Outlook a problémy s Gmail

Instalace, nastavení, řešení problémů, rady... apod.
Odpovědět
pre.vit
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. zář 2010
Bydliště: Jihlava

Outlook a problémy s Gmail

Příspěvek od pre.vit »

Ahoj,

mám Outlook 2016 a už pár dní se bezúspěšně snažím vyřešit velice pomalé synchronizace s Gmail, které ještě nedávno byly bezproblémové. Googloval jsem všude možně, ale nikde není žádné funkční řešení.

Outlook je nastavený na synchronizaci přes IMAP. V praxi to vypadá tak, že při Poslat/přijmout se sychronizace složek pro Gmail prakticky zastaví (ukáže např. 25s, pak 30s, pak 2min., ale v praxi to může trvat i přes půl hodiny).

Paralelně mám nastavený účet i na Seznamu také přes IMAP a tam to jede krásně rychle. Na seznamu je i řádově mnohem více e-mailů, takže velikostí to nebude (na gmailu jestli mám 170MB tak je to hodně).

Řešil to už někdy někdo? Nechápu, proč když synchronizace s mobilem je okamžitá, tak s PC to prostě tak krásně nefunguje.

Až mě i napadlo, jestli neexistuje nějaká aplikace pro Synology NAS, která by automaticky synchronizovala Gmail s lokálním úložištěm a já bych pak synchronizoval Outlook s NAS. Bohužel tuto možnost jsem taky nikde nenašel... :(
Nějvětší chybou člověka je, že má spoustu malých chyb..
.
PC: AMD Ryzen 9 5900x, Fractal Design Celsius S36, MSI MPG B550 Gaming Edge WIFI, Manli GeForce RTX 3080 10GB , 2x16GB Kingston FURY DDR4 3600MHz CL18 Beast Black, Solidigm P44 PRO 2TB + Samsung 970 PRO 1TB (a Samsung 960 EVO 1TB v záloze), Corsair RM850i 850W, Fractal Design Define R6, 32" Asus ProArt PA328CGV, Asus DRW-24F1ST
Mediacentrum: Raspberry Pi2 model B, Onkyo TX-SR605, Philips 65OLED806 65", NAS QNAP TS-453D-4G
Odpovědět

Zpět na „Ostatní programy“