2 uživatelé současně na jednom kompu

Operační systémy Windows 98, 2000, XP, 2003, Vista a další.

Moderátor: Loki5567

Pravidla fóra
Vše okolo nového systému Windows 8 se řeší jen a pouze v PODSEKCI (klik), ostatní se přesouvá nebo zamyká.
Morcak
Nováček
Nováček
Registrován: 04. led 2009

2 uživatelé současně na jednom kompu

Příspěvek od Morcak »

Jestli se to někde řešilo tak mi dejte plíz odkaz, já nic nenašel.
Na jeden počítač bych připojil dva monitory, dvě klávesnice, dvě myši. Počítač by byl jako servr, na kterým by běželi nezávisle na sobě oba uživatelé. Defakto by to simulovalo dva počítače. Je nějaká taková funkce ve windousech, anebo se to musí řešit nějak složitěji ?

Díky za odpovědi.
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: 2 uživatelé současně na jednom kompu

Příspěvek od Flegy »

s monitorama neni problem, s ostatnim ano :)
xxsawer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. kvě 2007

Re: 2 uživatelé současně na jednom kompu

Příspěvek od xxsawer »

Na Windousech zadna takova funkce neni protoze to je jednouzivatelskej system :)
Sten
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 18. říj 2007
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: 2 uživatelé současně na jednom kompu

Příspěvek od Sten »

ale na linuxu to sprovoznit jde urcite, cetl jsem o tom clanek, myslim, ze se podarilo snad 16 uzivatelu soucasne :-)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: 2 uživatelé současně na jednom kompu

Příspěvek od zombux »

to nejspíš ano, linux je víceuživatelský systém a více uživatelů pracujících na něm zároveň je jeho standardní featura. windows jsou jednouživatelské, a lze v nich jen "přepínat uživatele".
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Morcak
Nováček
Nováček
Registrován: 04. led 2009

Re: 2 uživatelé současně na jednom kompu

Příspěvek od Morcak »

Linux tak trochu znám, tam je možný i nemožný /jako v dobrým slova smyslu/ :D , ale jak to zaonačit s windouzema, aby to šlo aspoň pro dva uživatele. Není na wokna nějaká nadstavba, která by to umožnila aspoň pro dva lidi.
Když už máme tolikajádrovej systém a plno paměti tak to snad nějak musí jít.
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 uživatelé současně na jednom kompu

Příspěvek od LiveBomb »

Jiste, muzes si provozvat na Win Server Terminal Server :-D Ale to budes potrebovat dalsi 2 PC, ktey se na Terminal pripoji, defakto budou fungovat jako "ovladani". System pobezi na vzdalenem serveru.
Jinak to v prostredi Windows (asi) nejde.
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 uživatelé současně na jednom kompu

Příspěvek od Zivan »

Existuje soft BeTwin a ma to i trial verzi.
http://www.thinsoftinc.com/
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 uživatelé současně na jednom kompu

Příspěvek od LiveBomb »

To vypada spis jak nadstavba Remote Desktop. Nebo primitivni varianta Terminal Serveru.
Ale v zadnym pripade to neni to co se tu resi.
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 uživatelé současně na jednom kompu

Příspěvek od Zivan »

No ja jsem z obrazku pochopil, ze jde presne o ten pripad (program BeTwin 2000/XP)
http://www.thinsoftinc.com/product_pc_s ... etwin.aspx
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: 2 uživatelé současně na jednom kompu

Příspěvek od zombux »

to nevypadá úplně špatně, dej vědět jak jsi dopadl
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Morcak
Nováček
Nováček
Registrován: 04. led 2009

Re: 2 uživatelé současně na jednom kompu

Příspěvek od Morcak »

Tak jsem se dozvěděl, že XP-ečka umí spustit na jednom kompu více uživatelů. Přes vzdálenou plochu, jen se musí něco poštelovat a nahradit ovladač pro terminál, či něco takového.
Hlavně aby to chodilo spolehlivě.
VasekB
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. bře 2005

Re: 2 uživatelé současně na jednom kompu

Příspěvek od VasekB »

Morcak píše:Tak jsem se dozvěděl, že XP-ečka umí spustit na jednom kompu více uživatelů. Přes vzdálenou plochu, jen se musí něco poštelovat a nahradit ovladač pro terminál, či něco takového.
Hlavně aby to chodilo spolehlivě.
vic uzivatelu v XP neznamena najednou prihlasenych, ale jen ze kdyz se prihlasis prez terminal, tak se user neodhlasi, jen LOCKNE, ale muze byt aktivni vzdy jen jeden a ostatni prihalseni nemohou delat. ale muzes mit pusteny procesy/sluzby pod vice uzivateli najednou, ale to te nezajima.
postelovani je pouzitim dll z Win2003Server-Beta, neni to legalni, ani podporovane...
samozrejme muzes jit do extremu a pustit si tam treba VirtualPC a vnem si pustit dalsich x WinXP a pak se na ne prihlasit sitove.... ale to uz je asi lepsi dat tam rovnou WinServer.. ale to porad neresi vic lidi na jednom PC pomoci klavesnic/mysi.. bud si kup nejaky SW, ale moc jich neni a M$ to zatim kuti... nebo zkus Linux (tam take vic useru fyzicky na jednim PC neni normalni, ale mas vetsi sanci to upravit bez nutnosti programovat si to sam)
Morcak
Nováček
Nováček
Registrován: 04. led 2009

Re: 2 uživatelé současně na jednom kompu

Příspěvek od Morcak »

vic uzivatelu v XP neznamena najednou prihlasenych, ale jen ze kdyz se prihlasis prez terminal, tak se user neodhlasi, jen LOCKNE, ale muze byt aktivni vzdy jen jeden a ostatni prihalseni nemohou delat. ale muzes mit pusteny procesy/sluzby pod vice uzivateli najednou, ale to te nezajima.

Tak mě to začalo zajímat, protože stačí starý notebook, kterým se dá připojit ke vzdálené ploše. Sice přibude navíc jeden notebook, ale to se dá přežít.
VasekB
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. bře 2005

Re: 2 uživatelé současně na jednom kompu

Příspěvek od VasekB »

proc ale nebudes delat rovnou na tom starem notebooku a budes delat na PC ?!? prez vzdalenou plochu nejde moc koukat na video a poustet hry a to zvladne i stary notebook...

zapnuti tech vic session
http://www.chicagotech.net/Q&A/xp2sessions%20.htm
xxsawer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. kvě 2007

Re: 2 uživatelé současně na jednom kompu

Příspěvek od xxsawer »

Napadlo mě jedno alternativní řešení...co zkusit pustit dvě virtuální mašiny a pracovat pak v nich?

EDIT: Blbost, sorry :) asi by to nebylo ideální kdyby byla jenom jedna myš a klávesnice :)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: 2 uživatelé současně na jednom kompu

Příspěvek od zombux »

já nevím, jak to tady čtu, nebylo by lepší rovnou koupit nějaký totál low-end PC za pár šlupek?
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Morcak
Nováček
Nováček
Registrován: 04. led 2009

Re: 2 uživatelé současně na jednom kompu

Příspěvek od Morcak »

Právě že je potřeba výkonej počítač aby na tom chodil autocad a photoshop.

Tak už se to pomalu rýsuje. Sice bude potřeba k mATX vzít i starýho notebooka celera jako zobrazovadlo, ale ta placička navíc moc místa nezabere. Jinak pod XP32 SP3 chodí autocad2009 i photoshop cs4 perfektně na vzdálené plosše. Narozdíl od archicadu nepadají ani se necukají. Archicad je fakt mizérie a to se nebavím o nějakým kreku, ale o ostré verzi.
_Henry_
Nováček
Nováček
Registrován: 01. pro 2013

Re: 2 uživatelé současně na jednom kompu

Příspěvek od _Henry_ »

Řešil jsem podobný problém. Nechtěl jsem kupovat další PC a přitom jsem chtěl, aby na jednom PC mohli pracovat dva uživatelé současně. K PC jsem tedy připojil dva monitory, dvě klávesnice, dvě myši a dvě sady reproduktorů. Dále jsem nainstaloval program ASTER V7 ( http://international.ibik-soft.com/content/view/39 ). Po instalaci v programu jednoduše zaklikáte, jaký monitor, klávesnice a zvukový výstup bude patřit jaké stanici a program spustíte. Po restartu systému jsou již funkční obě pracoviště.

Vše jsem rozchodil na WIN8, integrované grafické kartě a i nově na grafické kartě HD 7770. Jeden monitor je připojen na DVI-I a druhý na HDMI. Nutností je, aby jeden pár klávesnice-myš byla USB. Co se týče zvuku, dal by se přenášet k druhé stanici přes HDMI, ale můj monitor nemá repro ani jiný zvukový výstup, tak jsem to řešil následovně. Jedna pracovní stanice je připojena na zvukový výstup v zadní části PC. Druhá stanice je připojena na zvukový výstup umístěný na čele PC. Pokud nemáte na čele PC žádný výstup, tak se podívejte k návodu k vaší základní desce. Zcela jistě bude na sobě mít několik pinů připravených pro připojení předního zvuk. výstupu. Někam si je vyveďte a připojte druhou stanici.

Pro ty, kterým se nelíbí celkem vysoká cena programu ASTER V7, bych doporučil ještě kouknout na jeden program http://www.miniframe.com/ . Mělo by to dělat to samé, ale po instalaci na WIN8 nastala pouze modrá smrt.
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Microsoft“