Chlazení - problém s PWM

Chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a dalšími + odhlučnění PC.

Moderátor: morke

Pravidla fóra
Pokládejte své dotazy do správných podsekcí, nikoli do kořenové sekce. Zde řešte pouze odhlučnění, monitoring, apod.

Nezapomínejte před položením nového dotazu hledat v předchozích tématech a FAQ.
Odpovědět
anti.77
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. kvě 2006

Chlazení - problém s PWM

Příspěvek od anti.77 »

Dobrý den,mám sestavu viz podpis,měnim větráky ve skříni a všiml jsem si,že větrák na procesoru -GELID Solution Tranquillo - revize 2 - jede furt naplno ,neustále 1500 otáček ,zapojenej do desky ho mám správně ..... PWM samozřejmě má .... žádný program na regulaci otáček v pc nemám,tak netuším není-li tam nějaká finta ... bios jsem prolezl ale opět netušim není-li tam nějaká nenápadná vychytávka ... prostě regulace je z mě neznámého důvodu vypnutá ..... bohužel jiný větrák ke Gelidu jsem neobjednal (neviděl jsem problém a otáček jdem si před tím nevšiml-uchladí mi i5 2500k@4800 při napětí 1.352V v zátěži na 63°C max) a chci to dát dokupy ..... dík za každou radu

Edit:
Vyřešeno : V BIOS Hardware Monitor - CPU Smart Target jsem měl Disabled .... nastavil jsem a o.k.
Case: Fractal Design Meshify C - DarkTG ,MB:Asus Maximus VIII Gene,proc:i7 6700K(cooler: Corsair H80i v2 Extreme),GK: EVGA GeForce GTX1080Ti SC BE Gaming ICX,4x8GB ram: DDR4 Corsair Vengeance LPX Black,disky:SSD A-Data XPG SX900 128GB, HDD : Toshiba P300 3TB, Seagate Barracuda7200.14 -1TB,ext.WD Elements Portable 750GB USB 3.0,zdroj:Seasonic Focus Plus Gold 750W,monitor: Samsung C27H711,klávesnice:GIGABYTE Force K85,myš:Asus Echelon,Windows 10 Home 64bit
WOB
Červená karta
Červená karta
Registrován: 05. říj 2015

Re: Chlazení - problém s PWM

Příspěvek od WOB »

kolik máš teplotu na tom tranquinu v zátěži? třeba v AIDě?
rici833
Nováček
Nováček
Registrován: 01. lis 2015
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Chlazení - problém s PWM

Příspěvek od rici833 »

v biosu máš asi vypnutý Cpu Smart Target dej jsi enable
Odpovědět

Zpět na „Chladiče a chlazení“