LibreOffice

Instalace, nastavení, řešení problémů, rady... apod.
Odpovědět
Kenedz
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 30. srp 2011
Bydliště: Hradec Králové

LibreOffice

Příspěvek od Kenedz »

Prosím o radu?
Mám zpracované vlastní účetnictví v excelu a převedl jsem si ho s novým PC do neplacené LibreOffice. Všechno je OK, kromě následujícího.
V peněžním deníku mám hypertextový odkaz na tabulku firem. Odkaz ji otevře, ale ukotvení příček - hlavičky tabulky - zmizí, ačkoli v tabulce firem je ukotvení řádně nastaveno?
Pajka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2017
Bydliště: Mimoň

Re: LibreOffice

Příspěvek od Pajka »

zkusil bych stahnout novou verzi nebo dokonce betu pokud to nemas vyreseno, protoze opravdu Libre ještě nejsou pripraveny na full praci, ale každou verzi se to o dost zlepsuje pocitam ze timhle tempem za 2 - 3 roky to bude plne dostačující na běžnou vyšší kancl praci
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: LibreOffice

Příspěvek od racecar »

Ja by som skusil prejst na m$ office a neriesit nieco kde ani panboh nevie ako to funguje. Kazdy tyzden niekto vola a nevie nieco poriesit v tej sracke tak hf.

Alebo pockaj 2-3 roky ako bolo spomenute hore. Dovtedy mozno opravia fatalne chyby. :)
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
michal3d
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. úno 2007

Re: LibreOffice

Příspěvek od michal3d »

Jo to je velmi zaujímavý názor. Ako ak to chápem správne, tak Kenedz otváral xls/xlsx súbor v LibreOffice, áno rozhodne tam môžu v tomto prípade nastať problémy, ale to by som bol zvedavý, jak bezchybne si Excel poradí s ods, keď majú problém aj s vlastnými súbormi, ktoré sú robené v inej verzii.

Ja mám dosť velké skúsenosti jak s MS Office tak LibreOffice a aj keď LibreOffice možno chýba nejaká tá funkcia, tak aspoň my vždy zatiaľ fungoval na 100% (pokiaľ je všetko tvorené len v LibreOffice). Používam ho už roky a otváram rôzne staré súbory, kludne niečo čo bolo robené ešte v LibreOffice 3 teraz v 5-tke a bez problémov.

S MS Office, ou to je úplne iná liga. Tak rok dozadu som vytváral doklad v Word 2010, a potom sa to rozposlalo, lenže niektorý mali v PC len Word 2007 a výsledok? Otvorilo to normálne, vytlačilo to na začiatku tiež vpohode ale potom mu nejak preplo alebo čo a začal pri tlači vynechávať medzeri medzi písmenkami, takže ich natláčal cez seba, nie všetky, len niektoré vyvolené. Keď som o tom niečo hladal, tak je to zdokumentovaný problém mezi 2010 a 2007 ktorý mal riešiť SP2, potom SP3, samozrejme tam boli nainštalované všetky aktualizácie a nič nepomohlo. Nakoniec som to teda musel na novo vytvoriť aj v 2007, jo super.
Potom bolo treba spojiť dva dokumenty, jeden urobený vo Word 2007 a druhý vo Word 2013. Tak hned si hovorím, 2007 otvorím v 2013, šak je novší, tak starší hádam otvorí OK...ha ha ha. Samo rozhádzané všetko po celom dokumente, špeciálne obrázky pohádzané úplne mimo. Tak skúsim opačne, v 2007 otvoriť tú 2013, tam to bolo nie len rozhádzané, ale ešte niektoré texty aj rovno zmizli, resp. sa stali neviditelnými. A takýchto story mám kopu, takže my tu niečo hovorte o profesionalite...ja nemám problém priznať, že LibreOffice má nejaké mušky, rozhodne tam sú, pár užitočných vecí tam chýba (ale naopak tam je aj pár vecí, ktoré zase v MS Office nie sú), ale tváriť sa, že keď prejdete na MS Office, tak nebudete mať žiadne problémy, hmm...
MB: ASUS P9X79 CPU: Intel i7-4820K + Noctua NH-U12P RAM: 48 GB DDR3 1333 MHz GPU: EVGA GeForce RTX 2070 XC GAMING SSD: Intel 730 240 GB, Crucial MX300 1 TB
PSU: Seasonic X-560 SOUND: ASUS Xonar Essence ST + Xonar H6 + beyerdynamic DT 990 Pro 250 Ω + Creative 6.1 6700 CASE: Cooler Master Silencio 650 LCD: HP Z32 4K
KEYBOARD: CM Storm Quickfire XT MOUSE: Logitech G502 HERO + G240 GAMING: Logitech G29, Xbox Elite Controller, Saitek X56 Rhino H.O.T.A.S. OS: Windows 10 Pro 64-bit
Odpovědět

Zpět na „Ostatní programy“