SUSE Linux Enterprise Desktop 10

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
merano
Nováček
Nováček
Registrován: 29. srp 2005

SUSE Linux Enterprise Desktop 10

Příspěvek od merano »

chtěl jsem se vás zeptat, zda jste už někdo zkoušeli SLED a jestli je vhodný pro člověka, který chce migrovat z windows na linux. a také jsem se chtěl zeptat, zda nevíte kde se dají k SLED stáhnout nějaké příručky? na suse.cz jsem je nenašel a google mi nic nenašel. dík moc
Josko
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2005
Bydliště: Žilina (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josko »

SUSE je podľa mňa dosť chybové v poslednej dobe, doporučujem ti Ubuntu je na 1 CD a softvér sa dá povačšinou stiahnuť priamo z rezpozitárou takže nie je problém tam nainštalovať nejaký program. Určite si nekupuj Enterprise verziu to je zbytočné.
Naposledy upravil(a) Josko dne čtv 17. srp 2006, 20:19, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Keby mi niekto chcel písať tak radšej na Jabber/GTalk - bruno.kremel(at)gmail.com
NB: MacBook Pro 13" 7,1: CPU: Intel Core 2 Duo P8600@2,4GHz, VGA: nVidia GeForce 320M, RAM: 4GB 1067MHz, Display: LG W2452T 24",
Sound: E-MU 0202 USB + PP 4xEL34 elektrónkový zosilňovač 2x40W Powered by: Mac OS X Snow Leopard 10.6.4
merano
Nováček
Nováček
Registrován: 29. srp 2005

Příspěvek od merano »

Josko píše:SUSE je podľa mňa dosť chybové v poslednej dobe, doporučujem ti Ubuntu. Určite si nekupuj Enterprise verziu to je zbytočné.
no ono se to dá zdarma stáhnout z netu. nevíš něco o těch příručkách? dík moc
Josko
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2005
Bydliště: Žilina (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josko »

merano píše:
Josko píše:SUSE je podľa mňa dosť chybové v poslednej dobe, doporučujem ti Ubuntu. Určite si nekupuj Enterprise verziu to je zbytočné.
no ono se to dá zdarma stáhnout z netu. nevíš něco o těch příručkách? dík moc
Radšej si daj Ubuntu na priamo na stránke www.ubuntu.com je wiki, to je v podstate príručka. Hneď tu máš príručku v češtine http://wiki.ubuntu.cz/N%C3%A1vody
Obrázek
Keby mi niekto chcel písať tak radšej na Jabber/GTalk - bruno.kremel(at)gmail.com
NB: MacBook Pro 13" 7,1: CPU: Intel Core 2 Duo P8600@2,4GHz, VGA: nVidia GeForce 320M, RAM: 4GB 1067MHz, Display: LG W2452T 24",
Sound: E-MU 0202 USB + PP 4xEL34 elektrónkový zosilňovač 2x40W Powered by: Mac OS X Snow Leopard 10.6.4
merano
Nováček
Nováček
Registrován: 29. srp 2005

Příspěvek od merano »

Josko píše:
merano píše: no ono se to dá zdarma stáhnout z netu. nevíš něco o těch příručkách? dík moc
Radšej si daj Ubuntu na priamo na stránke www.ubuntu.com je wiki, to je v podstate príručka. Hneď tu máš príručku v češtine http://wiki.ubuntu.cz/N%C3%A1vody
Prosím mohli by jste mi poradit s těma příručkama? dík moc
Josko
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2005
Bydliště: Žilina (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josko »

merano píše: Prosím mohli by jste mi poradit s těma příručkama? dík moc
Môžem, čo konkrétne potrebuješ vedieť ?
Obrázek
Keby mi niekto chcel písať tak radšej na Jabber/GTalk - bruno.kremel(at)gmail.com
NB: MacBook Pro 13" 7,1: CPU: Intel Core 2 Duo P8600@2,4GHz, VGA: nVidia GeForce 320M, RAM: 4GB 1067MHz, Display: LG W2452T 24",
Sound: E-MU 0202 USB + PP 4xEL34 elektrónkový zosilňovač 2x40W Powered by: Mac OS X Snow Leopard 10.6.4
Sattero
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. dub 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od Sattero »

Zkoušel jsem SLED, ale nic zázračnýho to nění, to menu můžeš mít v každám SuSE linuxu, jinak ZEN Updater opět nefunguje, YaST si dělá co chce, tak jako v SuSE 10.1. Nedoporučuji to pro nikoho, opravdu hrůza, chyb až to bolí...

Mandriva (dříve Mandrake) je hodně blbuvzdorný, takže pokuď je nějakej problém, nemusíš ho vůbec opravit nebo horko-težko.

Fedora Core 4,5 a 6 (testovací bety atd.) jsou velice dobrý distra založený na RedHatu a to bych ti i doporučil, software je pod rpm, kterého je na netu dost, hodně najdeš na repozitáři livna. Občas nějaký problémy, ale to je všude, to bych ti rád doporučil.

Ubuntu (Kubuntu, Xubuntu, to samé, akorát jiné grafické prostředí) je velice dobré distro, disponuje velkým množstvím software (.deb) a je mnoho dobrých repozitářů. Stabilní, jednoduché, ideální pro začítečníka.

PCBSD je zase velice nadějné distro a získává si oblibu, je to stejně klikací jako windows :) (Není to Linux, ale Unix based, tedy přesněji základ FreeBSD)
Pracovní násroj: Sony VAIO Duo 13
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“