdělávací sekce? - DŮLEŽITÉ

Zde čtěte zprávy od administrátorů a hlašte problémy nebo návrhy na vylepšení + pravidla fóra.
Pravidelně sledujte tuto sekci.
Odpovědět
Matherdet
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. srp 2012
Bydliště: Praha

Vzdělávací sekce? - DŮLEŽITÉ

Příspěvek od Matherdet »

Ahoj,
Miluju hardware a vše okolo něj, ale nikdy jsem neměl možnost se v tomhle oboru dostatečně kvalitně vzdělat. Myslím, že jsem dostatečně chytrý na to abych byl na gymplu (konkrétně gchd - byl jsem pyšný že tam chodím, je to velmi dobrá škola), ale byl jsem nucen přejít na klasickou průmyslovku s dostatkem odborných předmětů které mě připraví na život v téhle branži.

Po přestupu který se uskutečnil cca před 14 dny jsem dostal přístup do +4U (unicorn), kde máme všechny materiály dostupné online.

Chci se zeptat jestli by bylo možné udělat takovou vzďelávací sekci, kde by mohli lidé jako já, kteří nemají možnost se učit v tomhle oboru, si pročíst všechny ty materiály které potřebují nebo se chtějí něco novho dozvědět.

Mám přístup k materiálům všech předmětů od 1. Do 4. Ročníku:
- Hardware
- Výpočetní technika
- Programování a vývoj aplikací
- CAD systémy
- Deskriptivní geometrie
- Grafické systémy
- Počítačové sítě
- Operační systémy
- Multimédia
- Webové aplikace

A ještě je tam jedna sekce výběrové odborné předměty kde je toho ještě dost. Upozorňuji že ne všechny předměty jsou všechny 4 roky studia. Odhadem je tam 3000 stran materiálů.

Co vy na to ? Nějaké názory, připomínky?
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Vzdělávací sekce? - DŮLEŽITÉ

Příspěvek od Alfajk »

to neprojde,protoze na 99,9% ty materialy nebudes moct zverejnit...pokud se teda budes nekoho ptat :)
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Matherdet
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. srp 2012
Bydliště: Praha

Re: Vzdělávací sekce? - DŮLEŽITÉ

Příspěvek od Matherdet »

U každé té prezentace je uveden tvůrce (většinou profesoři naší školy) a použitá literatura k dané látce... Nikde není žádná licence nebo copyright. V nejhorším případě bych některé nejdůležitější předměty předělal.
komancero
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. úno 2008
Bydliště: Holešov

Re: Vzdělávací sekce? - DŮLEŽITÉ

Příspěvek od komancero »

ta latka je neverejna jen v ramci vasi skoly
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: Vzdělávací sekce? - DŮLEŽITÉ

Příspěvek od Maor »

V rámci slušnosti by to chtělo si na škole od autorů vyžádat povolení. A já bych to podpořil, na wiki se toho člověk moc nedočte. Ale myslím, že by se hodilo spíš navázat spolupráci s nějakým existujícím webem v oblasti sdílení studijních materiálů. Bohužel o žádném kvalitním nevím a je to škoda.
Jinak jsi udělal pěknou blbost, gympl tě na VŠ připraví mnohem líp. Když vidím ty chudáky z průmyslovek jak nestíhaj, nikdy bych neměnil. Jinak to co jsi vypsal se naučíš v prváku na VŠ, když zvolíš správný obor.
veteran13
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2010
Bydliště: Vsetín/Brno

Re: Vzdělávací sekce? - DŮLEŽITÉ

Příspěvek od veteran13 »

trochu OT ale když vidím jak chudáci gympláci nezvádaj strojařské předměty je mi jich líto

jinak autorova myšlenka je pěkná, odborných učebních textů není nikdy málo
Má milá rozmilá neplakej! Život už není jinakej.
Dnes buďme ještě veselí, na naši bílé posteli.
Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví, zejtra si lehnem do rakví.
KubasCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2011
Bydliště: Roudnice n/L

Re: Vzdělávací sekce? - DŮLEŽITÉ

Příspěvek od KubasCZ »

Jako gymplák bych dodal, že na VŠ záleží na předmětu.. V určitých předmětech jsem měl navrch, jinde jsem zase nestíhal.. Gympl připravuje studenty většinou stylem "allinone", čili po gymplu lze jít na MatFyz, ČVUT (stroj., stav.), UK (lékařská, publicistika) atd.. Mám několik spolužáků na těchto školách/oborech a nevim o tom, že by nestíhali..

Přejít na průmyslovku by mělo smysl asi tehdy, pokud bys měl jasno v tom, na jakou VŠ potom chceš jít..

Co se týče materiálů, tak na to souhlas budeš potřebovat určitě, jinak by ty materiály nebyly přístupné pouze pod účtem na +4U, ale dali by to rovnou veřejně.. Byla by určitě slušnost se jich na tohle téma optat..
CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D, MB: MSI MPG X570 Gaming EDGE WIFI, GPU: MSI RTX 4070 Ti VENTUS 3X 12G OC, RAM: Corsair 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance LPX, SSD: Intel 530 240GB, Samsung SSD 970 EVO 1TB, HDD: WD 750GB, CASE: Akasa Venom Toxic, PSU: Seasonic S12II-620 620W, MONITOR: 27" LG ultragear 27GL650F-B IPS + 27" LG UltraHD 4K + 24" Dell U2415 IPS, ZVUK: Microlab Solo6c + Sony Noise Cancelling WH-1000XM5, Klávesnice + myš: Logitech MX Keys + Logitech MX Master 3S, OS: Windows 11 Pro, NAS: Synology DS216j
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Vzdělávací sekce? - DŮLEŽITÉ

Příspěvek od Blue Storm »

veteran13 píše:trochu OT ale když vidím jak chudáci gympláci nezvádaj strojařské předměty je mi jich líto
Naprosto souhlasím. Na FEKTu to je taky dost poznat, kdo třeba na průmyslovce už s elektronikou pracoval oproti gymplákům, kteří toho až tolik neví (čest výjimkám). Zase na druhou stranu jsou gympláci lepší v matice a fyzice. Takže to opravdu nelze obecně říct, že je gympl lepší.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Matherdet
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. srp 2012
Bydliště: Praha

Re: Vzdělávací sekce? - DŮLEŽITÉ

Příspěvek od Matherdet »

No rozhodně chci jít na FIT/FEL... každopádně mám v životě jasno takže gympl vs. shit škola (v některých ohledech - jak říkáte matika,fyzika), kde mě naučí to co potřebuji a chci(styl VŠ, taky si vybíráte kam chcete jít,co studovat, jaké předměty atd...). Být zahlcen nepotřebnými informacemi ohledně chemie, biologie, zeměpisu a dějepisu mě přestalo bavit.

Jinak optám se a dám vědět. Když dostanu zelenou pustím ven to, k čemu budu mít souhlas publikovat a budu bojovat za další materiály.

Wikipedie a posty na různých forech mě naučily všechno co zatím vím, ale přehlednost a jasnost informací je nesrovnatelná.
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Vzdělávací sekce? - DŮLEŽITÉ

Příspěvek od Weslo »

Ideálně uprav českou wikipedii, pokud máš potřebu pomáhat ostatním. Ty materiály ti téměř určitě nepovolí zveřejňovat (proč taky že?) ale své know how můžež dát lidstvu zdarma :)
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
pm74
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. zář 2009
Bydliště: praha 4

Re: Vzdělávací sekce? - DŮLEŽITÉ

Příspěvek od pm74 »

Matherdet píše:... Být zahlcen nepotřebnými informacemi ohledně chemie, biologie, zeměpisu a dějepisu mě přestalo bavit...
v soucasnosti, kdy jsou mezioborove discipliny na spicce technologickeho vyvoje, bych si nebyl tak jisty. kazdopadne komplexni vzdelani je vzdy vyhoda. nejhorsi je technicky omezenec. spolupracuju s nekolika statiky (stavebnich konstrukci) a jeden vycniva. zkus hadat, jake ma stredni vzdelani? klasicke gymnazium (jeste vcetne latiny atd.). a je to uplne jina liga...
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Vzdělávací sekce? - DŮLEŽITÉ

Příspěvek od Mr.Nigga »

Docela se bojím, že i když se jich zeptáš, tak to nebudou chtít zveřejnit. Třeba u nás nejsou někteří učitelé ochotni sdílet materiály ani v rámci pedagogického kolektivu, natož někam ven... nejhorší to je, pokud se ty materiály tvoří z financování Evropské unie a ti lidé přesto udělají vše proto, aby se k nim nikdo nedostal...
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Vzdělávací sekce? - DŮLEŽITÉ

Příspěvek od Shaquille »

pm74 píše:...klasicke gymnazium (jeste vcetne latiny atd.). a je to uplne jina liga...
Nebude to spis vekem a zkusenostma, nez gymplem?
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Vzdělávací sekce? - DŮLEŽITÉ

Příspěvek od Butch »

Matherdet píše: Po přestupu který se uskutečnil cca před 14 dny jsem dostal přístup do +4U (unicorn), kde máme všechny materiály dostupné online.
Muzu se zeptat na nazev prumyslovky? Ze by pripravka pro UCL 8-) ?

//Edit, ha tak nic. Zrejme jsi na SSPŠ, navic bylo otevreno rok stare tema...
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Odpovědět

Zpět na „Zprávy od a pro administrátory“