Sportovní mini kamera - doporučení?

Foťáky, kamery, DVD a DivX přehrávače, TV karet, web kamery, satelity a dalších.

Moderátoři: CageJ, Dzin

Odpovědět
Lord_Paprika
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. zář 2009
Bydliště: Č.Budějovice,Plzeň

Sportovní mini kamera - doporučení?

Příspěvek od Lord_Paprika »

Ahoj,
rád bych si koupil nějakou malou sportovní kamerku, vlastně oni jsou všechny malý :D
Primární určení je především na Timelapse videa, ale občas i nějaký to FHD video.
Chci jí jako sekundární kameru, levnou, prostě když jí někdo ukradne(když budu dělat timelapse kdesi a necham jí tam) nebo se mi rozbije, tak aby mě to nemrzelo. Představa o ceně do 4tisíc.
Jak jsem psal, největší důraz kladu na timelapse, rád bych, kdyby mi někdo napsal reálné zkušenosti, kolik takové kamerky vydrží fotit fotek na jedno nabití. Na FHD video píšou většinou kolem 90min.
Zatím se mi nejvíce líbí ty to dvě:
http://www.czc.cz/lamax-action-x8-elect ... 49/produkt
http://www.czc.cz/niceboy-vega-4k/185202/produkt

Má někdo nějaké zkušenosti bud s těmito, či jinými?
Jo a ještě dodám, že záložní kamera je momentálně iPhone 4S, kvalita videa i fotek je pro mě maximálně dostačující, ale telefon je samozřejmě poměrně neprakticky velký(placatý) a taky že ho používam na volání atd... Takže na Timelapse ho nemůžu jentak někde nechávat :D
Tedy hledám za něj náhradu.
Díky za tipy
FajouSeek
Nováček
Nováček
Registrován: 27. úno 2013

Re: Sportovní mini kamera - doporučení?

Příspěvek od FajouSeek »

http://www.czc.cz/xiaomi-yi-basic-editi ... 23/produkt

Ja bych šel do tohodle. Vlastnil jsem GP3B za šílené prachy a měl jsem možnost srovnání s tímhle. Rozdíl 7 tisic nebyl znát ani nahodou. Měl bych problém poznat která kamera co natáčela a možná bych řekl ze xiaomi je o chlup lepší. Zaleží na světle, nastavení atd. Osobně jsem dal všem "outdoor" kamerám sbohem, chtěl jsem něco na motorku ale vzhledem k vibracím byla i "špička" nepoužitelná.

Zde link:

https://www.youtube.com/watch?v=DziX8wZKGIw

Btw. všiml jsem si, že skoro všechny srovnavací videa mají hodně disliku, že by nastvaní majitelé GP? Nedivil bych se, taky jsem byl zklamán. :lol:
Personal only: CPU: Intel Core i7 6700k @4,5ghz RAM: DDR4 24gb 2666mhzGPU: GTX 1080 Gigabyte G1 HDD: Samsung SSD 850 EVO - 500GB MoBo: ASRock Z170 Extreme4PSU: Corsair RMx Series RM750x 750W

Family: i7 930 2,8ghz DDR3 6gb RAM 1333mhz, GTX 1050ti, Gigabyte GA-X58A-DR3
Lord_Paprika
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. zář 2009
Bydliště: Č.Budějovice,Plzeň

Re: Sportovní mini kamera - doporučení?

Příspěvek od Lord_Paprika »

jo o tej xiaomi jsem také přemýšlel, jen bych dost ocenil, kdyby už i v základním balení byl alespon podvodní obal. Né že bych chtěl natáčet pod vodou, ale když bych ho někde nechal na timelapse, tak aby mi třeba přes noc kamerka nenavlhla.
Takže myslíš že Xiaomi má lepší fotky/videa i než ten Lamax?
tmaven
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. kvě 2007
Bydliště: Havířov/Ostrava/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní mini kamera - doporučení?

Příspěvek od tmaven »

Hoj, mam xiaomi yi a musim rict, ze jsem spokojen. Fullhd video/60fps vypada velmi dobre. Fotky jsou taky pekne, jen teda musis mit pevnou ruku, jinak si ji hned po stisku rozmaznes. Za ty penize (2400?) super nakup. Prislusenstvi jsem k tomu poridil z ebaye za par kacek (u nas za to chteji silenece ceny a zbozi je naprosto identicke).

Jen si najdi obchod, kde maji posledni revizi (lepsi zaznam zvuku a hlavne verzi s filtrem)

Ja kupoval na isix.cz, meli Z23. (Nebral to co ma L na konci = nema filtr)
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING ~ AMD Ryzen 7 5800X3D ~ GeForce RTX™ 3070 Ti GAMING OC 8G ~ G.SKill Trident Z RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL17 ~ Corsair SF750W ~ Samsung 980 PRO 1TB ~ Cooler Master MasterBox NR200P ~ Scythe Fuma 2 ~ Dell S2721DGF + BenQ XL2411Z + Samsung 2233RZ ~ www.flyingbbq.cz - Blog o BBQ!
Lord_Paprika
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. zář 2009
Bydliště: Č.Budějovice,Plzeň

Re: Sportovní mini kamera - doporučení?

Příspěvek od Lord_Paprika »

ok, já většinou takovýhle příslušenství a drobnosti nakupuju na aliexpress.com, přímo z číny za pár doláčů ;-) Ale přecejenom jsem si říkal, že o těch cca 800kč co stojí víc ten Lamax, bych vzal rovnou ten, ale jestli jste všichni spokojeni s Xiaomi Yi, tak vemu asi ten. ;-)
Fotky budu dělat jen z tripodu (timelapse), občas videa, ale ty většinou vlastně taky ze stativu, je to pro mě vyloženě sekundární kamerka ;-)
Jaké jsou tam ještě možnosti pro focení timelapse? Kromě tedy časování. Zajímá mě hlavně uzamčení expozice, uzamčení ostření(pokud ho teda vůbec má) a samozřejmě uzamčení vyvážení bílé ;-) Dík
tmaven
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. kvě 2007
Bydliště: Havířov/Ostrava/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní mini kamera - doporučení?

Příspěvek od tmaven »

Tak to ti nepovim, vim ze to ma timelapse(casosber). Ale jeste jsem to nevyuzil. Tak jsem to jeste ani nestudoval. O:-)
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING ~ AMD Ryzen 7 5800X3D ~ GeForce RTX™ 3070 Ti GAMING OC 8G ~ G.SKill Trident Z RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL17 ~ Corsair SF750W ~ Samsung 980 PRO 1TB ~ Cooler Master MasterBox NR200P ~ Scythe Fuma 2 ~ Dell S2721DGF + BenQ XL2411Z + Samsung 2233RZ ~ www.flyingbbq.cz - Blog o BBQ!
Lord_Paprika
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. zář 2009
Bydliště: Č.Budějovice,Plzeň

Re: Sportovní mini kamera - doporučení?

Příspěvek od Lord_Paprika »

aha ;-) asi by jsi se v rychlosti nechtěl podívat že? :-) Nemusí to být ted hned, klidně během víkendu nebo jak máš čas
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Sportovní mini kamera - doporučení?

Příspěvek od Blue Storm »

Ostření to samozřejmě žádné nemá, stejně jako snad žádná další outdoorová kamera :)
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
tmaven
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. kvě 2007
Bydliště: Havířov/Ostrava/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní mini kamera - doporučení?

Příspěvek od tmaven »

Az budu doma, tak se na to kouknu.
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING ~ AMD Ryzen 7 5800X3D ~ GeForce RTX™ 3070 Ti GAMING OC 8G ~ G.SKill Trident Z RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL17 ~ Corsair SF750W ~ Samsung 980 PRO 1TB ~ Cooler Master MasterBox NR200P ~ Scythe Fuma 2 ~ Dell S2721DGF + BenQ XL2411Z + Samsung 2233RZ ~ www.flyingbbq.cz - Blog o BBQ!
Lord_Paprika
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. zář 2009
Bydliště: Č.Budějovice,Plzeň

Re: Sportovní mini kamera - doporučení?

Příspěvek od Lord_Paprika »

ok dík ;-)
Bez ostření se tedy obejdu :-)
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Sportovní mini kamera - doporučení?

Příspěvek od Blue Storm »

V tom případě si nekupuj outdoorovou kameru. Čočky tam jsou napevno hlavně z toho důvodu, aby to vydrželo všechny ty pohyby, pády, apod. Nebo teda jsem ještě žádnou takovou neviděl. Mají prostě daní fixní bod, kam ostří.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Lord_Paprika
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. zář 2009
Bydliště: Č.Budějovice,Plzeň

Re: Sportovní mini kamera - doporučení?

Příspěvek od Lord_Paprika »

no a co bys jiného doporučil na timelapse? Zatím jsem je dělal vždycky iPhonem 4S se kterým jsem velmi spokojen. Jen samozřejmě je to telefon, takže ho potřebuju používat a né ho někde nechávat na delší timelapse ;-)
Tím někde nechávat nemyslim, uprostřed města nebo kde někdo pořád chodí, třeba na chatě kde občas někdo projde, takže foták/kameru/telefon můžu snadno ukrýt třeba za křoví apod.
Drahou 4K kameru mám, ale tu nikde nechávat nechci, navíc s ní točim něco jiného a timelapse bych chtěl, aby se mi zaznamenávalo třeba když točim kus dále apod.
Prostě levnou sekundární kameru/fotak, o kterou se nemusím bát ;-)
Odpovědět

Zpět na „Digitální foto a video“