Software pro HTPC

Instalace, nastavení, řešení problémů, rady... apod.
Odpovědět
Y2K
Nováček
Nováček
Registrován: 21. srp 2015

Software pro HTPC

Příspěvek od Y2K »

Dobrý den,
po dlouhé době jsem se rozhodl že sestavím HTPC ( do nedávné doby jsem používal multimediální centrum + O2 TV set top box. Bohužel multimediální centrum už dosloužilo a i tak něco na rozdíl od PC nepřehrálo. ) Navíc neustálé přepínání HDMI 1 a HDMI 2 bylo otravné.

Je to první HTPC co stavím tak bych měl dotaz co zvolit za software pro pohodlné ovládání.

Pro představu:
Základní menu TV/Video/Muzika/.... FOTO/youtube a jiné odkazy jedině ocením

TV _ s O2 ( jen bych jí převedl na online a ne na set top box ) jsem spokojen hlavně že se mohu podívat na filmy i 50h. zpět. Nebo jestli by jste volili něco jiného... Rád si nechám poradit.

Video _ no základ řazení podle žánru a po volbě žánru alespoň abecedně. Kamarád mě říkal že nějaké programy po najetí na film zobrazují informace z CSFD. ( nebo jak to funguje??? )

Muzika _ zase alba a po zapnutí už volit jednotlivé skladby.

Snad to není nemožné a nějaký program by to mohl dokázat ale je to mé první HTPC tak nevím co zvolit. ( nemusí být free teda pokud bude cena přijatelná a jednorázová )

Předem děkuji za jakoukoliv radu.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Software pro HTPC

Příspěvek od Krteq »

KODI není špatné. Krom klasiky Video/Audio knihoven tam máš i podporu PVR, YouTube, atd. a dá se ovládat přes mobil s Androidem nebo iPhone.

Existují i linux distra přímo pro KODI sestavená a integrující ho přímo v instalaci.
Y2K
Nováček
Nováček
Registrován: 21. srp 2015

Re: Software pro HTPC

Příspěvek od Y2K »

Děkuji za radu určitě se na něj podívám. :)
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Software pro HTPC

Příspěvek od Alfajk »

tak jsem si pro samou chvalu ten KODI vyzkousel a stale se me drzi stejny problemy, jmenovite u nekterych filmu: video nejde pretacet, proc?
nekdy video nejde pauznout, pouze stopnout... pokud video nahodou jde pauznout tak se nasledne rozhodi zvuk a video a je to stejne nekoukatelny
nektery formaty nezvlada prehrat vubec (zkousel jsem experiment s 4k@60fps videem)
chybne si nacetl databazi filmu (ta automaticka synchronizace dle jmena filmu ve slozce s imdb, takze ted vsude blbe zobrazuje nahledy a popisky, ovsem bez moznosti to nejakym zpusobem smazat)
dalsi film stale zobrazuje cesky titulky, i kdyz je videt nechci, nejsou v externim souboru, jsou proste ve videu (ale nemyslim tim hardsub), takze pres nejaky menu bych ocekaval moznost je vypnout, ale to menu jsem nenasel
pustit film na obrazovku pc a zaroven streamovat do tv jsem taky nedokazal, pokud ano, tak zase bez listy ovladacich prvku (pretaceni/pauza)

vse v kombinaci s DLNA smart televizi, tyhle problemy jsou zpusobeny KODI, nebo za to muze televize?
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Software pro HTPC

Příspěvek od Krteq »

Tam máš něco špatně. Používám KODI (dřív ještě XBMC) několik let a neměl jsem žádný takový problém co popisuješ.

Videa jdou normálně pauzovat, titulky jdou bez problémů vypnout během přehrávání filmu/seriálu a synchronizace přes IMDB/Universal Movie Scraper addon funguje skoro bezchybně.

Jaký formáty ti nejdou přehrát? Máš nastavený správný dekodér? Používáš DXVA?
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Software pro HTPC

Příspěvek od Alfajk »

az se dostanu domu, tak na to mrknu a zkusim ty problemy lip zdokumentovat, mozna neco delam spatne, normalne pustim kodi na pc a v telce vyberu zdroj kodi media server(ale to ovladani prehravani neni pres ovladac TV dostupny, na ty liste je to proste zasedly a nemuzu na to najet)
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Software pro HTPC

Příspěvek od Krteq »

Pokud používáš DLNA, máš v KODI nastaveno UPnP?

http://kodi.wiki/view/UPnP
Y2K
Nováček
Nováček
Registrován: 21. srp 2015

Re: Software pro HTPC

Příspěvek od Y2K »

Ještě bych měl jeden dotaz. Při brouzdání na internetu, a hledání informací o KODI mě zaujal ještě jeden program. MediaPortal 2 jaký máte názor na něj? Pokud ho někdo vyzkoušel.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní programy“