Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduchu

Chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a dalšími + odhlučnění PC.

Moderátor: morke

Pravidla fóra
Pokládejte své dotazy do správných podsekcí, nikoli do kořenové sekce. Zde řešte pouze odhlučnění, monitoring, apod.

Nezapomínejte před položením nového dotazu hledat v předchozích tématech a FAQ.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od python.p »

600RPM je maximum co točí moje ventilátory při dlouhodobé 100% zátěži.

dávat Ska na radiátor mi přijde pošetilé..
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od icebosss »

Hlavne, nektere fany se nehodi na push a nektere zas na pull. Treba silent wings 3 jsou na pull hrozne hlucny, pouzivam je na push. Ale zase jine fany co mam na radu noiseblocker nb eloop se nehodi na push, protoze tam vznikaly nejaky turbulence a bylo to hlucne, ty mam na radu jako pull a vzduch tahaji skrz rad
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od icebosss »

Mrkni na testy, vychazeji na rad hodne dobre, ale samozrejme jen na ty, co nemaji tak huste zebrovani
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od python.p »

Upřímně s vodou začínám.... Tak mě čeká ještě dlouhá cesta, která stejně končí s MOROU na balkóně a serverový Delta fany :D

Zatím mě nic nepřesvědčilo tak jako, Noctua a nebo její social verze Arctic F12/14 silent. Prostě to funguje a funguje dlouho a dobře.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
sirThomas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2017

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od sirThomas »

Tak nakonec jsem se rozhodl že koupím 5x toto https://www.czc.cz/noctua-nf-s12a-uln/124352/produkt

3X nahoru na radiátor
2x Dolů do casu
CPU: i7 7700k + Alphacool Eisbaer 360
RAM: HyperX 32GB DDR4 3200MHz CL16 Predator Series
GPU: MSI GTX 1060 6GB Gaming X
CASE: NZXT Phantom 530
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od python.p »

S12 na radiátor ?!
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
sirThomas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2017

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od sirThomas »

A proč ne?
CPU: i7 7700k + Alphacool Eisbaer 360
RAM: HyperX 32GB DDR4 3200MHz CL16 Predator Series
GPU: MSI GTX 1060 6GB Gaming X
CASE: NZXT Phantom 530
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od python.p »

Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
sirThomas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2017

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od sirThomas »

Děkuji za screen, ale furt nechápu :-D
CPU: i7 7700k + Alphacool Eisbaer 360
RAM: HyperX 32GB DDR4 3200MHz CL16 Predator Series
GPU: MSI GTX 1060 6GB Gaming X
CASE: NZXT Phantom 530
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od python.p »

Jde o tlak který ten ventilátor dokáže protlačit :(
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
sirThomas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2017

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od sirThomas »

Já to chápu proto mám dost velký radiátor, ale tak primárně jde že ty S12 jsou v provedení ULN. A to jsem nikde neviděl. A fakt chci mít tichej PC. a ty 20db mi přijdou moc zvláště pokud si je dám na regulaci základní desky... To pak ohluchnu
CPU: i7 7700k + Alphacool Eisbaer 360
RAM: HyperX 32GB DDR4 3200MHz CL16 Predator Series
GPU: MSI GTX 1060 6GB Gaming X
CASE: NZXT Phantom 530
BubakB
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Nitra-SVK

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od BubakB »

S12 je veľmi špecifický ventilátor, ktorý bude prakticky bez problémov fungovať predovšetkým ako outtake (výfuk). Keďže neostré lopatky mali, predovšetkým u úplne prvej verzie, tendenciu, ehm, "detonačne" vplyvom rebrovania na pasíve zvyšovať veľmi svoje otáčky (napr. ako v tejto recenzie http://pc.zoznam.sk/prudiace-ticho-test ... rov?page=6 ), a ešte viac vpred (takže ako intake, vpredu napr. kvôli jemnému filtru a tak ďalej...). Noctua to u B verzie riešila tak, že zmenila konce (boli tak inak zahnuté) až nakoniec A dostal tie vyduté záležitosti ( http://noctua.at/en/anti-stall-knobs ), ktoré mali redukovať spôsobené turbulencie. Svoju S12A som skúšal tak, že som vpred vstup dal pevnú prekážku, že ako sa bude správať. Turbulencie to zhoršilo, čo si pamätám, tak sa zvýšili otáčky (aj keď nie rapídne... asi o 100 rpm takže to nebolo cez 20%). Preto vravím, že je to dosť špecifický ventilátor.

Noctua sa od vydania SSO2 ložiska (mám taký pocit, že asi pre pulznú prevádzku bolo skôr aj prispôsobené) špecializuje na PWM ventilátory. Ložisko pri 4pin regulácii naozaj nebudete počuť (čo mnohé, predovšetkým staršie ventilátory ostatných výrobcov až také skvelé nemali...) 3pin je..ehm, špecifický. F12 nejde dosť ovládať napätím, S12A sú odstupňované tak (ULN sa napr. štartuje nad 7V, takže jej max. je vlastne okolo 600rpm...), že ich vlastne nie je treba prevádzkovať inak než s dodávanou redukciou. Takže si dobre premyslieť statické otáčky, v ktorých ten ventilátor neustále pôjde.

Do 600 rpm o tých ventilátoroch (F12 a S12A) pri PWM regulácii neviem . Ak sa teda točia len tie, disky odpojím, ventilátor na zdroji dám na semipasív=čo u mňa znamená záťaž, že sa nikdy nespustí a GPU je v idle. F12 je stará 4 roky, S12A má tento rok 3 roky... Mám ešte aj starú P12 (1300 rpm) zregulovanú na 5V (výnimočne na takom napätí táto dokáže štartovať, stará je asi moc, kupoval som ju spolu s NH-U12P z bazáru, bola k tomu, a chlapec si to tuším vtedy kupoval na Sandy Bridge, takže môžete počítať koľko to asi má... 6 rokov?) a to je už iná vec... tam je možné počuť ložisko a ani nejak špeciálne dobre nechladí na 5V = asi 500 rpm, slabý tok vzduchu ale furt nemám doma nič "lepšie". Ak sa točí, neserie a cáka to nejaký jemný vzduch na HDD... a stejne nemám problém pri tom aj zaspať, takže všetko je fajn. :mrgreen:

Takže, ak Noctua, tak jednoznačne PWM. Na radiátor by som osobne volil F12 zregulovanú na takých 400-600 otáčok.
Pôvod každej chyby HW: S-T-U-D-E-Ň-Á-K!
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od icebosss »

Sam mam s12 na radiatoru a pouzit jde v poho. Mam ho na 600 rpm.

Zde dukaz, typek testuje na radiatory a s12 nevychazi vubec spatne. Nejlepsi je jakoby Vardar, ale ma dost specificke zvuky na ruznych otackach a je to otravny fan. Kvalita provedeni je hrozna.

http://thermalbench.com/2015/04/17/noct ... 0mm-fan/3/
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od python.p »

600RPM mi fany netočí ani v zátěži :(

Jinak díky za tip na web, vypadá dobře ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Odpovědět

Zpět na „Chladiče a chlazení“