Tisk fotografii

Foťáky, kamery, DVD a DivX přehrávače, TV karet, web kamery, satelity a dalších.

Moderátoři: CageJ, Dzin

Odpovědět
HentaiRush
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2007
Bydliště: Téměř Praha

Tisk fotografii

Příspěvek od HentaiRush »

Na jednom nejmenovaném fóru se začali řešit vánoce, takže už bych mohl začít něco vymejšlet, že.. :)

Nejspíš skončím u nějákých fotek v rámu, takže bych potřeboval už předem zjistit, která firmička, obchod či fotolab máte oblíbenej k velkoformátovému tisku za dobrý prachy.. :)

Případně, hodná duše, co by měla velkoformátovou tiskárnu.. :razz:
Wannabe dickface... :]
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Tisk fotografii

Příspěvek od no-X »

Jenom ze zvědavosti: O jak velkých formátech asi tak mluvíš? A3, nebo ještě větší? :-)
Nejlepší moderátor ve výslužbě
HentaiRush
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2007
Bydliště: Téměř Praha

Re: Tisk fotografii

Příspěvek od HentaiRush »

no-X píše:Jenom ze zvědavosti: O jak velkých formátech asi tak mluvíš? A3, nebo ještě větší? :-)
V rámci A3.. :) Maximálně do šírky těch 500 mm.. :)
Wannabe dickface... :]
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Tisk fotografii

Příspěvek od Smith »

Fotky 60x40 nechávám dělat tady http://sberna.markofoto.cz/cenik.php ... zatím žádný problém a s kvalitou jsem spokojený.
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
HentaiRush
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2007
Bydliště: Téměř Praha

Re: Tisk fotografii

Příspěvek od HentaiRush »

To asi bude moravská záležitost, že? :(
Wannabe dickface... :]
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Tisk fotografii

Příspěvek od Smith »

HentaiRush píše:To asi bude moravská záležitost, že? :(
všechny fotky od nich mi šly přes PPL :)
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
JvtDeSiGn
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2007
Bydliště: ústí n/o
Kontaktovat uživatele:

Re: Tisk fotografii

Příspěvek od JvtDeSiGn »

Pokud jsi moc fotky netisknul, dal bych bacha nad kontrastem. Já už s tím měl kdysi nemalé problémy :)

Rámečky, pro větší fotografie moc velké rozdíly nejsou, ale u menších fotek to může bejt problém. Díky tech. ořezu. Je dobré ho mít spočítaný přesně na pixel (je asimetrický, takže to chce testovací fotky), a pak se to dá zfouknout ;)

Jinak jí tisknu u fotolab.cz, větší jak A4 jsem ještě nedělal :sigh:
All I know is that I know nothing.
Obrázek
Intel Pentium II 233 MHz, Nvidia GeForce2 MX 200, 192 MB RAM
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Tisk fotografii

Příspěvek od durod »

Nebudu zakladat nove vlakno, kde tisknete fotografie, zadne plakaty pres pul steny, ale klasika, max do A3?

Asi dost popularni bude fotolab.cz. Jake mate zkusenosti? A jak je to vlastne s digitalni fotografii, kvalita papiru? Protoze ja zatim jeste nikdy nic netisknul, naposledy jsem dal vyvolat fotky z klasickeho filmu pred 6 lety - a co jsem skontroloval, kvalita je stejna...plati to i dnes? Nedochazi k degradaci fotek(po 20 letech asi jo, ale myslim, aby to nebylo zdegradovane po 3 letech...), kdyz se to nevyvolava, ale tiskne?
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tisk fotografii

Příspěvek od Trinom »

Hodně bude dělat, v čem to bude viset. Jestli jako plakát na zdi, nebo to bude za sklem.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Odpovědět

Zpět na „Digitální foto a video“