Zložka Windows má 74GB

Instalace, nastavení, řešení problémů, rady... apod.
Odpovědět
Foonart
Nováček
Nováček
Registrován: 14. zář 2017

Zložka Windows má 74GB

Příspěvek od Foonart »

Zdravím, mám taký problém priečinok windows na disku C má 74GB z neho winsxs má 17GB. Celková veľkosť disku C je 97GB. Neviem ako uvoľniť miesto mám voľné len 1GB. Skúšal som všetko CCleanera, defragmentáciu, prebehnutie antivírom, čistenie disku a nič nepomáha na Cčku mám akurát antivír, prehliadač a CCleaner inak programy a hry všetko na Dčku. Skúšal som tento návod https://www.akakchan.cz/blog/promazani- ... -7-sp1-334 ale nešlo mi to. Pričom mám Windows 7 Home Premium a aj Service Pack 1. Išiel som podľa postupu spustil som ako správcu... A vyhodilo mi to chybu Service Pack Cleanup cant proceed: No service pack backup files found. The operation completed successfully. Už mám aj vypnuté automatické aktualizácie... Ďakujem za každú radu.
Jirka_T
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. úno 2013

Re: Zložka Windows má 74GB

Příspěvek od Jirka_T »

To bych viděl na formátovat c: a novou instalaci Windows. Normálním provozem to nemůže "nakvasit" na 74 GB. Jak často ty Win ukončuješ násilným vypnutím a jak často používáš tlačítko Reset ?
PC1: CPU: Core I3-3225, MB: ASUS P8H77-M, RAM: 16GB DDR3 1600, HD:Samsung SSD 850 EVO 250GB, OS: W10 Pro x64 Cz
NB: HP EliteBook 2540P, CPU: Intel Core I5, 8GB RAM, HD Samsung 850 EVO 250 GB, W10 Pro x64 Cz
PC2: I5-2500K, GIGABYTE GA-B75N, RAM 8GB DDR3 1600, SSD SAMSUNG EVO 120GB, W10 - Insider aktuální
Foonart
Nováček
Nováček
Registrován: 14. zář 2017

Re: Zložka Windows má 74GB

Příspěvek od Foonart »

To nepoužívam vôbec. Ale môže to byť aj dĺžkou používania winu bez preinštalácie moentálne je to niečo cez 4roky, ale win šlape ako nový jediný problém je to miesto...
tmaven
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. kvě 2007
Bydliště: Havířov/Ostrava/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zložka Windows má 74GB

Příspěvek od tmaven »

ASUS ROG STRIX B550-I GAMING ~ AMD Ryzen 7 5800X3D ~ GeForce RTX™ 3070 Ti GAMING OC 8G ~ G.SKill Trident Z RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL17 ~ Corsair SF750W ~ Samsung 980 PRO 1TB ~ Cooler Master MasterBox NR200P ~ Scythe Fuma 2 ~ Dell S2721DGF + BenQ XL2411Z + Samsung 2233RZ ~ www.flyingbbq.cz - Blog o BBQ!
Foonart
Nováček
Nováček
Registrován: 14. zář 2017

Re: Zložka Windows má 74GB

Příspěvek od Foonart »

zálohovanie mám na dčku kde je dosť miesta
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Zložka Windows má 74GB

Příspěvek od zsdx »

Tak si na D: presun i uzivatelsky profil, tim taky neco usetris.
Foonart
Nováček
Nováček
Registrován: 14. zář 2017

Re: Zložka Windows má 74GB

Příspěvek od Foonart »

Bol by som rád ak by ste mali nejaký návod keďže som lajk a neviem povedať čo na googli je správne a čo je nejaký odrb.
Foonart
Nováček
Nováček
Registrován: 14. zář 2017

Re: Zložka Windows má 74GB

Příspěvek od Foonart »

Keď tak by som rád vedel kde sa dá zohnať windows 7 keďže nechcem ísť ani na 8 ani na 10 napr. či má niekto skúsenosti s touto stránkou poprípade nejakú inú: http://www.mslicence.sk/c/druhotny-wind ... gJWo_D_BwE
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Zložka Windows má 74GB

Příspěvek od zsdx »

Na co chces kupovat takovou drahou licenci?
Bud uz Win mas a klic z nich pred reinstalaci vytahnes nebo koupis za 5E na eBay/aukru.

Presun uzivatelskych profilu jde nejsnaze pomoci sysprep a predhozeneho XML souboru.
Foonart
Nováček
Nováček
Registrován: 14. zář 2017

Re: Zložka Windows má 74GB

Příspěvek od Foonart »

áno kľúč mám len cd nie lebo pc mi vtedy skladal jeden známy a neviem či mi bude stačiť len kód
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Zložka Windows má 74GB

Příspěvek od zsdx »

Ano (na preinstalaci) i ne (medium od Microsoftu s nim nestahnes, budes odkazan na ulozne servery).
Foonart
Nováček
Nováček
Registrován: 14. zář 2017

Re: Zložka Windows má 74GB

Příspěvek od Foonart »

To znamená čo :D ak by sa našiel navod na preinštaláciu len pomocou toho kľúču čo môžem nájsť v Systéme tak by som ho rád uvítal.
Spring
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. zář 2013
Bydliště: Praha - Klánovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zložka Windows má 74GB

Příspěvek od Spring »

Co přestat poslouchat hloupé rady? Jmenovitě přesunout uživatelský profil ze SSD ... to už můžeš SSD rovnou vyhodit a vrátit se k mechanickému disku. Z popisu problému se dá vyčíst akorát skutečnost (vydedukovat), že jsi svými zaručenými postupy sundal vše, co stálo v cestě a zrušil slinky na aktualizační soubory.

Licenci už máš a vytažení klíčem i instalační médium Windows najdeš na webu Microsoftu. Včetně návodu:
https://www.microsoft.com/cs-cz/softwar ... d/windows7

A žádné optimalizační pitomosti "jak ušetřit" SSD už nedělej. Lze doporučit maximálně přesunout Installer, který obsahuje záložní soubory, cache ... a další věci potřebné pro instalaci/reinstalaci atd.

robocopy /e /move "%WINDIR%\Installer" "D:\Installer"
mklink /j "%WINDIR%\Installer" "D:\Installer"

a vypnout hibernaci. Nic jiného nedělej, nebo zase skončíš na stejném místě.

P.S.: V případě, že používáš pirátskou verzi, obohacenou naprosto čímkoliv, nemá smysl řešit smysluplnou nápravu stavu.
"If it moves, compile it. If it moves too quickly, don't mark it stable. If it stops moving, drop it. It's not like your processor has anything better +to do" ... Gentoo
Jirka_T
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. úno 2013

Re: Zložka Windows má 74GB

Příspěvek od Jirka_T »

spring: On psal někde, že má SSD ?
PC1: CPU: Core I3-3225, MB: ASUS P8H77-M, RAM: 16GB DDR3 1600, HD:Samsung SSD 850 EVO 250GB, OS: W10 Pro x64 Cz
NB: HP EliteBook 2540P, CPU: Intel Core I5, 8GB RAM, HD Samsung 850 EVO 250 GB, W10 Pro x64 Cz
PC2: I5-2500K, GIGABYTE GA-B75N, RAM 8GB DDR3 1600, SSD SAMSUNG EVO 120GB, W10 - Insider aktuální
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Zložka Windows má 74GB

Příspěvek od zsdx »

Spring: sazim pajdu, ze nema FPP a z tveho odkazu od MS si to nestahne.
Foonart
Nováček
Nováček
Registrován: 14. zář 2017

Re: Zložka Windows má 74GB

Příspěvek od Foonart »

Super dik moc Spring to som potreboval a ešte otázka mám rozdelený hardisk na 2 C a D teda pri reinštalácii mi ostanú tak rozdelené alebo to budem musieť urobiť ja.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Zložka Windows má 74GB

Příspěvek od zsdx »

Spring: pokud nam Foonart sdeli, za co ti dekuje, kam ti mam poslat tu pajdu?
Odpovědět

Zpět na „Ostatní programy“