LigthWeight, RAM RUN, linux

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

LigthWeight, RAM RUN, linux

Příspěvek od python.p »

Zdravím,

potřeboval bych poradit s Linuxem kde poběží jenom prohlížeč webu, max OOO a když už moc tak VLC, ale to spíš ne.

Pojede to v Mintu přes virt-manager (VFIO, IOMMU), 2-jádra FX-8300 @4,5GHz a optimálně tak 2GB RAM, pokud to bude nutné dostane 4GB nebo více.

Pro svižnost systému bych chtěl vše nacpat do RAM, při vypnutí (pokud se někdy stane) max uložit relaci prohlížeče, ale to si nastavím.

SLAX - malej, lehkej, ale nepřijde mi zase tak svižný jak bych chtěl
TinyCore - nelíbí se ženě, neprojde :D a hlavně není kdo ví jak svižný
Puppy - to stejný
Ubuntu - těžké
#!++ - by mohl projít, ale furt to není ono
eOS - nejhezčí, ale nevím jestli se mi ho podaří nacpat do RAM

Tedy, máte nějaké další nápady?

Pokud to prostě nepůjde tak se to hodí na M550 240GB (asi R0), lupnu tomu dost místa a bude, ale poslední dobou zjišťuji, že největší brzda je většinou disk. Proto je úvaha RAM, když to nepůjde tak SATA III., a když se mi to nebude stále zdát, tak prostě m.2 nvme, ale budu muset řešit chlazení :( Nebo udělat RAM disk a běžet z něj, ale při dnešních cenách RAM :evil: :evil: :evil:

Děkuji za jakýkoliv postřeh.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: LigthWeight, RAM RUN, linux

Příspěvek od shorty25 »

eOS je jediná volba pokud jde o vzhled, všechno ostatní dělaj nerdi, takže to je zaměřený na funkčnost a hnusotu.
Vždy prodávám i jinde.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: LigthWeight, RAM RUN, linux

Příspěvek od python.p »

Tak to je trošku jasný, ale pokud to bude fakt svižný tak se nějaký ten strohý dizajn bude dát prominout. Jedná se mi hlavně o osobní zkušenost.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: LigthWeight, RAM RUN, linux

Příspěvek od oneb1t »

vzdyt eos je to blitka stejna jako macos :D

za me ubuntu for server a nasledne doinstalovat nejaky lightweight prostredi (po startu to zere myslim 80MB ram)
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“