Mass Effect 4

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od Hladis »

Games recenze http://games.tiscali.cz/recenze/mass-ef ... nze-294835
Plochost dialogů i postav místy hraničící se stupiditou je až zarážející, a to i v porovnání s tím, že v tomto ohledu poslední hry BioWare nepředváděly zrovna strhující výkony. O to otravněji působí všudypřítomný důraz na romance. Ryder může flirtovat s čímkoli bez ohledu na rasu nebo pohlaví, až jsem přemýšlel, jestli je jeho hlavním úkolem osídlit nové světy, nebo spíš rozšířit intergalaktický syfilis.
Bioware pro me uz davno skoncil. Simulator "ojed co muzes a cim vetsi idiot tim lip" me nechava chladnym. Zasekli se na neustaly recyklaci klise a jeste to delaji spatne.
Obrázek
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od AllowedCry »

Pro tebe možná, trial mě osobně o koupi přesvědčil. A nedělal bych z komára velblouda, pokud si "asexuál" nemusíš přece flirtovat s nikým :-D
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od Hladis »

Asexual nejsem, ale tak nejak obecne nehledam dobrodruzstvi v ustavu pro mentalne chore. Uz mi asi holt neni tech 14 let, abych u tohohle slintal, ale kdyz se podivam na Baldurs Gate, tak vekem to asi nebude. Asi to bude tim, ze kvalitni pribeh, postavy a gameplay si predstavuju jinak. PS: Koukal jsem i na gameplay, ale ani ten gameplay se nedal dokoukat, jak trapny to je.
Obrázek
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od AllowedCry »

Asexual nejsem, ale tak nejak obecne nehledam dobrodruzstvi v ustavu pro mentalne chore. Uz mi asi holt neni tech 14 let, abych u tohohle slintal,
No s tímto názorem mi jak z ústavu připadáš. Kritizuješ tedy, že tam ta možnost vůbec je, nebo co ti tak leží v žaludku? Krom totálních pšouků si tady nic rozumného nenapsal. Dle videí je to trapné, no tak nevím, zkus sito zahrát. Píšeš o příběhu, můžeš mi prosímtě ukázat, kde si měl možnost ho celý projít?
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od Hladis »

Tady nejsem u vyslechu STB, abych se ti zpovidal a jeste reagoval na takovy detinsky urazky ;-)
Obrázek
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od AllowedCry »

Zjevně si to přebíráš dle svého, potom nemá smysl, aby si sem cokoli psal :wink:
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
T1ger
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. čer 2009

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od T1ger »

Odohral som 10 hodin v EA access a napriek tomu, ze som velky fanusik serie, musim uznat, ze najnovsi diel je hodne rozporuplny. Hra uz po par hodinach na mna posobila ako keby ju tvorili minimalne dve rozdielne studia ktore medzi sebou pri vyvoji komunikovali absolutne minimum.
Na jednej strane paradny vizual(vdaka frostbiteu) a na druhej teenagerske chovanie postav a absolutne zle nacasovane pribehove zvraty bez stipky gradacie. Ak to clovek porovna so zaciatkom takeho The Last of Us az mi je smutno(nehovoriac o starte ME2 ci ME3). Viem, ze najviac je momentalne kritizovana animacia postav ale podla mna horsie na tom je samotny gameplay.
Akcia je fajn a je o dost dynamickejsia nez predosle diely. Zbrane su paradne ozvucene a kazda ma svoj charakter. Staci nabehnut medzi enemakov a shotgunom ich rozstrielat na cucky, alebo vziat widowku a odstrelit hlavu na dialku pricom v hre zaduni tak silno, ze si pomyslite ci nahodou neprisiel Zeus osobne na planetu rozsievat smrt.
Potom clovek odide z planety a zacne skenovat systemy. Mnoho ludi nenavidelo skanovanie planet a tazenie mineralov v ME2, mne to na druhej strane vobec nevadilo. A vytazil som celu galaxiu na nulu :) TU je to bohuzial vyriesene extremne stupidne. Az som pritom zaspaval. Clovek vojde do sustavy vyberie si planetu a bum, kamera odzoomuje, nasledne vidime prelet sustavou(akoze sledujem tempest), priletime k planete. Hra zazoomuje na planetu, potom odzoomuje a vy na nu mozte kliknut ak tam nieco je. Nasleduje zase zoom, kliknete a hotovo. Samozrejme sa rozhodnete oskenovat aj ostatne planety. Takze si vyberiete dalsiu. Kamera opat zazumuje na planetu kde sa nachadzate a potom sledujete dalsi prelet. Zoom in, zoom out, klik. TOTO vam zaberie zhruba 2-3 minuty! Dva kliknutia!
Nechapem ako sa im podarilo pretlacit takto repetetivny system s takto zdlhavymi animaciami. Jo super, z lodi vidite vzdy planetu kde sa nachadzate, btw Tempest ma viac okien nez hocijaky skyscraper v New Yorku. Nechapem preco ju uz hned nespravili celu sklenenu. *sarkazm*
Bohuzial je pravdou, ze nagativ je tu daleko viac nez by bolo zdrave. Je to ale stale ME. Ten core tam je. Niektore herne prvky su horsie ine zase lepsie. Crafting, upgrady a grafika plus combat je lepsi. Pribeh posudit neviem, kedze tak daleko som sa dostat nemohol(trial).
Je to nieco ako Inquisition len v ME univerze. Mne aj ten inquisition pripadal viac odladeny a aj som ho dohral.
ME Andromedu urcite dohram, a uz cakam len na release. Nemozem vsak nikomu kto nie je verny fanusikom serie hru odporucit s cistym svedomim. Radsej pockajte na znizenie ceny. Hoc pri EA to moze chvilu potrvat.
P.s. na mojej zostave na ultra to bezalo medzi 50-100fps pri 2560x1080.
Jedine co boli silne poklesy bolo prave vo vesmire kde okrem 3 planet nebolo nic :\ Pri pohlade na ciernu dieru som mal aj 30fps :D

EDIT: bohuzial finalna verzia hry je narocnejsia nez trial. Cca o 10fps sli snimky nizsie. :\ Hra na druhu stranu trosku nabrala na obratkach. Snad to vydrzi.
CPU: i7 4820k@4.5Ghz, 24Gb (6x4Gb) DDR3 Ram(1333Mhz), GPU: 1080Gtx G1 Gaming Vram(default), MB: Asus Rampage IV Extreme, HDD:2xOCZ Agility 3 120Gb, + 2x3Tb Caviar SS: Sonar X2D Logitech Z-5500 5.1 Monitor: LG 34" - Freesync 21:9 +Samsung 24" Roccat Kone+ Logitech G11 Nostromo N52te
http://valid.x86.fr/nqz82b
http://www.3dmark.com/3dm/10921982?
http://www.3dmark.com/3dm/10929111?
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od spajdr »

Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od Frostys »

Za mě v pořádku!
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od HEAD »

Tiger:hm to nezni moc pozitivne.Ja sem velkej fanda ME serie(podle me nejlepsi serie vubec co existuje). :(
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od Sobo »

Games.cz za 7/10 s odrenyma usima:
http://games.tiscali.cz/recenze/mass-ef ... nze-294835

IGN pak 7.7
https://www.youtube.com/watch?v=asCWrjU3pps

Na Mass Effect opravdu nic moc. :(
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
T1ger
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. čer 2009

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od T1ger »

@Head: mne to hovorit nemusis. Mam dohrane ME 11 krat, ME2 10x a ME3 4x. S andromedou to bude asi len raz. Skusal som aj vyssie obtiaznosti ale vdaka stupidnemu AI partakov je to skoro nemozne. Jednoducho ignoruju rozkazy. Liamovi dam rozkaz stat na urcitom mieste kde by bol kryty. On tam dobehne, pocka asi pol sekundy, a hned nato vybehne do krizovej palby medzi enemakov kde zhebne do dvoch sekund. Samozrejme potom zdolat zvysok sam je mierne povedane, nemozne.
Coraz dalej mi vadia aj clippujuce postavy. Nieto, ze tam hromada NPC je len na okrasu a akoze tam nieco opravuju ale skoro kazda jedna tam zasahuje do textur ci objektov. Robia "ukony" s vecami ktore nedrzia vobec v ruke. A to robi skoro kazda druha postava :\
Dam este aj pozitivum aby sa nepovedalo, hoc ich nie je vela, napriklad ta nova citadela po posunuti v pribehu o dost viac odomkne. Je tam viac veci na preskumanie a este viac npcciek na pokec.

Edit: su dostupne ovladace pre nvidiu s podporou Andromedy. Snimky sli nahore o dost, hlavne na lodi kde som mal prepady aj k 30fps.
CPU: i7 4820k@4.5Ghz, 24Gb (6x4Gb) DDR3 Ram(1333Mhz), GPU: 1080Gtx G1 Gaming Vram(default), MB: Asus Rampage IV Extreme, HDD:2xOCZ Agility 3 120Gb, + 2x3Tb Caviar SS: Sonar X2D Logitech Z-5500 5.1 Monitor: LG 34" - Freesync 21:9 +Samsung 24" Roccat Kone+ Logitech G11 Nostromo N52te
http://valid.x86.fr/nqz82b
http://www.3dmark.com/3dm/10921982?
http://www.3dmark.com/3dm/10929111?
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od TankGeorge »

To jsem teda zvědavej. Jestli to bude horší, jak DA:I, tak jsem s kupováním u Bioware skončil. Klíč mi furt nedošel, tak zatím čekám :/ Stejně to ani nejde objektivně posoudit. Hodně fandů držkuje na příběh a postavy, že je to moc pubertální a odvázaný. Jiní to zase chválí, že to není tak vážný zachraňování světa... tak si twle vyber x)

Imo je to jak nový Star Trek filmy. Fandové seriozní scifi z toho blejou, ale obyčejným masám se to evidentně líbí. Já se ve výsledku bavil u Into Darkness stejně, jako u Interstellar. U jednoho obracel oči v sloup nad nevkusem a u druhýho zýval nastavovanou nudou, ale v celku jsem si užil oba filmy.

Takže všechny ty srovnávací kecy o postavách a příběhu beru s rezervou. Ve všech předchozích dílech mě 80%+ postav vůbec nezaujalo, nevím, kde se bere ten legendární fanboism. Díra na trhu asi...
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od Alfajk »

pri cekani na klic si muzes precist treba tuhle recenzi https://www.rockpapershotgun.com/2017/0 ... da-review/ ta ve me dorazila posledni zbytky nadeje
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od Paul »

Alfajk píše:pri cekani na klic si muzes precist treba tuhle recenzi https://www.rockpapershotgun.com/2017/0 ... da-review/ ta ve me dorazila posledni zbytky nadeje
Zase se musí brát v potaz že dle Walkera je např. i hraní Witchera 3 jako "eating cardboard"...má vkus dost mimo.
Ale třeba Miloš Bohoněk na twitteru psal

Není to vysloveně špatná hra, občas i skvělá, ale vzhledem k tomu, jak úžasná je ta původní trilogie, prostě nejde být nezklamaný.
Musím tweetnout i něco pozitivního. Však ona to není žádná tragédie. A nejmenovat se to Mass Effect, člověk ani nebude zklamán.


Takže za mě, až to bude opatchovaný a levnější, vezmu to. Přeci jen RPG space oper moc nevychází, nemůžem si zrovna vybírat.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od TankGeorge »

http://www.hrej.cz/recenze/mass-effect-andromeda-5624/
3*/5*

Už to stahuju. Na metacritics měl ME3 tenkrát kolik - 2/10 od hráčů? - a dneska ti samí všude komentujou něco o "awesome trilogy", ale Andromeda že je cancer největší. Plus do toho ještě pomatenci proti social justice war, proti Denuvu, proti ÝEJ... ups, ti jsou vlastně zrovna v pořádku. Najít rozumné informace je skoro nemožné, thnx internet.

Myslím, že kdo si nepotřebuje vybít frustraci z toho, že hry už ho nebaví, jako dřív a má rád žánr/značku, bude pro něj Andromeda OK .)


Hladis//Promaz OT.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
T1ger
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. čer 2009

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od T1ger »

V dnesnej dobe je velmi popularne kopat do niecoho do coho uz kope viacero ludi. A to uz bez znamky objektivity alebo nebodaj osobnej skusenosti s danou vecou.
Mass Effect Andromeda NIE JE zla hra. Mam odohranych cca 30 hodin a je to vyslovene zabava. Styl hry je daleko volnejsi nez v ME1,2,3 a missie si mozte vyberat podla uvazenia, okrem tych co su zlomove pre pribeh. Je to viac o exploracii a objavovani. Kazde jedno zakutie moze ukryvat bednicku z lootom.
Planety su pekne a roznorode.
Najviac mi asi vadi prezentacia pribehu. Nieto zeby hra mala extremne zly pribeh(hoc nie je nicym vynimocny) ale, ze hra nedokaze udrzat tempo a ani gradacia jej moc nejde.
Niektore dialogy su vyslovene na kopanec do zadku pre vyvojarov. Napriklad som mal rozhovor kde som mohol zvolit "I agree with you" alebo "of course not" a ked som vybral, ze "samozrejme nie" tak odpoved Rydera bola "I'm not sure" O_o
Podobnych nehoraznosti a absolutne zbytocnych na seba nenadvazujucich rozhovorov je bohuzial viac nez dost. Writing 6/10.
Na druhej strane vsak treba brat v potaz, ze hra nezaklada na predoslych udalostiach trilogie takze jej dramatickost kvoli tomu aj chyba. Ma vsak svoje momenty.
Sice od Bioware sme zvykli na nieco lepsie, napriek tomu to nie je zla hra.
Naposledy upravil(a) T1ger dne čtv 23. bře 2017, 01:27, celkem upraveno 1 x.
CPU: i7 4820k@4.5Ghz, 24Gb (6x4Gb) DDR3 Ram(1333Mhz), GPU: 1080Gtx G1 Gaming Vram(default), MB: Asus Rampage IV Extreme, HDD:2xOCZ Agility 3 120Gb, + 2x3Tb Caviar SS: Sonar X2D Logitech Z-5500 5.1 Monitor: LG 34" - Freesync 21:9 +Samsung 24" Roccat Kone+ Logitech G11 Nostromo N52te
http://valid.x86.fr/nqz82b
http://www.3dmark.com/3dm/10921982?
http://www.3dmark.com/3dm/10929111?
ondra91
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2013
Bydliště: Litoměřice

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od ondra91 »

T1ger píše:V dnesnej dobe je velmi popularne kopat do niecoho do coho uz kope viacero ludi. A to uz bez znamky objektivity alebo nebodaj osobnej skusenosti s danou vecou.
Mass Effect Andromeda NIE JE zla hra. Mam odohranych cca 30 hodin a je to vyslovene zabava. Styl hry je daleko volnejsi nez v ME1,2,3 a missie si mozte vyberat podla uvazenia, okrem tych co su zlomove pre pribeh. Je to viac o exploracii a objavovani. Kazde jedno zakutie moze ukryvat bednicku z lootom.
Planety su pekne a roznorode.
Najviac mi asi vadi prezentacia pribehu. Nieto zeby hra mala extremne zly pribeh(hoc nie je nicym vynimocny) ale, ze hra nedokaze udrzat tempo a ani gradacia jej moc nejde.
Niektore dialogy su vyslovene na kopanec do zadku pre vyvojarov. Napriklad som mal rozhovor kde som mohol zvolit "I agree with you" alebo "of course not" a ked som vybral, ze "samozrejme nie" tak odpoved Rydare bola "I'm not sure" O_o
Podobnych nehoraznosti a absolutne zbytocnych na seba nenadvazujucich rozhovorov je bohuzial viac nez dost. Writing 6/10.
Na druhej strane vsak treba brat v potaz, ze hra nezaklada na predoslych udalostiach trilogie takze jej dramatickost kvoli tomu aj chyba. Ma vsak svoje momenty.
Sice je od Bioware sme zvykli na nieco lepsie, napriek tomu to nie je zla hra.
Hrál si DA:I ? Dá se to nějakým způsobem srovnat jestli je to lepší/horší ? :)
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od spajdr »

goelr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2004
Bydliště: Praha

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od goelr »

Zatím daleko lepsi než DA:I, ano animace hlavne obliceju dosti zle, je to plny casto ne zcela logickych veci, pribeh bude fakt soap space opera, ale opravdu vyborny je boj, po dlouhe dobe bavi exploration, planety jsou uzasny...

Jen jsem prisel o vsechny savy, omylem jsem spatne zadal origin cloud :evil: se z toho pos*ru
CPU: AMD RYZEN 5 7600X + NH-U14S MB: ASUS ROG STRIX B650E-F GK: MSI GeForce RTX 4070 Ti VENTUS 3X RAM: Kingston FURY 32GB SSD: Samsung 850 PRO, Crucial M4 HDD: Seagate 8TB PSU: Seasonic Focus Gold 850W Case: Fractal Define R6
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“