Jak odstranit Ubuntu z dualbootu?

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
Girtas
Nováček
Nováček
Registrován: 17. bře 2013

Jak odstranit Ubuntu z dualbootu?

Příspěvek od Girtas »

Ahoj, měl jsem zprovozněný dualboot Win 8 a Ubuntu 13.04. Vše fungovalo, jenže včera jsem upgradoval na Win 8.1 a stalo se to, že mi Win přepsaly zavadeč, tudíž teď se do Ubuntu nedostanu, ale to mi nevadí, stejně jsem je moc nepoužíval. A tak jsem se rozhodl, že bych chtěl Ubuntu odstranit.
Vím, že by mělo stačit odstranit partice, kde jsou Ubuntu, ale když si otevřu appku na správu partic, tak se mi zobrazí 9 partic a já nevím, které mám odstranit. Tak bych od Vás chtěl poradit. A ještě bych se chtěl zeptat, jestli pouhé odstranění partic stačí. Děkuji předem :)
Používám ntb Asus x55c.
Obrázek
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Jak odstranit Ubuntu z dualbootu?

Příspěvek od Krteq »

Odstraň jen Ext4 a SWAP partitiony a ano, pokud Win 8.1 přepsali zavaděč v GPT, pak je stačí jen odstranit.
Girtas
Nováček
Nováček
Registrován: 17. bře 2013

Re: Jak odstranit Ubuntu z dualbootu?

Příspěvek od Girtas »

V biosu jsem koukal na boot menu a měl jsem tam na výběr mezi "Windows boot manager" a "Ubuntu". A když jsem zvolit Ubuntu, tak pak se mi při startu zobrazila GRUB nabídka, takže do Ubuntu můžu nabootovat (i jsem to vyzkoušel). Tak teď nevim, jestli mi Win přepsali zavaděč nebo ne. Je tedy postup na odstranění pořád stejný?
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: Jak odstranit Ubuntu z dualbootu?

Příspěvek od nou »

vyzera ze pouzivas UEFI. v nom funguje zavadzanie inak ako s klasickym BIOS. ako mozes vidiet mas prvu FAT32 particiu ktora funguje ako boot particia. ma to fungovat tak ze do tejto particie sa zapisu zavdzace vo forme suboru a prida a prida sa polozka do UEFI boot menu. windows proste zmenil poradie tychto poloziek. existuju editory UEFI boot menu takze to mozes zmenit alebo nechat tak. to ze si vedel nastartovat do ubuntu je dokazom ze bootloade nezmyzol.

a ano staci odstranit EXT4 a Linux swap je to na tebe.
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“