Zkušenosti s Timelapse

Foťáky, kamery, DVD a DivX přehrávače, TV karet, web kamery, satelity a dalších.

Moderátoři: CageJ, Dzin

Odpovědět
Lord_Paprika
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. zář 2009
Bydliště: Č.Budějovice,Plzeň

Zkušenosti s Timelapse

Příspěvek od Lord_Paprika »

Ahoj,
zajímalo by mě, jeslti tu někdo má zkušenosti se snímáním fotek a následném zpracování do videa, tedy timelapse (prostě časosběr fotek) :-)
Už dlouho o tom přemýšlím a zrovna nám za domem vznikají nové parcely pro domky, tak bych si rád udělal videjko jak vzniká rodinný domek :-) Financí se mi to za to moc dávat nechce(je to jen pro zábavu, nečekám velkou kvalitu). Přemýšlel jsem o externí webkameře, kterou bych připojil ke starýmu notasu co se mi válí v bedně pod postelí.
Prográmků pro samotné nahrávání resp. focení fotek jsem koukal je plno, zde třeba jeden: http://download.cnet.com/Webcam-Timelap ... 32347.html
Ale spíš by mě zajímalo, jestli už někdo takto nesnímal a nemá nějaké konkrétní zkušenosti.
Díky
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s Timelapse

Příspěvek od Trinom »

Osobně doporučuju koupit starej Canoní kompakt (ideálně A590IS ... jde koupit za pár stovek) a nahrát do něj firmware CHDK, kterej tohle podporuje. Pak už jen vymyslet externí napájení a hurá na věc.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Lord_Paprika
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. zář 2009
Bydliště: Č.Budějovice,Plzeň

Re: Zkušenosti s Timelapse

Příspěvek od Lord_Paprika »

Díky za radu, ale aktuálně nikde tento model na prodej nevidím. A nevim nevim jestli se jentak objeví :-( Ty jsi takhle už dělal timelapse? Nebo jinak?
Díky
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s Timelapse

Příspěvek od Trinom »

někde jsem ho viděl pár dní nazpět asi za 600. Jen si teda nevzpomenu, kde to bylo, možná aukro, možná paladix, fakt nevím. Každopádně na prodej bývají.
Já jsem ho používal na timelapse z cest. Byl to experiment, ale v případě lepšího nastavení by to bylo v pohodě. Škoda, že mi trvalo tak dlouho, než jsem vychytal všechny detaily, takže se žádným videem nemůžu pochlubit. Snad někdy časem. V zásadě by z toho mohlo vyjít něco takovýhodle:
https://www.youtube.com/watch?v=FQ1F29btH4c
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Bocka
Nováček
Nováček
Registrován: 25. kvě 2013

Re: Zkušenosti s Timelapse

Příspěvek od Bocka »

Trochu to tady oživím :D Něco málo zkouším tvořit, ale chtěl bych nějaký program co trochu podrží kvalitu, přece jenom to nefotím zrcadlovkou jen tak... Zatím jsem něco zkoušel v programu Picasa 3, ale výstup není nic moc, i přes nastavení rozlišení 1920/1080p. Doporučili by jste mi nějaký free program co mi podrží kvalitu? Nejlépe 1440p nebo možná render do 4K? Díky a přikládám ukázku jak mi vyhodí fullHD Picasa. https://www.youtube.com/watch?v=Gy6xEeLXFyU
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s Timelapse

Příspěvek od Trinom »

Toto video je soukromé :(
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Odpovědět

Zpět na „Digitální foto a video“