BSOD (Priložené dumpy) Ďakujem

Operační systémy Windows 98, 2000, XP, 2003, Vista a další.

Moderátor: Loki5567

Pravidla fóra
Vše okolo nového systému Windows 8 se řeší jen a pouze v PODSEKCI (klik), ostatní se přesouvá nebo zamyká.
Odpovědět
KapriQ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

BSOD (Priložené dumpy) Ďakujem

Příspěvek od KapriQ »

Zdravím,

už od Vianoc sa trápim s BOSD, v dumpoch je vždy jeden spoločný file, ktorý by to mal spôsobovať, ale ako prídem bližšie na problém ? Potreboval by som poradiť.

CPU Mám pretaktované, ale stabilné. RAM sú na 1600MHz, predtym 1800+ tak som myslel ze to je nimi. Jediné čo mi ešte zostáva je memtest, ale to je na strašne dlho.

Najhoršie je, že sa to prejaví raz / 2x za mesiac :/...

DUMP Files : https://dl.dropboxusercontent.com/u/641 ... nidump.rar

Ďakujem za pomoc...
MB: ASRock B450 Steel Legend • CPU: AMD Ryzen 3600 @stock • RAM: 2x8GB Corsair Vengeance DDR4 (3200MHz CL16) RED LED • GPU: RX 480 MSI Gaming 4G (@1350MHz/7760MHz) • PSU: EVGA 430W • Case: NZXT H500
Gear: • Mouse: Logitech G703 • Monitor: Philips 23,6" PLS @81Hz (246E7QDSW)
KapriQ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: BSOD (Priložené dumpy) Ďakujem

Příspěvek od KapriQ »

Teraz mi 3x po sebe freezol PC keď som pozeral stream cez Twitch, ale dump sa nevytvoril ... Je toto mozne ??? Behom 10 minút 3x. Nebude to nieco s grafikou ?? Najprv prestal pracovat Flash player, a potom to seklo... Ďakujem

/1 Zistil som asi jednu vec, freezuje to pri prehrávaní videa cez twitch.tv , max 10-20m a mam freez. Musim RR pc, alebo sa restartuje samo

Ovladace GPU mam najnovsie, FLASH som odinstaloval, prehravam cez Chrome, ktory ma vlastny FLASH, a Win 7 64bit mam akutlizovany. Kde je sakra problem ? Uz ma to serie

Prikladam update : dumpy
https://dl.dropboxusercontent.com/u/641 ... idump2.rar

/2 : Takže som skúsil odinstalovať VGA ovladace ATI, a video išlo už 30m, ale tiež to spadlo... Takže problém v Ovládačoch nebude
MB: ASRock B450 Steel Legend • CPU: AMD Ryzen 3600 @stock • RAM: 2x8GB Corsair Vengeance DDR4 (3200MHz CL16) RED LED • GPU: RX 480 MSI Gaming 4G (@1350MHz/7760MHz) • PSU: EVGA 430W • Case: NZXT H500
Gear: • Mouse: Logitech G703 • Monitor: Philips 23,6" PLS @81Hz (246E7QDSW)
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: BSOD (Priložené dumpy) Ďakujem

Příspěvek od r34ktor »

Podle posledních chyb to vypadá na procesor (ale může za tím být i deska, nebo zdroj).

Jak se PC chová, když vrátíš takty CPU na tovární?
Knowledge is power
KapriQ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: BSOD (Priložené dumpy) Ďakujem

Příspěvek od KapriQ »

Díky za odpoveď. Práve som skúšal dať uplne do stock BIOS, a funguje to bez freezu. Takže problém bude niekde TU.
Teraz mám RAMky na defaulte, čiže 1333MHz, čiže nastavenia bere z JDEC-u
A CPU mam OCed na tých taktoch ako predtým, čo viem, že sú 1000% stable.

Takže asi som došiel nato, že to bude RAM, leze nechápem to preco, lebo mám Kingston :
http://www.kingston.com/datasheets/khx1600c9d3k2_8g.pdf

Čo sú vlastne 1600MHz, len ich treba samozrejme manuálne nastaviť. Časovanie som mal myslím 9/9/9/27 a ostatné auto, a tu bude niekde problém, v BIOSE mám trilión nastavení, a nechápem kde je teda problém.

Vždy mi to freezlo po 10-30minútach a teraz to sledujem už vyše 1 a pol hodiny. Takže myslím, že problém bude v RAM, či už nastavení, alebo budú chybné...
MB: ASRock B450 Steel Legend • CPU: AMD Ryzen 3600 @stock • RAM: 2x8GB Corsair Vengeance DDR4 (3200MHz CL16) RED LED • GPU: RX 480 MSI Gaming 4G (@1350MHz/7760MHz) • PSU: EVGA 430W • Case: NZXT H500
Gear: • Mouse: Logitech G703 • Monitor: Philips 23,6" PLS @81Hz (246E7QDSW)
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: BSOD (Priložené dumpy) Ďakujem

Příspěvek od r34ktor »

KapriQ píše:A CPU mam OCed na tých taktoch ako predtým, čo viem, že sú 1000% stable
S tímto tvrzením bych byl opatrný. Podle dumpů za tím bylo OC procesoru, nikoli paměti. Ale samozřejmě je pro jistotu prověř Memtestem (na výrobcem specifikovaných hodnotách bez OC procesoru).

M5A97 EVO R2.0 je také známa přehříváním výkonových součástek osazených z druhé strany desky. I to může mít za určitých okolností vliv.
Knowledge is power
KapriQ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: BSOD (Priložené dumpy) Ďakujem

Příspěvek od KapriQ »

Díky za odpoveď.

Tak je to možno fakt v CPU :/ ale nechápem prečo by bol problém tam...
Dúfam, že nie je v <> doska alebo niečo.

Dnes ráno som zapal twitch.tv a po 20-30m som dostal zase freeze.
Jednoducho PC len vytuhne, a musim len RR a dump sa ziadny ani nevytvori.

Keby to bolo CPU, je možné že sa to prejavuje len pri spustenom twitch.tv ??? To je nejake divné nie ?
Nemôže to byť len nejaká nekompatibility ovládačov , resp len príčina WIn + Flash player ?

Včera som skúšal úplne odinštalovať ATI drivery, či to nebude v grafike, ale seklo to aj tak.

Dal som teraz pôvodné hodnoty na úplne všetko v BIOSE, a uvidím, čo to spraví, a dám report.
Ak to sekne aj teraz, tak problém nie je v nastavení HW, ale skôr nejaký problém v nejakom komponente, možno to budú aj RAM, dnes večer dávam MemTest... Nech viem aspon vylúčiť pamäte. ALe ako je možn, že mi to nespraví pri hrách atp. ???
MB: ASRock B450 Steel Legend • CPU: AMD Ryzen 3600 @stock • RAM: 2x8GB Corsair Vengeance DDR4 (3200MHz CL16) RED LED • GPU: RX 480 MSI Gaming 4G (@1350MHz/7760MHz) • PSU: EVGA 430W • Case: NZXT H500
Gear: • Mouse: Logitech G703 • Monitor: Philips 23,6" PLS @81Hz (246E7QDSW)
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: BSOD (Priložené dumpy) Ďakujem

Příspěvek od r34ktor »

Ladění přetaktovaného CPU je občas komplikovaný proces.

Jaké zátěžové testy jsi použil? Jak dlouho běžely?

Chceto to znát i teploty komponent na desce (zejména MOSFETů). Ovšem k tomu je nutný infračervený bezkontektní teploměr, nebo multimetr s teplotní sondou.
Knowledge is power
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Microsoft“