Přeplněný oddíl disku

Instalace, nastavení, řešení problémů, rady... apod.
Odpovědět
wojmirek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Přeplněný oddíl disku

Příspěvek od wojmirek »

Zdravím, mám rozdělený pevný disk na dva oddíly, přičemž na jednom jsem si ponechal místo speciálně na OS, druhý oddíl pak na všechny ostatní data. Systémovém oddílu jsem přiřadil velikost 40GB, ale asi po půl roce používání tak nějak zjišťuji že je to málo. Nevím kam to všechno místo mizí, ale teď už se mi nechtějí stahovat ani aktualizace. Na disku mám volných asi 200MB, s tím že opravdu všechny nové věci instaluji pouze na oddíl určený pro data.

Znáte nějaké řešení, jak se s tímto problémem vypořádat ? Při další reinstalu si místo pro OS ponechám dvojnásobné.
Děkuji za rady.
''MOJE STARÁ'': ASUS G55VW
''MOJE MLADÁ'': ASUS Zephyrus G14
Můj projekt náhodných generátorů:
https://randomgen.eu/cs/
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Přeplněný oddíl disku

Příspěvek od Octopuss »

Spusť Vyčištění disku, zaškrni všechno, a nezapomeň v druhý záložce nahoře smazat zálohy pro Obnovení systému.
Promaž c:\Windows\SoftwareDistribution\Download\

Krok 2: stejně reinstaluj Windows.
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Přeplněný oddíl disku

Příspěvek od Nagant »

Pak případně vhodným programem zmenši oddíl na data a zvětši oddíl OS.

Pokud se tedy už stejnak nechystáš k reinstalaci (a případné použití SSD pro OS s ponechání HDD jen pro data).
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
Odpovědět

Zpět na „Ostatní programy“