AiO, nebo lepší vzuch

Chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a dalšími + odhlučnění PC.

Moderátor: morke

Pravidla fóra
Pokládejte své dotazy do správných podsekcí, nikoli do kořenové sekce. Zde řešte pouze odhlučnění, monitoring, apod.

Nezapomínejte před položením nového dotazu hledat v předchozích tématech a FAQ.
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: AiO, nebo lepší vzuch

Příspěvek od icebosss »

Ano. Kdyby jsi nebyl IQ tykve a podíval se na testy, tak tu nepíšeš hovadiny a i já s nima mám dobré reálné zkušenosti na radiátoru při cca 650 rpm.

Zde je jasné měření skrz RADIÁTOR

But the low noise means that it is one of the best performers from an airflow/noise ratio challenging even the mighty EK Vardar F1-120 up to a point. Now if your radiator is more restrictive than this then things may change but this is still good stuff!

http://thermalbench.com/2015/04/17/noct ... 0mm-fan/3/

proto jsem psal, pokud nemá nějaký mega hustý a tlustý radiátor, tak jsou tyhle fany jedny z nejlepších pro použití při cca 600 rpm.

Vardar vychází lépe, ale má pazvuky a strašně vibruje i přes tlumící pěnu na radu a utáhlý šrouby.

Blacknoise NB vychází taky dobře, ale vydává divné zvuku pokud se nepoužije shroud a je přímo proti žebrování.

SW3 jsou dobré, ale hodně kusové a při nízkých otáčkách mi dělaly pazvuky. Pořád mi lépe vycházely s hlukem noctua S12a při podobném průtoku vzduchu a při podobných hodnotách chlazení. Testoval jsem to reálně vedle sebe na 360mm radiátoru, tak ze mě nedělej debila, že radím blbě.

Neboj jsem hodně citlivej na hluk a ještě k tomu chci mít kvalitní vodní chlazení a dobré teploty. Takže jsem opravdu už vyzkoušel všechny možné TOP drahé ventilátory. Měl jsem i Gentle Typhoon, bohužel také vydávaly nemilé zvuky při určitých otáčkách. To samé Corsiar ML - pazvuky.
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: AiO, nebo lepší vzuch

Příspěvek od MaWa »

Protože to píšou na internetu, tak je to pravda ?

Dochází ti, že S12B Redux je skoro (pár procent rozdíl) totožný fan s S12A FLX až na barvu a příslušenství ? Proč tedy v v tom testu stojí ten redux za přesně takový hovno, za jaký na radiátorech stát má a ten S12A FLX nějakým zázrakem je přesný opak ? Asi proto, že si to recenzent vycucal z prstu :roll:

Prostě promiň, ale S12A FLX na radiátorech funguje přesně stejně naprd jako ten S12B Redux v recenzi, na kterou jsi dával odkaz. Tak to prostě je...
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: AiO, nebo lepší vzuch

Příspěvek od racecar »

Este ked je za radiatorom alebo pred fanom prachovy filter tak to tiez znizuje vykon. Ale urcite je to nepodstatne lebo prachove filtre urcite nikto nema. :wink: Takze nejake mereni SKRZ RADIATOR na stole je strasne vypovedne.

PS: Dufam, ze aj MaWa dostal PMku od icebossa. :lol:
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
ifkopifko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2009

Re: AiO, nebo lepší vzuch

Příspěvek od ifkopifko »

MaWa píše:Dochází ti, že S12B Redux je skoro (pár procent rozdíl) totožný fan s S12A FLX až na barvu a příslušenství ?
Sorry že sa zas miešam, ale o akých percentách hovoríš? Dúfam že nie o papierových hodnotách prietoku alebo niečom podobnom. :roll: Inak tie fany majú dosť odlišný tvar rotora, takže určite sa budú správať každý inak, to je jasné aj bez nejakého výskumu.
racecar píše:Este ked je za radiatorom alebo pred fanom prachovy filter tak to tiez znizuje vykon.
On si akože niekto súdny dáva radiátor na vstup do case? Každopádne, každý si musí zvážiť svoje vlastné pre a proti u svojej konkrétnej konfigurácie... Zbytočne to tu hrotíš.
CPU: R7 7700 COOLER: Endorfy Fera 5 MB: ASUS B650M-E RAM: 2x16GB DDR5
VGA:
Asus GTX 1060 3GB OC HDD: Samsung 980 Pro 1TB + Crucial MX500 1TB + WD Red 4TB
PSU: Seasonic Focus GM550 CASE: Thermaltake Swing Silver w/o window -trošku modifikovaná (skôr znásilnená) DISPLAY: Asus MX239H
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: AiO, nebo lepší vzuch

Příspěvek od icebosss »

No ten týpek je zrovna důvěryhodnej recenzent a určitě mu věřím víc, jak nějakýmu Raceraceroj ze slovenska :D

Psal jsem, že jsem sám dělal srovnání těch Noctua S12A vs SW3. Teplotně na tom byla noctua o trochu horší, cca o 2 stupně, ale zase měla příjemnější zvukový projev na stejných otáčkách a stále tlačila dost vzduchu přes horní 360 radiátor a nad tím přes mřížku. To je mé osobní srovnání, takže ze mě fakt nedělejte debila a zkuste si to sami.

Samozřejmě i ON tam má psané, že přes hustější či silnější radiátor mohou být výsledky jiné, tak nevím co na tom nechápete.

A ne Redux a S12A opravdu nejsou stejné ventilátory. Rozdíl je právě v maličkostech. To je jako říct, že každý 14mm fan bude asi stejně účinnej a hlasitej, protože má 7 lopatek.

Jinak na 280 radu používám 14mm verze SW3 a ty jsou cca do 470 otáček neslyšné. Používám je pro push a z druhé strany mám Noiseblocker NB-eLoop pro pull. Při push jsou hrozně hlasité i na malé otáčky a musel by se používat nějaký větší shroud.

A jinak já ten rad mám na vstupu do case a před těma SW3 mám asi 4mm od nich prachový filtry, kvůli tomu mohou jít jen na tak málo otáček, jinak to už dělá bordel a jde to slyšet.


Jinak na všech ventilátorech či radech mám pěnový rámeček aby si ventilátor nenasával vzduchu či ho netlačil skulinkama mezi radem a ventilátorem. Tím se taky o něco zvýší účinnost těch fanů
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: AiO, nebo lepší vzuch

Příspěvek od racecar »

ifkopifko píše:On si akože niekto súdny dáva radiátor na vstup do case?
icebosss píše:A jinak já ten rad mám na vstupu do case
Tak co myslis? :roll:
nějakýmu Raceraceroj ze slovenska
No jasne. Niekto kto odporuci S12A na radiator tak sa s nim ani nema zmysel bavit. 8-) To uz tam moze dat uplne vsetko.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: AiO, nebo lepší vzuch

Příspěvek od icebosss »

ty ses asi dobře debilní :D

je úplně normální mít ve předu rad a na vrchu case taky rad, jinak jsou asi stavitelů water buildů dementi a stavitelé kejsů taky. Proto tam to místo snad je, když chceš výkonnější build a nebo build pro míň otáček, musíš mít víc radů. Proto mám 280+360 a ventilátory si při max zátěži třepotají na 500rmp u 280mm + do 650 rpm na 360mm radu.


Pokud jsi ten ventilátor nezkoušel, tak pomlč prosímtě. Já ho tady mám, mám i reálná srovnání, dal jsem ti odkaz na test přes radiátor, ale ty jsi prostě tupec, nic jiného se na to říct nedá :)

no jasně však tam můžeš dát všechno, jde o to jaký chceš mít poměr průtoku vzduchu vs hluk. A to ta noctua má dostatečně dobrý pro mé účely na mém radiátoru. Samozřejmě pokud budeš chtět vzduch protlačit přes nějakej megahustej rad + za ním filtr, tak zvolíš jiný, ale netvrď mi, že tenhle fan nefunguje, kor když jsi ho sám nezkusil a ani nesrovnal s jinýma.
Wiruss
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2003

Re: AiO, nebo lepší vzuch

Příspěvek od Wiruss »

No tak nevím pokud porovnám výsledky tak mi nejlépe z toho vychází ty Corsair ML120 PRO, které při nejmenší hluku mají nejlepší flow... Ty Riingy proti domu docela propadli...

Obrázek

Obrázek
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: AiO, nebo lepší vzuch

Příspěvek od icebosss »

Ml nedoporucuju, maji takovy divny ton a jdou proste slyset, kazdemu urcite frekvence vadi vice ci mene.muzes zkusit objednat ml 120, sw 3, s12a a treba ten blacknoise a porovnat jake delaji zvuky pri push, pull na stejnych otackach atd. U tech s12a nedoporucuju chodit s otackama k 500, rotor pak trosku vrci. Ale to u vice ventilatoru, ktere chces jet na mensi rpm
Spark
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. zář 2010
Bydliště: Pohořelice

Re: AiO, nebo lepší vzuch

Příspěvek od Spark »

Tady je to koukám spíše pro pobavení :D ..
Můžete mi taky poradit?
Plánuji koupit novou desku a cpu. Pravděpodobně to bude Asus Prime Z270-K a k tomu buď 7700k nebo počkám na coffe-lake v této verzi cpu. Jde mi teda o chlazení.. Pokud se rozhodnu na coffe, mam počkat, nebo by byl pro oba vhodný nějaký stejný chladič? Hraji hry, ne moc ale rád si to užiju na maximální detaily. Ostatní HW mám v popisku, teda ještě DIMM vyměním. Rád bych něco, co mi udrží teploty v klidu pod max 40° a v zátěži do 70°. Momentálně mi na to stači to co mám s tím, že mám přes BIOS zapnutou auto regulaci otáček. Je mi ale jasné, že se od sandy bridge lecos změnilo a taky že tranq rev.4 se moc nepovedla. Koukal jsem na krakena x31 1500. Dle testů by měl uchladit to co noctua D15 za 2500. Skříň mám taky v popisu, tak něco, co se mi tam vleze nejlépe do 2000. Na hluk si celkem potrpím, ale asi to nebude tak náročné jako tady u kolegy, hlavně ať nic nevrže a nevrčí.
CPU: i7 7700k delid@5.0Ghz|Cooler: Kraken X31|MB: Z270 Krait|SSD 1: EVO 850 500GB|SSD 2: MX100 256GB|HDD: 2x WD ~2,5TB|GPU: ASUS 1070 Ti Strix OC@2Ghz|RAM: Corsair DDR4 3000MHz CL15 2x8GB|Zdroj: RM650x 80PLUS GOLD|Case: S340 Black&White|Monitor: C24FG73 24" 144Hz
dexter27
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. zář 2017

Re: AiO, nebo lepší vzuch

Příspěvek od dexter27 »

Jak je celkově spolehlivý AIO chlazení ať už integrované spolu s grafickou kartou nebo zvlášť pro procesor ? Myslíte, že se dá spolehnout že bude plně funkční i třeba za 5 let ? Je pravda, že ta kapalina co je uvnitř se časem vypařuje ?
Odpovědět

Zpět na „Chladiče a chlazení“