4pin fan jak zapojit

Chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a dalšími + odhlučnění PC.

Moderátor: morke

Pravidla fóra
Pokládejte své dotazy do správných podsekcí, nikoli do kořenové sekce. Zde řešte pouze odhlučnění, monitoring, apod.

Nezapomínejte před položením nového dotazu hledat v předchozích tématech a FAQ.
Odpovědět
Filip1357
Nováček
Nováček
Registrován: 27. lis 2016

4pin fan jak zapojit

Příspěvek od Filip1357 »

Ahoj, snad se tu toto téma neopakuje. Nebo lépe řečeno není zde odpověď co potřebuji :-) Helejte šikulové mám doma 4 pin ventilátor, původně měl sloužit jako pomocný k gtx 1060 asus ROG Strix 6gb oc ale grafika v boxu nzxt phantom820 spouští ventilátory pouze občas jelikož se chladí zhruba od 54-5 stupňů Celsia, a pascal je tak výkonná architektura že,opravdu netopí. Tak jsem jej zatím nezapojoval a nutno dodat, že nejsem odborník a do pc nelezu stavěla mi to firma a já bych chtěl asi aby byl tento ventilator zapojen dole v bedně a měl stále otáčky od startu pc nežli aby ho ovlivňovala grafika ventilátor má na sobě přepínač asi na manuální řízení je ram 1000 /1750/2650 otáček a teď kam ho tedy zapojit, mám jej zapojit na desku, na 3/4 pin nebo použít rozbočku a napojit ho na velký 200 mm ventilátor v boku? Nesnažím pak přísun napětí tomu bočnímu? Jako aby pak místo otáček např 1600 nejel třebas jen na 900 to bych nerad. Rád bych docílil co nejnižších teplot v bedně což byl průser u minulé gtx980ti strix oc která neustále i v takto velkém casu měla teploty 72 stupňů ale nutno dodat že při celovečerním hraní dosáhla i 76 proto jsem se rozhodl jí vyměnit a protože už moc nehraji prodal sem 980ti za 9 tisíc a za 9000 koupil 1060ku abych nemusel už do pc investovat kdo by měl nejlepší radu? Nebo jej opravdu zapojit do grafiky a přez prodlužovák ho dát dolů do bedny? Byl by někdo ochotný mi to třeba vysvětlit přez ts3/skype? Děkuji velice za rady
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: 4pin fan jak zapojit

Příspěvek od LoCo99 »

ty chceš mít zapojenej ventilátor co poběží nonstop na 1600 rpm? wtf

normálně ho zapoj na nějakej konektor na základní desce a v biosu mu naklikáš jak se má chovat, pokud nemáš místo na desce nebo to neumíš nastavit tak si kup molex redukci, ale to už pak nejde regulovat
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: 4pin fan jak zapojit

Příspěvek od Alfajk »

72 ani 76 stupnu na grafice neni nic, nad cim by ses mel vzrusovat, to jsou normalni teploty, zbytecny na to pridavat nejakej dalsi vetrak
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Jakumiko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. říj 2014

Re: 4pin fan jak zapojit

Příspěvek od Jakumiko »

Já řeším něco podobnýho s gtx 690, která topí opravdu dost. Vyřešil jsem to ti, že pod grafiku jsem umístil prolimatech Fan Mounting kit + 2x 120mm Fan. Všechno přes 3pin to 3x3pin adaptér napájeno z desky. Deska utáhne i 4 Fany na jeden 3pin - nemusíš se bát.
Jakumiko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. říj 2014

Re: 4pin fan jak zapojit

Příspěvek od Jakumiko »

980ti by to možná o nějaký ten stupeň pomohlo, ale pro 1060 je to fakt zbytecny- ta netopí
Jakumiko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. říj 2014

Re: 4pin fan jak zapojit

Příspěvek od Jakumiko »

Jen pro zajímavost jsem si rigorózně změřil rozdíl u své gtx 690 s přídavným ofukem a bez něj, a bohužel, rozdíl 0,5 stupně je v reálu na hranici statistické odchylky.
Takže pro karty s referenčním (axiálním) chlazením žádný přínos nečekejte :(
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: 4pin fan jak zapojit

Příspěvek od racecar »

Mas tam moznost editovat komentare tak to tu nespamuj OT v rok starej teme. :!:
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Odpovědět

Zpět na „Chladiče a chlazení“