Emergency Boot CD

Instalace, nastavení, řešení problémů, rady... apod.
Odpovědět
Lemra
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. zář 2003

Emergency Boot CD

Příspěvek od Lemra »

EBCD (v0.6.1) je postaveno na minimální linuxové distribuci (Rescue Linux Distribution) a použitelné je zejména v situacích, kdy potřebujete:

• Vytvořit nové heslo jakéhokoliv účtu existujcího v systému NT/2k/XP (včetně vestavěného účtu administrátora) bez znalosti hesla původního.

• Kopírovat nebo přesunout soubory a adresáře, ovšem systém, který se soubory normálně pracuje, není schopen funkce. EBCD podporuje dlouhé názvy a běžné filesystémy Windows a Linuxu.

• Provést zálohu fungujícího systému Windows včetně instalovaných driverů, aplikací a jejich konfigurace pro případ možného budoucího poškození. Pokud k poškození dojde, EBCD nabízí možnost snadného a rychlého (10-15minut) obnovení původního stavu

• Provést záchranný boot systému NT/2k/XP v tom případě, kdy originální loader není schopen zavést systém z důvodu svého poškození nebo nevhodné konfigurace.

• Obnovit původní záznam v MBR. Funkce je využitelná v případě přepsání NT zaváděče např. zavaděčem některé z linuxových distribucí (LILO, GRUB...), jejímž důsledkem je nemožnost nabootovat do Win.

• Zapsat obraz partition do image souboru, který následně lze editovat. EBCD podporuje funkci obnovení celé partition z této image. Při přenosu image souboru je podporován i přenos po síti - lze tedy provádět dálkové klonování diskových oblastí.

• Provést záchranu dat, odstraněných z koše Windows (samozřejmě v tom případě, že oblasti disku obsahující tato data nebyla již přepsána daty jinými).

• Obnovit data z nechtěně formátovaných diskových oblastí

• Obnovit data z disket nečitelných pod OS. Podporuje formátování 1,44MB disket na 1,7MB.

• Funkcí Wipe provést dokonalé vymazání vybraného souboru nebo celé diskové oblasti tak, aby nebylo možné data obnovit.

EBCD obsahuje podporu pro všechny externí DOSové příkazy, stejně jako podporu pro konzolové příkazy všech obvyklých archivačních programů.

EBCD je freeware a existuje ve dvou verzích - Lite a Pro.

Domovská stránka: http://www.ebcd.pcministry.com/
Download Lite (5,5MB): ftp://ftp.zcu.cz/pub/win/simtelnet/msdo ... te-sfx.exe
Download Pro (17MB): ftp://ftp.zcu.cz/pub/win/simtelnet/msdo ... ro-sfx.exe
RCcz
Nováček
Nováček
Registrován: 30. zář 2004

Příspěvek od RCcz »

Mohl bys tady prosím napsat postup, pro pomalejší spoluobčany :-) krok po kroku, jak provést zlálohu funkčního systému?? EBCD jsem stáhl ve veri PRO a mám strach abych něco nezkazil.... a jsem typický winklikač :oops: takže mi textové rozhraní moc neříká.
předem dík
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

ka-spel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Neví někdo jak dělat akualizaci programů v Ultimate boot CD, případně jak nabídku rozšířit o další programy a znovu vypálit jako bootovací? Mám 3.0 a nechce se mi to celé znovu stahovat.
ka-spel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

RCcz píše:Mohl bys tady prosím napsat postup, pro pomalejší spoluobčany :-) krok po kroku, jak provést zlálohu funkčního systému?? EBCD jsem stáhl ve veri PRO a mám strach abych něco nezkazil.... a jsem typický winklikač :oops: takže mi textové rozhraní moc neříká.
předem dík
Taky bych uvítal nějaký podrobnější výklad. Zřejmě jsem si nadrbal instalací Ghost 2003 MBR a nemůžu se dostat do oken. Vždy mi to nabootuje PC DOS 7.2 s nabídkou 1) GHOST, 2) WIN, ale ani jedno nejde spustit. :twisted: Existuje k Ultimate Boot CD nějaký český manuál. Ta záloha systém je myšlena softem partition-saving obsaženým na UBC? Jak vlastně UBC funguje. Je tam přímo ke každé utilitce nějaké menu nebo je to jen souhrn softů, které se ovládají příkazovou řádkou?
Vocko
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. úno 2004
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vocko »

ka-spel píše:
Neví někdo jak dělat akualizaci programů v Ultimate boot CD, případně jak nabídku rozšířit o další programy a znovu vypálit jako bootovací? Mám 3.0 a nechce se mi to celé znovu stahovat.
stahnout to znova bude asi nejsnazsi
CPU - Intel Core 2 Duo E6600 2,4GHz - Thermaltake Big Typhon MB - ASUS P5B Deluxe RAM - Kingston 2x1024MB 750MHz CL4 GPU - X1950PRO 256MB HDD - SATA 2 2x 320GB DVD-ROM - Samsung SH183L CASE - 3R System Air Black ZDROJ - SEASONIC M12II-430 430W "80-PLUS" Monitor - LCD 22" Samsung Zvuk - SB Audidy2 ZS, Gembird WCS-YF-1A
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

ka-spel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Shit píše:Verze 3.2 :)
Prosím tě jak se s tím pracuje? Stáhl jsem to, vypálil iso. V pohodě to nabootuje, objeví se nabídka utilit, ale když na nějakou kliknu, tak se začnou rozbalovat drivery a skončím na příkazové řádce a konec.
ka-spel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Vocko píše:
ka-spel píše: Neví někdo jak dělat akualizaci programů v Ultimate boot CD, případně jak nabídku rozšířit o další programy a znovu vypálit jako bootovací? Mám 3.0 a nechce se mi to celé znovu stahovat.
stahnout to znova bude asi nejsnazsi
To je fakt, že stáhnout je to nejjednodušší, ale moc nového toho v dalších verzích není (aktualizace antivirů + pár novějších verzí programů). Kvůli tomu stahovat 100 MB se mi moc nechce. Např. u hirens bootCD je přímo návod jak doplnit iso o updaty antivirů. Myslím, že by to šlo stejně i u toho UBCD. Akorát nevím, kde lze změnit ta úvodní nabídka s popisem verzí. Neví někdo, jak dát na jedno CD hirens + UBCD. To by ještě snad šlo winISO atd., ale jak rozšířit bootovací nabídku?
xIndian
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xIndian »

Umí EBCD pracovat s NTFS ???
random
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. led 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od random »

Sempron 2800@2160MHz ( 270x8 ), 1024MB GoodRam, MSI K8N Neo-FSR, Radeon 9800SE@8 pip 128MB 128b 378/290, 200GB HD Maxtor Pata, DVD RW LG4163
Logue
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. led 2005

Příspěvek od Logue »

Aky je rozdiel medzi Ultimate boot CD a EBCD ?
Oplati sa mat obe ?
cimrosek
Nováček
Nováček
Registrován: 11. zář 2005
Bydliště: přibram

Příspěvek od cimrosek »

taky by me zajimalo
bekes14
Nováček
Nováček
Registrován: 26. kvě 2006

Příspěvek od bekes14 »

Aky je rozdiel medzi Ultimate boot CD a EBCD ?
Ktorý je lepší?
Niejaký návod ako zmeniť heslo administrátora, by sa nenašiel?
Dík
Nick
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. srp 2004

Re: Emergency Boot CD

Příspěvek od Nick »

takže pokud to dobře chápu tak s EBCD (v0.6.1) udělám obraz (ISO) systémové partition a v případě pádu systému či jiné chyby systém obnovím?

Budu dělat upgrade sestavy a bude tam i SSD disk na kterém bude Windows a jde mi o SW na dělání záloh (obrazů) partition. Znám akorát bootovací CD Acronis True Image ale jde mi o to jestli není něco ve verzi Freeware.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní programy“