Obecný newskový thread o hrách a herním světě...

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
CyberDeath
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Vsetín

Re: Obecný newskový thread o hrách a herním světě...

Příspěvek od CyberDeath »

A to jen kvuli jedne konine to bude nova verze DX aby se prodavaly nove windows ? Kdyz to navic ani neni hardware zavisle a staci dnesni DX11 hardware ? WTF ?

Jde videt ze ma MS strach a uz dopredu vymysli picoviny.
Tiger Lake ES 0000 8c/16t 4.5Ghz , Erying H570, 32GB DDR4 3200 ,Asus A21 , SST-ET700-MG , 2x512 GB NVME Micron 2450 ,
1TB SSD China 2,5", Asus RTX 3070 Dual OC 8GB + EKWB 310W ,All Water Cooled - GPU, CPU, 2x360 rad, ARCTIC P12 PWM
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Obecný newskový thread o hrách a herním světě...

Příspěvek od zombux »

nevím jestli to tu už není, nicméně letos vyjde reboot legendární střílečky Rise Of The Triad, která ve své době byla slušnou alternativou pro ještě legendárnější Doom.
http://games.tiscali.cz/datum-vydani/ri ... nani-63351
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
slaava
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2006
Bydliště: Praha 11 - Chodov / Praha 4 - Braník :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecný newskový thread o hrách a herním světě...

Příspěvek od slaava »

Uz jsem koukal na steamu. "Jen" za 13,99€, pro nekoho hodne, pro mne celkem malo :)
amd 5800x3d, gigabyte x570 aorus pro, gainward rtx 4090 phantom gs, g.skill 64gb 3600mhz ddr4, corsair mp510 1gb, corsair rm750x, fractal design define 7 compact, win11pro 64bit, samsung odyssey oled g8.
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

PC dostane 30 fps lock

Příspěvek od Vlastik80 »

http://diit.cz/clanek/sony-microsoft-30-fps-na-pc

- já nevím, ale udělat to tak, že nepoznáme pak jestli to jede 30 fps nebo na 144Hz monitoru 144 fps to mi přijde nesmyslné, možná se pletu, ale podle mě je v tom velký rozdíl a jde to poznat.

Pokud se MS a Sony podaří prosadit 30 fps zámek i u pc her pak je to špatné, co bude následovat za další omezení?

Takže budoucnost je pak pro všechny stejná - tatáž hra v daném pevně rozlišení, s nastavenými detaily atd. a fps lockem - všichni stejně!

Tak ať rovnou prosadí na pc jen 20 fps a 720p med detaily aby konzole měly něco extra a "chtěl" je kupovat každý!

:sneaky:
Logue
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. led 2005

Re: Obecný newskový thread o hrách a herním světě...

Příspěvek od Logue »

Ked je na Steame 'free weekend' akcia na nejaku hru, tak tu hru mozem hrat iba cez vikend alebo hned od oznamenia akcie par dni pred vikendom ? Teraz je tam Arma 3 free vikend aj so zlavou 50%.
KubasCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2011
Bydliště: Roudnice n/L

Re: Obecný newskový thread o hrách a herním světě...

Příspěvek od KubasCZ »

Mělo by to jít už od oznámení, však není nic jednoduššího, než to vyzkoušet.. Měl bys ji mít normálně v knihovně her, aspoň já ji tam mám, aniž bych ji kupoval..
CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D, MB: MSI MPG X570 Gaming EDGE WIFI, GPU: MSI RTX 4070 Ti VENTUS 3X 12G OC, RAM: Corsair 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance LPX, SSD: Intel 530 240GB, Samsung SSD 970 EVO 1TB, HDD: WD 750GB, CASE: Akasa Venom Toxic, PSU: Seasonic S12II-620 620W, MONITOR: 27" LG ultragear 27GL650F-B IPS + 27" LG UltraHD 4K + 24" Dell U2415 IPS, ZVUK: Microlab Solo6c + Sony Noise Cancelling WH-1000XM5, Klávesnice + myš: Logitech MX Keys + Logitech MX Master 3S, OS: Windows 11 Pro, NAS: Synology DS216j
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: Obecný newskový thread o hrách a herním světě...

Příspěvek od Maor »

Mrkně na toto http://www.karmaflowgame.com/about.html
to vypadá na hudební orgie, konečně hra kvuli které nebude třeba upgrade grafiky ale zvukovky :-D
steve.puma
Nováček
Nováček
Registrován: 19. říj 2008

Re: Obecný newskový thread o hrách a herním světě...

Příspěvek od steve.puma »

Prosím mám dotaz,když si z bratrem koupíme hru,třeba DAI na STEAMu,tak můžeme tu hru hrát oba naráz,samozřejmě každý na jinem compu,ale jedné IP adrese?Děkuji za odpoveď.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Obecný newskový thread o hrách a herním světě...

Příspěvek od Alfajk »

kdyz si to koupite oba dva,tak muzete,jinak ne
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: Obecný newskový thread o hrách a herním světě...

Příspěvek od Vlastik80 »

Najednou je možné hrát stejnou hru jen když je jeden offline a druhý klidně online, či oba off, pak to jde, pokud hra nechce ověření apod. mám to tak vyzkoušené na Steamu- sdílení her, v 1 okamžik jen když je 1 offline alespoň.
steve.puma
Nováček
Nováček
Registrován: 19. říj 2008

Re: Obecný newskový thread o hrách a herním světě...

Příspěvek od steve.puma »

Tak moc děkuji za odpověď.Zdar.
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: Obecný newskový thread o hrách a herním světě...

Příspěvek od Vlastik80 »

Není zač. Prostě to tak zatím je, když je na Steamu knihovna sdílená (nedá se sdílet jen 1 hra), pak lze hrát současně jen za podmínky že je jeden z hráčů offline, jinak totiž Steam preferuje vlastníka knihovny a hráči který hry sdílí neumožní hrát ve shodný okamžik a je jedno kterou sdílenou hru, jak majitel knihovny spustí hru a je online (steam není v offline) tak hráči který má povoleno sdílení hra oznámí že má cca 4 minuty (nevím přesně) na ukončení a hra se vypne a je jedno zda je stejná nebo ne. Obejít to lze jen offline režimem.

PS: Jen upozorním že je dobré zvážit sdílení, protože pokud VAC (Valve Anti-Cheat) systém zjistí že ten kdo sdílí hru podvádí (nebo i vlastník knihovny), tak může okamžitě zablokovat majiteli hry celý účet a u VAC2 systému už jde o trvalé blokování, takže na toto pozor, zejména máte-li na účtu Steam hodně her a pak o ně tímto přijdete a ne vlastní vinou, obvykle se s Valve nedá domluvit a účet je trvale blokován, ne jako dříve že blokli třeba na 2 roky "jen". :wink:
kurcatovium
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. kvě 2007
Bydliště: Wildenschwert / Ústí nad Orlicí

Re: Obecný newskový thread o hrách a herním světě...

Příspěvek od kurcatovium »

GOG spustil funkci GOG Connect, která vám umožní některé vybrané hry (zatím jich moc není, ale je příslib do budoucna) z vaší Steam knihovny aktivovat i v GOGu. Ale pozor, aktivování je časově omezeno. V tuto chvíli se to týká mimo jiné třeba Mount&Blade, Braid, Shadowrun Returns nebo Xenonauts.

CPU Ryzen 5600 MB MSI Tomahawk B550 GPU Asrock RX 6800 Challenger Pro OC RAM Goodram 2x16GB 3400 Chladič SPC Fera 5 SSD několik různých kusů Case Fractal Define S + 3x Noctua NF-A14 PSU EVGA 750 G2 Zvuk Audient iD4 mkII + Beyerdynamic DT990 Pro Periferie Dell S2722DGM + Dell U2515H + SPC GK530 + Logitech G305/CZC Trickster
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Obecný newskový thread o hrách a herním světě...

Příspěvek od zhor »

Nainstaloval jsem si GOG Galaxy pod lakavou vidinou ze pres GOG Connect ziskam hry ze Steamu bez DRM a dalsich ojebavek, ale oznamil mi ze ani jedna z asi 50 her co mam na Steamu neni schopna preneseni na GOG. Takze dobra myslenka, ale v praxi bohuzel neprilis fungujici, hlavne zrejme u AAA her ktery by to nejvic potrebovaly...
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Obecný newskový thread o hrách a herním světě...

Příspěvek od Shaquille »

Jaky mas na steamu problem s DRM? Jake dalsi ojebavky myslis?
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
skaven321
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2014

Re: Obecný newskový thread o hrách a herním světě...

Příspěvek od skaven321 »

tak ak ti napr z nejakeho dovodu vypnu steam ucet(ukradnu, zablokuju, etc.) tak sa mozes s hrami v kniznici rozlucit. ked mas hry na gog, tak si ich mozes stiahnut na disk, a instalovat aj bez nejakeho gog uctu.
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, Sapphire RX 7900 XT GAMING 20GB, ASUS MG279
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Obecný newskový thread o hrách a herním světě...

Příspěvek od racecar »

To je fakt problem. Ked ti ukradnu pocitac tiez si nezahras...
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
skaven321
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2014

Re: Obecný newskový thread o hrách a herním světě...

Příspěvek od skaven321 »

@racecar
:roll:
dobrou kktinou si oponoval, ale ok :)
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, Sapphire RX 7900 XT GAMING 20GB, ASUS MG279
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Obecný newskový thread o hrách a herním světě...

Příspěvek od racecar »

Rovnako ako tie vase “ojebavky” ala nemas fyzicke DVD, nemozes hrat offline, prides o ucet a vypnu steam... paranoja ftw. Si kupuj drm free hry alebo nekupuj vobec a budes mat pokoj. A my nebudeme musiet citat tieto vyplody.

https://brokenpla.net/blog/wp-content/u ... media1.png
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: Obecný newskový thread o hrách a herním světě...

Příspěvek od nou »

zhor píše:Nainstaloval jsem si GOG Galaxy pod lakavou vidinou ze pres GOG Connect ziskam hry ze Steamu bez DRM a dalsich ojebavek, ale oznamil mi ze ani jedna z asi 50 her co mam na Steamu neni schopna preneseni na GOG. Takze dobra myslenka, ale v praxi bohuzel neprilis fungujici, hlavne zrejme u AAA her ktery by to nejvic potrebovaly...
Nebolo treba nic instalovat. Staci ist na https://www.gog.com/connect Problem je ale ze sa daju takto preniest na GOG iba po obmedzeny cas.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“