Coollaboratory liquid ultra - GPU

Chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a dalšími + odhlučnění PC.

Moderátor: morke

Pravidla fóra
Pokládejte své dotazy do správných podsekcí, nikoli do kořenové sekce. Zde řešte pouze odhlučnění, monitoring, apod.

Nezapomínejte před položením nového dotazu hledat v předchozích tématech a FAQ.
Odpovědět
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Coollaboratory liquid ultra - GPU

Příspěvek od alienGT »

Chci se zeptat, zdali někdo použil CLU na GPU. Mám GTX780GHz. Základna je měděna, čili by s CLU neměl být problém. Zkoušel to někdo, neni to riskantní? O kolik spadla teplota oproti defaultni paste popr. vs jine kvalitni pastě (MX4, NT-H1)?
Mám to risknout nebo to rači přepastovat jen NT-H1kou.
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
kesi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2007

Re: Coollaboratory liquid ultra - GPU

Příspěvek od kesi »

Ahoj :) , měl jsem (mám) GeForce GTX 980 s Gainward chladičem a teplota mi klesla s použitím CLU o více než 10°C určitě, ale nedával bych to tam.
Koupil jsem lepší chladič, s kterým stačí "obyčejná" MX-4 pasta na stejně pěkné teploty a hlučnost je stále v normě. NT-H1 je taky dobrá.
Pokud se ti zdají teploty vysoké, jen bych to vyčistil a přepastoval NT-H1 třeba. Popř. kdybys chtěl mermomocí utratit peníze koupit jiný chladič, třeba od AC. Nevim, jaký máš nyní chladič.

Na stabilní OC ovšem nic z toho u mě nemělo vliv!! Jen koukám na nižší teploty. :)

PS: riskantní to asi bylo. :oops: Nicméně s CLU je to o velmi malém množství, takže jsem si vycvičený z CPU delid věřil. :)

Psáno z mobilního zařízení. R.K.
pekacko
Nováček
Nováček
Registrován: 11. zář 2009
Bydliště: Vrbno pod Pradědem
Kontaktovat uživatele:

Re: Coollaboratory liquid ultra - GPU

Příspěvek od pekacko »

Coollaboratory na GPU ne, je to risk. Taky tam mám pouze NT-H.
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Coollaboratory liquid ultra - GPU

Příspěvek od Dithius »

mam ji na HD 7970satce... neni to problem to tam mít jenom sem udělal bezpečnostní opatženi, a to takový že jsem koupil nejtenší teplovodivy 0,2 mm polštářek a obstlal jsem čip nějak takto:
(vyhoda je že kdyby ti CLU trošičku steklo tak nedojde k tranzistorum.... jinak to je risk kdybys měl poruchu karty tak bez specialniho čisticiho prostředku CLU dolu nesundaš nijak... a špatně se shaní)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Coollaboratory liquid ultra - GPU

Příspěvek od LoCo99 »

hm, mám jí na HD 7950 pod vodníkem, ale chystám se to rozebrat, pujde to vlastně ještě rozebrat ? vím že po smontování to extra nějak nedrželo a hlavně sem nedosahl o moc lepších výsledků, plus nemam skoro chlazený paměti (už asi rok a půl)

nešlo by to vyleštit/vylapovat/vybrousit ? teplo předpokládám nepomůže

měl CLU kapla na stůl a z toho to taky nešlo :D
Oldspice
Nováček
Nováček
Registrován: 18. lis 2012

Re: Coollaboratory liquid ultra - GPU

Příspěvek od Oldspice »

Dithius zajímavé DYI :) Jinak souhlasím s názorama, že na GPU bych jí nedával (a sám jsem to nedělal). Na CPU je ale super. NT-H je fajne na tuhle práci :)
Odpovědět

Zpět na „Chladiče a chlazení“