Euro Truck Simulator 2

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od -Vladimir- »

J X P píše:U ATS je problem, ze nejsou pevne radary se znackou, ale auta ... a ze jich je dost.
jestli se nepletu tak jim překročení limitu o až 10% nevadí...
ignorelist: Stratos (již trvale)
Eddward
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2009
Bydliště: SVK - Košice

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od Eddward »

Michael24 píše:Tak někdy se stane, že v onlinu člověk narazí na dementa a je vždycky vhodné si hru před zakázkou uložit. Hlavně dřív jsem online hrával docela dost a snad nikdy jsem neměl nějaký extra velký problém, že bych snad nemohl dokončit zakázku. V drtivé většině jsem dojížděl naprosto bez poškození. A to jsem jezdil s vypnutým omezovačem. Neříkám, že jsem lítal jako závodník, ale na dlouhém a rovném úseku dálnice jsem 90 tedy nejezdil. :)
Hra ma standardne kazdych niekolko minut nastaveny autosave, cize ked sa vyburas alebo ta niekto trafi nie je problem nacitat hru zo stavu par minut dozadu... bezne to tak robim, setri to cas, peniaze aj nervy
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od HEAD »

Po vyzkouseni ETS2 i ATS musim rict, ze ETS2 je o dost lepsi.Hlavne po namodovani s promods + dalsi mapy je mapa asi 5x vetsi a je tam na vyber daleko vic tahacu.I prostredi je bohatsi.
V ATS se tez nakladaky chovaj dost divne.Klidne muzu projet zatacku v 70milich jako nic.V ETS2 tohle vubec neexistuje..
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od J X P »

Stabilititu navesu je nutne si postelovat. Stock nastaveni je hodne arkadove ...

http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =618853527

P.S. Jel jsem podle predpisu :-).
---
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od HEAD »

No ja jsem vsechno nechal na defaultu jak u ETS tak u ATS.Btw stahnul jsem nakou mapu coast to coast tak uvidime.Pac v ATS mam najezdino jen asi 6hodin a uz mam projeto 40% mapy...
v ATS2 mam nahrano stejne a jsem na 4%.....

Edit:tak s tou mapou coast to coast je to snad i lepsi nez ETS2 :) 1200mil zakazka to je 2000km :mrgreen:
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od Swat »

Coast to coast v ATS je fajn plán, ale zatím má před sebou dlouhou cestu. Jakmile opustíš původní ATS mapu, tak pojedeš po dálnici tak dlouho, že za tim začneš usínat, přičemž kolem naprostá pustina. Žádná krajina, která by tě vtáhla do role šoféra tak, jako je tomu v původní ATS mapě a ETS 2, žádný záludný zatáčky, nadjíždění - nic. Dálnice a pusto. Teď dělaj na Novym Mexiku coby další stát do ATS, dejme jim čas, je jich málo v SCS, ale myslim, že se snažej. Víc tahačů by to do ATS ale chtělo, no. Kde jsou ikonický Kenworthy K100 a K200, Mack, Freghtliner, International aj. Naštěstí se to dá dohnat módama.

Jinak ETS 2 s Promods je naprosto ultimátní záležitost. Já tam mám teda ještě Southern Region (okolí Krasnodaru) a teď se objevila mapa Great Steppe (myslim že tak se to jmenuje) a to už je Kazachstán. Už jsem tam byl a taky dost uvěřitelně zpracovaný. ETS i ATS2 hraju od doby, co vyšly. Střídám oba simy, oba mě bavěj, každej má tu svojí atmosféru Evropa vs USA. Teď vyšly nadrozměrný náklady plus všechny módy na další návěsy, zejména v ETS 2 - obě ty hry mě neskutečně bavěj.

K maximálnímu požitku doporučuju jezdit předpisově, řadit manuálně a všechny pomocníky a berličky povypínat, stabilita a brzdění návěsu doleva na nulu, nějakou dobrou hudbu do rádia a jedem (americká country v ATS prostě nemá při jízdě chybu). Jinak v ETS běžně tůry přes 5000 km se všema mapama, co tam mám (většinou je v tom teda trajekt). Taky doporučuju vypnout tu in-game gps a zrcadla a nastavit si ovládání tak, aby ses musel dívat na gps v kabině (pokud jí tahač má ve výbavě) a do pravýho zrcadla se pěkně otočit a ne ho tam mít v pravym rohu nahoře:-) Prostě čistě jen kabina, nic navíc.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od J X P »

Bez zrcatek a GPS nejezdim, protoze ruce nemam tak rychly jako letmy pohled do zrcatka a pak mi obcas kamion ujizdel do stran.

No a GPS na palubce je sice fajne, ale ja na nej proste blbe vidim a kdyz ho mam moc zvetseny, tak nemam prehled a kdyz moc oddaleny, tak proste nevidim odbocky. GPS nemluvi, takze nemuzu sledovat porad GPS jestli uz ted mam odbocit nebo az dalsi :-).
---
Dadu
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. pro 2010

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od Dadu »

Na rozhlížení používám Track ir5 možná, že funguje i Free track.
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od Swat »

Je to o zvyku. Měl jsem problémy, jak popisuje JXP, ale prostě jsem se to naučil, chce si to navyknout se na gps podívat ještě před křižovatkou, nebo dálničním uzlem a pak to jde. Zrcadla mám daný na kolečko myši - kolečko nahoru pohled do pravýho, dolů pohled do levýho, zmáčknutí kolečka - centr.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od J X P »

Dadu píše:Na rozhlížení používám Track ir5 možná, že funguje i Free track.
Nj, ale na to je nutny 3 monitorovy setup. tezko se muzes prirozene rozhlizet pohybem hlavy, kdyz musis stejne koukat na stred obrazovky.

Co bych chtel vyzkouset je spis Tobii Eye Tracker, co reaguje jen na pohled oci. Free track mne nutil strnule moc nehybat hlavou, aby se mi nehybal obraz a nedelalo se mi nevolno. Bohuzel, puvodne jsem byl nateseny na OcullusRift, ale po jeho vyzkouseni jsem to musel opet zavrhnout prave kvuli znacny nevolnosti. Mi nedela dobre ani 3D kino :-(.
---
Dadu
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. pro 2010

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od Dadu »

Mám jeden monitor a bez problému se rozhlížím jemným pootočením hlavy takže se dívám jakoby bokem. Můžeš si nastavíš profil pro citlivost a mrtvé zony podle sebe. Já pokud udělám prudký pohyb mimo senzor proste tlačítkem vycentruju obraz. Jistě multi monitor by byl nejlepší, ale pořád pohodlnější než při řízení šmrdlat myškou alespoň pro mne.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od HEAD »

Swat: ja pouzivam v ETS promods+southern region+rusmap+great stepes+scandinavia.Vsechno to funguje.Zkousel jsem i mapu nemecka the duch map, ale nefunguje s promods.Na oficialnich strankach maj podporu jen tech map co mam :)
Btw o te pustine v coast to coast v ATS jsem si taky vsimnul.Ale je to bud jezdit porad dokola v pidi mape v ATS a nebo hold to vydrzet a mit obrovskou mapu.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od Swat »

Jo samozřejmě rusmap, tu jsem zapoměl zmínit. No nic jinýho s tím zatim nefunguje, taky to jsou ale jediný podporovaný mapy ze strany Promods týmu. Tzn. Promods samotný, Rusmap, Southern Region a Great Steppe. Myslím, že jednou nadejde doba, kdy to sloučej do jednoho obrovskýho modpacku. Francie a Skandinávie je nutnost, bez těch Promods ani nejedou.

Mě se líbí ten smysl pro detail, kolikrát někam přijedu a jen zírám, jak uvěřitelně to vypadá. Nedávno jsem jel poprvé nahoru kolem Murmansku a prostě zážitek neskutečnej. A nebo Island, ten taky nemá chybu. Takovej správnej šok, když se člověk vylodí z Evropy 8)
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od HEAD »

CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

ETS 2 - mody chyba

Příspěvek od Vlastik80 »

Ahoj, hru mám original Steam, aktuálně verze 1.28.1.3s s DLC:

Vive la France, Scandinavia, Viking Legends, Going East, Rocket League Promo

a mody jsem hodil (soubory):

Obrázek

Problém je, že když hru spustím a aktivuji módy (neřadím je jakkoli, snad to nemá vliv?) a vytvořím profil, tak mi hra spadne cca v půlce nahrávání dat. Pokud spustím hru znovu, opět spadne při nahrávání dat s tím že "Program přestal pracovat".

Díky za rady, nevím co s tím.
fliper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. led 2017
Bydliště: Brno

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od fliper »

uz som dlho nehral ETS2, ale tuším že keď som tam daval naraz nejaku rusku mapu a promods tak som musel striktne dodržať poradie + stiahnuť z promods stránky nejaký subor naviac (asi aby sa tie dve mapy medzi sebou "nebili").
AMD Ryzen 5600x + SilentiumPC Fera 3 | ASUS TUF GAMING B550M-PLUS | Sapphire NITRO+ Radeon RX 6700 XT | Kingston HyperX Predator 24GB DDR4 3000Mhz (3X8GB) | Samsung PM981 NVMe 256Gb (Win10) | Samsung Evo 750 240GB (Fedora) | WD Blue SSD 1TB | Corsair RMx Series RM550x | Fractal Design Define Mini C | Dell U2715H + BenQ GW2283 || Lenovo ThinkPad x230 || Lenovo ThinkPad P1 Gen 3
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od Swat »

Na pořadí módů záleží, a to hodně. Zejména map módů. Když je tam nebudeš mít správně, tak ti to právě bude takhle padat. Trochu alchymie, ale když dodržíš správné pořadí, tak to jede. Mám ve hře taky všechno, co tam máš ty a naprosto spolehlivě to funguje. Zkus pořadí podle návodu v linku (oficiální Promods fórum). Musíš mít ale všechny konkrétní verze těch map, tzn. Promods 2.20, RusMap 1.7.4 atd...

Edit: teď koukám, že poslední verze map máš. Změň pořadí a musí to jet.

https://promods.net/viewtopic.php?p=140986#p140986
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od Vlastik80 »

Obrázek

... tak snad takto nějak řazené? Snad je to vše, pak to zkusím zda to ETS2 bez pádu vezme, 36 modifikaci asi nebudu dávat a poslední je replacement verze, stačí tedy asi číslo 03 standalone, takže také nedávat. Snad to pojede už.
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od Frostys »

/ pardon za narušení diskuze :)

Před pár dny jsem dostal 24h ban v multiplayeru TruckersMP
Zde video od člověka, co mě reportnul :-D
https://www.youtube.com/watch?v=B6dIhN9 ... tu.be&t=50
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od HEAD »

CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“