Padání systému+grafické artefakty.

Operační systémy Windows 98, 2000, XP, 2003, Vista a další.

Moderátor: Loki5567

Pravidla fóra
Vše okolo nového systému Windows 8 se řeší jen a pouze v PODSEKCI (klik), ostatní se přesouvá nebo zamyká.
Odpovědět
Mrtvola
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. úno 2007
Bydliště: Jilemnice

Padání systému+grafické artefakty.

Příspěvek od Mrtvola »

Zdravím, mám dosti vážný problém, nevím zda to patří sem či na GPU fórům, tak kdyžtak promiňte.
Měl jsem plně funkční Visty 64bit, plně funkční grafiku. Nainstaloval jsem si Crysis, chvíly hraji,najednou začnou lítat šílené grafické artefakty (teploty GPU stejně jen 72st. na VDDC, jádro ani ne 60st. (dle logu z GPU-Z)). vypnu Crysis, ve Winech vše Ok. Zapnu znovu Crysis...nečekaný resrat a při načítaní Biosu a Winů, obrosvské artefakty v obraze, pruhy, zrnění apod. Aniž by najely Winy dál, restartují se ještě před přihlášením, akorát hodí blue screen o závadě v systému a riziku poškození počítače...a stále dokola. Nouzový režim funguje (odsud píši). Obraz je hrozný. jako kdybych měl čárové kódy na monitoru, jen bílé. Nevíte co s tím, co pomůže? Asi mám blbé ušení, že mě nějak Crysis zabil grafiku, ale stejně. Ani nevím, zda když budu muset koupit jinou grafiku to poběží. Děkuji.
i5 3570K, Asus P8Z77 M-Pro, Kingston HyperX XMP 1600Mhz 8GB, GB HD7870, Crucial M4 128GB, Cosmos S (díky Pejsku :-) ), Seasonic X560W
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Padání systému+grafické artefakty.

Příspěvek od zombux »

jo tohle je celkem jasně problém grafiky. zkus ji v jiném PC, a pak případně reklamovat. aplikace samotná (je jedno jestli Crysis nebo ne) hardware NEMŮŽE zničit, může jen odhalit skrytou vadu, která se projeví při maximální zátěži
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Mrtvola
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. úno 2007
Bydliště: Jilemnice

Re: Padání systému+grafické artefakty.

Příspěvek od Mrtvola »

Jednou se mě povedlo najet do Win, dal jsem bootovat přes instalační dvd. Opravil ovladače a ....nejen že to nepomohlo, teď už se do Win nedostanu ani přes DVD. Pořád modrý wokno. Jsem trochu nesvůj.

To že je gfarfika napůl v hrobě...s tím jsem se smířil, ale děsí mě že se nemůžu dostat do woken. Myslíte že to nová grafika (lépe řečeno funkční) spraví?
i5 3570K, Asus P8Z77 M-Pro, Kingston HyperX XMP 1600Mhz 8GB, GB HD7870, Crucial M4 128GB, Cosmos S (díky Pejsku :-) ), Seasonic X560W
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Padání systému+grafické artefakty.

Příspěvek od zombux »

no, já bych řekl že jo. škoda že nemáš po ruce nějakou náhradní, vidělo by se hned. z toho popisu nedokážu přesně rozšifrovat co se stalo - takovéhle artefakty se stávají typicky když jsou vadné paměti na grafice, nemožnost fungovat v lepším než VGA režimu může způsobovat leccos ale vypadá to že ta grafika mele z posledního. předpokládám že to zlobí stejně i v nepřetaktovaném stavu
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Mrtvola
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. úno 2007
Bydliště: Jilemnice

Re: Padání systému+grafické artefakty.

Příspěvek od Mrtvola »

Jojo, taktovaná není, momentálně, nebylo to potřeba, že ale až teď po půl roce,zatěžovaná byla dost a dost. Holt objednám HD4670 (přeci jsou to jen hry) a tuhle zkusím reklamovat. Jen doufám, že pojedou Winy. Díky za Tvůj čas. Zítra napíšu zda to pomohlo či ne.
i5 3570K, Asus P8Z77 M-Pro, Kingston HyperX XMP 1600Mhz 8GB, GB HD7870, Crucial M4 128GB, Cosmos S (díky Pejsku :-) ), Seasonic X560W
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Microsoft“