Výběr slušnějšího stativu

Foťáky, kamery, DVD a DivX přehrávače, TV karet, web kamery, satelity a dalších.

Moderátoři: CageJ, Dzin

Odpovědět
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Výběr slušnějšího stativu

Příspěvek od Blue Storm »

Vzhledem k tomu, že se rýsuje na příští rok takový "menší" (foto)výlet a můj aktuální stativ Velbon CX-888 již začíná být lehce nedostačující, je s ním hrozná manipulace (určitě chci už kulovou hlavu a rychlé utahováky noh), na maximální výšku už s D5500 a nasazenou Sigmou není úplně nejstabilnější, navíc už je prasklý kousek té plastové hlavy (zrovna v místě utažení jedné z os), tak vybírám jeho náhradu.

Chci už rozhodně jít do něčeho trochu lepšího. Požadavky? Rychloutahovák na nohy, kulová hlava, ideálně i možnost přehození středové tyče směrem dolů na makro a případně její vyosení (ale obojí klidně obětuju, to není až tak důležité), ideálně z nějakého lepšího materiálu. Zároveň, aby byl po složení kompaktní (do 50 cm). Zatím se mi hodně líbí Triopo GT-3128 s hlavou NB-1S. Máte někdo ještě nějaký jiný zajímavý tip? Cena nejlépe do 4000 Kč.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Výběr slušnějšího stativu

Příspěvek od crashPC »

Učitě koukat na robustnost, průměry trubek a koule v hlavě. Opravdu to dělá hodně. Doporučím třeba toto:
http://www.daganet.cz/triopo/1059-stati ... 32280.html
http://www.daganet.cz/triopo/386-stativ ... 00938.html

Ten stativ konkrétně neznám, ale už jsem si pár stativů triopo osahal, a nikdy nezklamaly. Šroubovací utahování není dost rychlé ani přesné. Mám stativ se šroubením, a přestávám to mít rád. Klasické "páky" mi přijdou lepší.

Ta hlava, ta mi dnes dorazila. Je mírně nedomyšlená, co se utahování týká, ale jinak mi přijde moc dobrá, hodně pevná a masivní, přesná. Určitě jí budu mít rád. Je to pevnostně dost jiná dimenze, než to co jsem viděl v krámech s fototechnikou (Velbon, Manfrotto).
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Výběr slušnějšího stativu

Příspěvek od Blue Storm »

Triopo vypadá, že má hodně dobrý poměr cena/výkon. Každopádně já osobně bych zůstal u toho karbonového. Přeci jen karbon by měl být pevnější, tzn. i kdyby měl o něco tenčí nohy (což vypadá, že má stejné), tak na tom bude asi podobně, ne-li lépe. Pákové utahováky noh mám teď a já jsem zase toho názoru, že už nikdy více :D V práci máme nějaké Manfrotto s těmi šroubovými a přijde mi to o dost lepší... je to asi individuální.

Co konkrétně je na té hlavě nedomyšlené?
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Výběr slušnějšího stativu

Příspěvek od crashPC »

Podle popisu má být jeden šroub na utažení koule na tvrdo, a druhý na nastavení běžného odporu při pohybu koulí. Oba mají mezi povoleným a utaženým stavem vpodstatě stejný, docela krátký chod. Nepochopil jsem to. Fungují stejně. S těma nohama je to asi fakt individuální.
Pokud je na jednom stativu stejné značky napsaná vyšší nosnost, tak to něco znamená, karbon nekarbon. Čím těžší stativ, tím lépe, dokud máš tu vůli se s tím tahat. :-D
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Výběr slušnějšího stativu

Příspěvek od Blue Storm »

Hmm, té nosnosti jsem si nevšiml. Pouvažuju nad tím. Každopádně bych bral teda kdyžtak verzi MT-3228x8C, která má ty šroubové utahováky noh.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Výběr slušnějšího stativu

Příspěvek od crashPC »

Jo, ten by mohl taky fungovat dobře. Dokud tam nedáš FX tělo s dlouhým teleobjektivem, tak budeš mít dobrý pocit předimenzovanosti...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Výběr slušnějšího stativu

Příspěvek od Blue Storm »

To zatím celkem nehrozí... sice se mi Nikon D750 dost líbil, ale ta cena mě odradila a zatím to nemám v plánu :-D
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Výběr slušnějšího stativu

Příspěvek od crashPC »

Taky se mi líbí, ale mám to s cenou stejně. A pak ještě stejně fajnová skla na to, a jsi tam za 200k :-D
Ona by ta hlava unesla samozřejmě i víc, jen už by to byl takový normální pocit, asi jako když dáváš normální kompakt na stativ s hlavou za 1000 - no, prostě nějak to udrží. S menšími těly je to opravdu kus železa, co se nehne, a udrží cokoli bez hnutí i když za to trošku vemeš. A tak to mám rád...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Odpovědět

Zpět na „Digitální foto a video“