airflow

Vše co se týká chlazení vzduchem - větráčky, ventilátory, žebrované pasivy, atp.

Moderátor: morke

Odpovědět
rambic
Nováček
Nováček
Registrován: 27. zář 2012

airflow

Příspěvek od rambic »

Zdravim, potřeboval bych poradit ohledně airflow v mojí case viz obrázek.
Pročítal jsem nějaké příspěvky a názory se dost liší. Zdá se Vám rozložení větráků optimální?
Momentálně to má podle obrázku akorát s jedním větrákem vepředu a bez filtru na horním větráku a mám v case dost prachu, jestli by nebylo lepší buď horní větrák otočit aby foukal ven a nebo ho dát úplně pryč.


Obrázek


//morke - přesun z hlavní sekce
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: airflow

Příspěvek od racecar »

Horny otoc aby fukal von lebo mas to dost nelogicke. Vsetky fany dnu a len jeden von.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: airflow

Příspěvek od Holda »

Horní bych určitě otočil, určitě bych zacoval intake přes radiátor. Pak testuj, je to zábava :)
Zdroj máš kde a jak?
.
rambic
Nováček
Nováček
Registrován: 27. zář 2012

Re: airflow

Příspěvek od rambic »

Takže když ten horní otočím, tak vlastně prachovej filtr nebude potřeba ne?
Zdroj je vlevo na dně case. Jo je to sranda, někde sem viděl jak testovali průtok vzduchu pomocí kouře :-D
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: airflow

Příspěvek od pilarius »

Nejenže nebude potřeba, ale bude dokonce překážet. Jenže když ho odstraníš, zase tam bude sedat prach v době, kdy bude počítač vypnutý. Určitě bych ho ale otočil.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
rambic
Nováček
Nováček
Registrován: 27. zář 2012

Re: airflow

Příspěvek od rambic »

Rozumím, takže otočit aby vyfukoval nahoru bez filtru.
Myslíte, že jsou potřeba dva 140mm vepředu, zatím mám jen jeden.
Jinak originální větráček od NXZT mi z nějakýho důvodu děsně hučí jen při startu PC, zkoušel jsem utahovat šroubky, ale nic nepomáhá, mám zkusit protivibrační sponky nebo je to nesmysl?
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: airflow

Příspěvek od Holda »

Vepředu záleží, jestli tam nemáš třeba radiátor vodního chlazení, jestli ne, stačí jeden. Jestli hučí, tak to bude otáčkami, po startu systému si je to začne regulovat.
.
rambic
Nováček
Nováček
Registrován: 27. zář 2012

Re: airflow

Příspěvek od rambic »

Ne radiátor nemám,nehučí spíš se třese, pomůže když do něj klepnu, tak na chvíli přestane.
Jakumiko
Nováček
Nováček
Registrován: 15. říj 2014

Re: airflow

Příspěvek od Jakumiko »

Základní otázka je, jak moc ti topí HW. Co tam mas za CPU a GPU? A jaký je chlazení CPU?
Odpovědět

Zpět na „Vzduch“