Mass Effect 4

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
H2SO4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. lis 2005
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od H2SO4 »

JJ neni to spatny,vypada to slusne a hlavni kampan je na cca 11 hodin coz ujde.
CPU:i9-13900K | MB:ASUS ROG Maximus Z790 HERO | VGA: Asus 4090TuF OC | ram:2x32GB 5600Mhz | SSD:850pro 128GB + evo 1TB | Audio:Creative Titanium | Repro:Z-5500 | MONITOR: QLED55" 4K | Case:Corsair 1000D | zdroj:EVGA Supernova 1300W | os:Windows 11
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od dexterav »

inak čo sa mne nepáči všeobecne na dnešných , hm rpg, je loot
akože si môžeš všetko vyrobiť , ale všetko čo najdeš kde kade nemá žiadnu hodnotu nakoniec lebo vždy si lepšie urobíš nakoniec
čiže celé lozenie po mape sa zvrháva na hladanie surovín lebo vieš že aj ked zabiješ nejakého super bosa vypadne zneho hrdzavá dýka ktré neni absolútne nič hodná
poprípade ked prehladáš nejaké bedničky po náročnom pátraní odtiľ vylezie ešte hrdzavšia dýka... :mrgreen:
jedine čo je plus ako je pri tých hrdzavých veciach napísané ultra rare a majú nejaký farebný glow :mrgreen: :roll:
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od orgasmic »

AllowedCry píše:Ani 980 nestačí na max nastavení se 60fps, ale uznávám, občas hra nevypadá líp než ME2/3.
Min FPS 50.
Asus Rog Strix G18
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od HEAD »

A Hard Look at Why Mass Effect: Andromeda's Facial Animation Looks So Bad
https://www.youtube.com/watch?v=XB1vBEaDisI

a dalsi :mrgreen: tyvole to je fakt hruza
https://www.youtube.com/watch?v=7KWkao73HuU
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od Alfajk »

ty komentare...
No man sky - "nobody can screw up as bad as we did in 2016"
Bioware - "hold my beer"
:lol:
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
MonsterMX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. kvě 2010
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od MonsterMX »

Sa cudujem ze to ludi stale bavi riesit dookola tie animacie, niektory asi hry nehraju len sa kukaju na tvare :-D
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od Frostys »

Já třeba tu hru ani nemám zájem zkoušet (první 3 díly zbožňuju), protože od takové hry očekávám takřka filmový zážitek. S těma animacema by to byl filmový výblitek.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od TankGeorge »

Už jsem to psal do nějaký novinky. Mezi prvními třemi a MEA (lol, mý ej) v tomto ohledu prostě není žádný rozdíl. V první trilogii byly stovky vedlejších rozhovorů s fetující kamerou, vyblitým nasvícením a druhořadými modely postav... ale kompilace na youtube strašných animací z ME2 záhadně není.

Při hraní MEA je to prostě v průměru a pohybu normální ME standard a hateři točí furt dokola stejné postavy, stejné scény a típají pečlivě screeny z nějakého přehnaného framu, který v kontextu scény ani nezahlídneš.

Ten animační engine je furt nějaká nástavba, kterou přeprcali z Unrealu do Frostbitu, takže nadávat na MEA a blahořečit původní trilogii je sympton hodně dlouhýho kabelu několikrát přejetýho kolečkovou židlí. Kdo nadává na animace v celé ME sérii má moje pochopení.

Mimochodem hru jsem přestal hrát po jednom zvratu na tý ledový planetě a raději si zaplati WoW. Nedokáže to upoutat mojí pozornost. Někdy to dohraju, příběh mě docela zajímá, ale největší problém mám s postavama včetně té hlavní - tuctovost, nezajímavost. Inquisition v tomhle byl pro mě o ligu lepší. A opět mimochodem, ty CGI filmečky třeba na začátku hry, nebo v hlavních misích jsou parádní - např. intercept Ketty a honička ve scourgi... tohle ale na YT není, všude je Adison v1.00 i když ji v posledním patchi totálně předělali - k lepšímu

EDIT: https://www.youtube.com/watch?v=sNxKhXyCs4M
https://www.youtube.com/watch?v=cVwT2yL7Qyo
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od Frostys »

TankGeorge píše:Mezi prvními třemi a MEA (lol, mý ej) v tomto ohledu prostě není žádný rozdíl
Což v podstatě odpovídá na tvou otázku, proč to všichni hejtí. V dnešní době asi těžko budeš hledat takhle zprasené animace u AAA hry. ME 3 vyšel 2012. Tehdy byly ty obličejové animace standard a ódy se pěly na LA Noire, který měl ty obličejové animace divné. Promakané, ale divné.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od TankGeorge »

Přelom 2014/2015 vyšel Inquisition, game of the year, všichni chválili, na animace nikdo ani nepípl. Celý problém je umělý youtube shitstorm a můžou si za něj sami způsobem, jakým vedli marketingovou kampaň. Preview kopie dostali jen vybraní žurnalisti a platilo NDA až do datumu vydání.

Největší průser byl EA access, kdy defacto týden před vydáním byli recenzenti povinní mlčet a horda noname youtuberů měla volné pole působnosti, jak ventilovat informace o nejočekávanější hře roku = samozřejmě v bulvárním septiku youtube za honbou co největšího skandálu, klikanců, zhlédnutí a palců se "tvůrčí" lůza pustila do osvědčeného hejtování a všichni se na tom svezli, patch na normální preview by nikdo neklikl...

Obrázek pečlivě típnutého xichtu do náhledu, úderný název a už to jede. Kliky, komenty, palce... pro pár dolarů. Pozdější recenze od TB nebo Angry Joe spíše hru obhajují, že jde o lepší průměr a že to není úplně nejhorší. Vzhledem k tomu, že u mě má ME3 tak 7/10, DAI to samý, tak MEA celkem očekávaně zapadá do řady průměrného BioBláta. Jsem přesvědčený, že s odstupem let, až se někdo zpětně dostane k sérii, tak ho vůbec nenapadne, že MEA vyčnívá směrem dolů
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od Paul »

Zrovna Angry Joe taky hodně vypíchnul jak zabugovaný to je a jak debilní xichty a animace to má.

MEA rozhodně vyčnívá směrem dolů, ale blbá hra to není.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od Alfajk »

ta hra je proste jen prumerna, navic s chybama, 5/10 je asi nejnizsi znamka, kam by to mohlo jit, fanousek mozna obhaji i 7/10 a i kdyz pro me jsou predchozi mass effecty 10/10 (no dobre, ME3 spis 9/10 po extending cutu), tak tohle proste selhalo, nudny mise, nudnej pribeh, nudny postavy...
vzdyt je cela nova galaxie k prozkoumani, jak mohli podelat tak zakladni vec, jako je pribeh a prostredi, spolecne s mimozemstanama? takovej potencial, mohli udelat cokoliv a skoro urcite by to dopadlo lip...

proc maji vsichni "standradni" stavbu tela? proc jsou nepratele tolik podobny tem, ktery jsme potkavali v predchozich dilech? to samy protheansky ruiny a jejich ekvivalent v andromede. Vzdyt jsme vubec nemuseli hrat za cloveka, ale klidne turiana nebo treba krogana, ale SJW spolecne s marketingovym oddelenim se asi snazili vic - clovek, navic zenska, zachranujici lidstvo, to prece dneska prodava!
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od spajdr »

Animace a ksichty sice patchem opraví, ale co neopraví jsou debilní texty, kde se na něco ptáš a když to vybereš, tak se často zeptá úplně na něco jiného. Za druhé ty některé konverzace jsou psané jak na záchodě při průjmu, to taky neopraví, takže ve finále by se to podle mého názoru nikdy nemůže dostat přes 7/10. A ten finální boss, co to má na hlavě? už mu chybí přilepit síťku na ten jeho kruh a můžeš si z něj po smrti udělat basketbalový koš.
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od dexterav »

ja som včera zapol jednotku...
to som nemal robiť ona je možno aj grafiky možno lepšia ako andromeda lebo nepôsobí divne :mrgreen:
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od HEAD »

Namodovana jednicka nevypada vubec spatne..Stejne tak dvojka a trojka.Na netu jsou fakt kvalitni modpacky.
Treba na trojku mam 43GB texture packu :mrgreen: .To je snad vic jak povodni cela hra.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Bhall1
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. črc 2014
Bydliště: Zlínsko

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od Bhall1 »

Hra dohrána. Moje dojmy/hodnocení - POZOR SPOILER!

1) Příběh má spoustu zajímavých linek a aspektů, ale bohužel není dostatečně rozvinutý, spousta dějových linek a neuzavře se skoro nic. Kettové, kdo jsou, jejich původ. Remnant a jejich tvůrci? Kdo vytvořil Scourge? Kdo je ten tajemný Benefaktor mise do Andromedy. Rozumím, že z toho něco měli nechat do dalšího dílu, ale minimálně 2 z těchto 4 věcí měli mnohem více rozvést a pořádně vysvětlit.
2) Tempo celé hry je moc pomalé. Celý open world aspekt jednotlivých planet odvádí pozornost od hlavního příběhu a velmi málo ho podporuje a rozvádí. Každá planeta měla dle mého názoru mít sérii příběhových úkolů vedoucích ke konkrétnímu cíli na dané planetě s tím, že by to i výrazně posunulo hlavní příběh. Nakonci by bylo odhaleno něco nového z toho co jsem zmínil v bodu 1. Planety totiž působí náplní nezajímavě. Jsou tam nějaké světlé chvilky , ale je to nevyužitá příležitost. Například začátek na Eosu byl zajímavý a vyvrcholilo to aktivací vaultu a pak už poměrně o ničem zbytek planety.
3) Prostředí řady planet pro mě nebyla dostatečně zajímavá. Za mě jednoznačně nejlepší byly Havarl a Habitat 7. Eos byl poměrně nezajímavá pustina, Voeld byl ok, ale příliš jednotvárný. Eladen taky, Kadara taky. Je mi jasné, že planety měly být nehostinné, ne nádherné lesy a džungle. Ale s trochou přemýšlení by šlo vytvořit logicky planety krásně vypadající. Viz Havarl.
4) Posádka lodi pro mě byla zajímavá. Postavy lépe rozvinuté než v Mass Effectu 1. Jejich speciální mise taky byly zajímavé.
5) Systém soubojů byl super, neustálý pohyb a spousta schopností. Za mě velké plus hry.
6) Rozmanitost nepřátel by podle mě mohla být mnohem lepší. V celém Heliusu potkáme tak 6 druhů místní fauny. To je tragické číslo.
7) Vedlejší úkoly byly poměrně nezajímavé. Na druhou stranu tam aspoň nebylo tolik MMO úkolů a pokud ano tak až po dokončení planety.
8) Hlavní padouch - Archon mohl být podle mého lépe rozvinutý. Nejlepší padouši jsou takoví, které potkáváte celou hru, často. Víte co je motivuje a proč dělají co dělají. Archon je posedlý remnanty a chce je využít k exaltování celého Helius Clusteru. Proč, ale jde proti skutečnému vedení Kettského impéria? Místo keců, že Ryder není hodný odpovědi, mohl svou motivaci mnohem lépe vysvětlit.
9) Loot - pravděpodobně na lepší úrovní jako předchozí mass efect hry. Navzdory tomu stále špatné. Crafting dobrý, ale úplně to potlačuje drop loot. Podobný problém měl i Witcher 3.
10) Grafické provedené - prostředí super. Postavy a jejich ksichty, mimika obličeje a oči opravdu špatně udělané. Porovnejme to s Horizon Zero Dawn. Obrovský rozdíl.
11) Souboje s architekty opět nevyužitý potenciál. Jeden souboj stejný na všech planetách.

Určitě jsem něco zapomněl, ale to je asi všechno. Každopádně body 1 a 2 jsou nejzásadnější. Hodnocení za mě 7/10, jsem fanouškem ME serie, ale toto je opravdu ztracená příležitost. Na závěr jedna pozitivní věc. Příběh je započatý maximálně ve prospěch dalších pokračování.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od Alfajk »

jeste klasickyho Hitlera jsme tu nemeli, ten proste nikdy nezklame https://www.youtube.com/watch?v=1RwpRQiILHU :-D
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od HEAD »

Tak to nema chybu jak jakoby cumi na ty videa :mrgreen:
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od TankGeorge »

https://www.youtube.com/watch?v=0qvvmVp ... 53&list=WL

Informativní a dobře udělané video o animacích obecně. Srovnání s Uncharted a Witcherem. Pro ty, které zajímá, jak tyhle věci fungují, a pro představu, co se v MEA podělalo a jestli to půjde opravit .)
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: Mass Effect 4

Příspěvek od Xnovic »

Ahoj..
Jak je to s napojením příběhu s prvními třemi ME?
Já je nehrál a z důvodu nedostaku času hrát nejspíš ani nebudu, ale čtyřka mě docela láká..
Je to hodně důležité pro příběh znát předchozí díly..?
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“