Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od del42sa »

skaven321 píše:otvoril som si film, DC verziu - od casu 50min - do 55min je ukazane, ako startuju z planety hore k nostromu :)
No ale v te kino verzi to neni :-)

PS: jinak reakce fanousku na webu na Prometea ukazuji, ze i dobri reziseri mivaji obcas blbe napady :lol:
"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

Case NZXT H230 Silent, CPU AMD Cezanne, Ryzen 7 5700G + SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, GPU Sapphire Radeon RX 7600 8GB, MB Gigabyte Aorus B550-PRO V2, 16GB DDR4 4400Mhz CL18 Patriot Viper 4 Blackout, system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III , data HDD WD RED 1TB SATA III, Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Mhz 10bit HDR, Win 10-64 bit Pro, zdroj Cooler Master V550 Semi-Modular 550W 80 PLUS GOLD
skaven321
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2014

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od skaven321 »

zase, tymto smerom by som debatu posuvat nechcel(co si mysli gro fanusikov) nehovorim ze prometheus bol skvely film(bol tam kopec logickych lapsusov), len vravim, ze po https://www.youtube.com/watch?v=XeMVrnYNwus konecne dava zmysel ta geneticka gebuzina a je mozne vysvetlenie alienovskeho zivotneho cyklu bez hmyzieho prirovnania
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, Sapphire RX 7900 XT GAMING 20GB, ASUS MG279
GROO
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. úno 2014

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od GROO »

T1ger píše:Co sa tyka filmov ... Trojka bohuzial uplne stroskotala. To aj stvrty mam rad viacej :P
Přesně to jsem říkal taky, dokud jsem nepořídil Alien DC Quadrilogii. Ta trojka je v kinoverzi zmršená, až hrůza, skoro nic tam nedává smysl. V DC verzi není vůbec špatná, je to skoro jiný film. Nepamatuju si to z hlavy, ale do DC verze vrátili cca 25minut děje a není to jen nic neříkající omáčka.
del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od del42sa »

O cca 25 minut je delsi DC Aliens. Jde o zabery pred zacatkem filmu (kolonie pred napadenim vetrelci) a nektere vystrizene sceny (dcera Ripleyove, Burke v hnizdu a konflikt turetu s vetrelci). A3 je v DC z pulky jiny film. Jine zabery, vetrelec vylihly z jineho zvirete, atd. Dava to mnohem lespis smysl nez to co slo do kin. Fincherovi vubec tehdy hodne kecali do scenare i rezirovani az jim z toho nasranej odstoupil uplne, byt jeho jmeno porad uvadeji v titulcich....

Ale uz zaciname byt dost OT
"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

Case NZXT H230 Silent, CPU AMD Cezanne, Ryzen 7 5700G + SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, GPU Sapphire Radeon RX 7600 8GB, MB Gigabyte Aorus B550-PRO V2, 16GB DDR4 4400Mhz CL18 Patriot Viper 4 Blackout, system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III , data HDD WD RED 1TB SATA III, Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Mhz 10bit HDR, Win 10-64 bit Pro, zdroj Cooler Master V550 Semi-Modular 550W 80 PLUS GOLD
GROO
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. úno 2014

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od GROO »

A k debatě vejce - královna. Mám pocit, že je vysvětlení mnohem jednodušší.
Když natočili první díl, nikdo neřešil odkud, jak a kdy. Nikdo totiž nebude do detailu vymýšlet univerzum na x pokračování, když neví, jestli bude film mít úspěch.
Po úspěchu se ale rozhodli natočit pokračování a v rámci atraktivity začali scénáristi "vařit z vody" a dovymysleli omáčku s královnou a milionem potvor, aby to nebyla jen pouhá kopie prvního dílu. Proto byl v jedničce jen jeden potvorák a vsázelo se na strach z neznámého a ve dvojce hory potvor a vsadilo se na akční řežbu.
To je můj názor. ;)
GROO
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. úno 2014

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od GROO »

Není to to co mám, ale tady je u Aliens3 uváděno taky přes 25 minut navíc. http://www.filmarena.cz/blu-ray-vetrele ... ologie-6bd
V DVD edici co mám je dokonce v DC edici první díl o minutu kratší, než kinoverze. jsou tam vystříhaná hluchá místa.

Pro pořádek, mám tohle: https://www.amazon.com/Pack-Alien-Quadr ... B002AXE6O6
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od Frostys »

GROO píše:
Tak "milion potvor" tam někde muselo být už jen podle počtu vajíček, které objevili v prvním díle :)
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
GROO
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. úno 2014

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od GROO »

Tak to rozhodně ano, v tom "mimozemském rohlíku" těch kokonů bylo plno. Jenže ten milion potvor ve dvojce nebyl aby bylo něco logické, ale aby dvojka nekopírovala první díl. To zaručilo slušný výdělek obou dílů, jaké striktní opakování scénáře z 99% nepřinese. Vetřelčí královna ve dvojce taky nebyla kvůli logice příběhu, ale kvůli pompéznímu finále. :)
Chápu skalní fanoušky filmových světů( vetřelci, Startrek, Star wars, LOTR atd.) že hledají kdejaké souvislosti a logiku v každém prdu, ale proboha, jsou to jen filmy pro zábavu diváků a výdělek investorů, scénáristi nepočítali s takovým šťouráním do všech detailů. Jsem taky velký fanoušek těhle filmů, ale takhle to nehrotím, sorry... ;)
del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od del42sa »

Nikdo nic nehroti, pointa tehle diskuze je v tom, ze vsechny dily aliena jsou venku a tim je dany i zivotni cyklus aliena a je tim padem uplne jedno jak to původně Ridley Scott zamyslel nebo ne. :roll:
"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

Case NZXT H230 Silent, CPU AMD Cezanne, Ryzen 7 5700G + SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, GPU Sapphire Radeon RX 7600 8GB, MB Gigabyte Aorus B550-PRO V2, 16GB DDR4 4400Mhz CL18 Patriot Viper 4 Blackout, system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III , data HDD WD RED 1TB SATA III, Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Mhz 10bit HDR, Win 10-64 bit Pro, zdroj Cooler Master V550 Semi-Modular 550W 80 PLUS GOLD
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od Hladis »

del42sa píše:No ale v te kino verzi to neni :-)
V Kino verzi je normalne odlet Nostroma z planety. Není tam jen pripojeni Nostroma zpet k tezebni plosine.

Kralovnu a vse okolo vymyslel primo Cameron a sedi to do konceptu jako zadek na záchodovou misu. Scott se s tim nesmiril, ale pochybuju, ze v dobe nataceni jednicky mel nejakou ucelenou mytologii v hlave a k tématu se vratil podle me trochu pozde, kdy v tom hraji roli jiny faktory. Ostatne puvedne měli i všichni zdechnout a Alien mel poslan na Zem vzkaz. Scott prvne netocil něco, co ma mit nejakou hlubsi mytologii s pokracovanim a ještě se toho dost menilo za behu. Cely koncept pak prevzal Cameron, ktery to pojal jinak, ale dokonale navazal na puvodni dil tam kde skoncil. Cameronova vize a pojeti je dle me lepsi, nez co Scott ted predvedl s dost nepovedenym Prometheem. Covenant me taky moc nebere. Tyhle pokracovani beru jako chybu.
Obrázek
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od Xnovic »

Měl bych takovej dotaz. Jaký DLC jsou obsaženy v season pass?

Jde mi o to, že mám jen základní hru a k tomu DLC Last Survivor.
Hra mě chytla a rád bych si doplnil sbírku DLC, tak jestli koupit season pass, nebo rovnou novou hru Nostromo Edition..
Co bude lepší?
Díky
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od Paul »

Xnovic píše:Měl bych takovej dotaz. Jaký DLC jsou obsaženy v season pass?

Jde mi o to, že mám jen základní hru a k tomu DLC Last Survivor.
Hra mě chytla a rád bych si doplnil sbírku DLC, tak jestli koupit season pass, nebo rovnou novou hru Nostromo Edition..
Co bude lepší?
Díky
Však to máš na steamu napsáno:

Alien: Isolation - Corporate Lockdown

Alien: Isolation - Trauma

Alien: Isolation - Safe Haven

Alien: Isolation - Lost Contact

Alien: Isolation - The Trigger

Jinak včera jsem byl na Covenant, a zlatý Isolation. Původní čtyři filmy + Isolation + AvP 2 jsou furt nej co v rámci univerza vzniklo.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od del42sa »

Taky jsem Covenanta viděl a ČSFD četl reakce fanoušků Aliena a popravdě nikdo nechápe proč to Ridley Scott vede tímhle směrem... Covenant je sice o něco lepší film než Prométheus, ale ve finále oba poslední Scottovy filmy ohýbají původní Alien story jak si ji všichni pamatujeme nesmyslným směrem (nehledě na spoustu nelogičností ohledně vývoje samotného Aliena) Myslím, že to Hladis napsal trefně, protože Scott si prostě nechce přiznat omyl s Prometheem a jen se snaží napasovat něco z původního Aliena (jako úlitbu fanouškům) do Covenant story...

Ač s ní málokdy souhlasím, tentokrát to Spáčilová napsala dobře :

"Vetřelec: Covenant zkrátka varuje, že by se divák měl spokojit s otázkami a neprahnout po odpovědích, protože vyluštění záhad zpravidla hrozí banalitou. Včetně touhy po tvořivosti, uměle naroubované na věčné variace vzpoury robotů.

Paradoxně tak i člověk, který vyhřezlé vnitřnosti na plátně zrovna nevyhledává, s úlevou přijme návrat na základnu, k modelovému finále včetně několika hravých situačních detailů. Tady je Scott ve svém živlu a na svém místě, mystiku by měl přenechat jiným, jakkoli lze pochopit, že na prahu osmdesátky by si jako každý filmař rád natočil svou Vesmírnou odyseu
"
"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

Case NZXT H230 Silent, CPU AMD Cezanne, Ryzen 7 5700G + SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, GPU Sapphire Radeon RX 7600 8GB, MB Gigabyte Aorus B550-PRO V2, 16GB DDR4 4400Mhz CL18 Patriot Viper 4 Blackout, system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III , data HDD WD RED 1TB SATA III, Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Mhz 10bit HDR, Win 10-64 bit Pro, zdroj Cooler Master V550 Semi-Modular 550W 80 PLUS GOLD
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od kotas »

..Pro mne to skončilo Aliens (dvojkou), vše ostatní už nemělo bejt (něco jako s terminátorem, 1+2 nejlepší scifi s predator 1 a alien1).......prometheus je u mě nehoráznej shit stejně jako covenant
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od Paul »

Já mám hrozně rád všechny 4 filmy, Alien je perfektní horror, Aliens je perfektní válečnej scifi akční film, Alien 3 je atmosférická survival depka, a Alien 4 je černohumorná akční komediální komiksovka. Každej úplně jinej, ale mám je rád všechny stejně. Ale Prometheus a Covenant prostě dojížděj na stupiditu postav a naprosto zbytečnou a hloupou mytologii. Nepovažuju je za canon, stejně jako AvP 1/2.

Ale jsem zvědav na novýho Predátora, když ho dělá Shane Black. To by mohla bejt pecka.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
ondra91
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2013
Bydliště: Litoměřice

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od ondra91 »

Covenant je přesně ten typ filmu, který si člověk stáhne někde na fastsharu, podívá se na to a druhý den už ani neví, co si včera pouštěl. Koukat se na to v pohodě dá, ale já čekal daleko, daleko víc .. tohle je průměrná scifi srajda ... :)
Pro mě hodně velké zklamání a osobně kino nedopuručuju, jsou to vyhozené prachy, ale zas tak špatné to není, ale maximálně 3 z 5, CSFD kolem těch 65 % odpovídá ...

Paule já už těmhle reinkarnacím nevěřím, kdy naposled vyšlo něco kloudného ? :(
Když už jsme u toho predatora, tak Covenant je ve srovnání s původním Alienem přesně jako kdybych srovnával původního predatora s predatory z roku 2010 ( Adrian Brody ) ...
Mě furt udivuje, jak se ty filmy v porovnání s hrami vůbec nikam neposouvají ... Člověk by čekal, že s dnešními možnostmi a prostředky to bude minimálně na stejné úrovni, ale ono je to spíš naopak.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od Hladis »

Staci, ze puvodni Space Jockey vypadal uplne jinak. Ten nesmysl se skafandrem a tim, ze je to vlastne normalni humanoid, který stvoril člověka.....uz ten to zabil. V jednicce to byla jasne kostra a ne skafandr. Jeste mam nekde doma stary comics, který vychazi z bývalých konceptu studia na trojku, kde pokracovala Cameronova linka s Newt a tam byl i zivy Space Jockey. Cela dejova linka Scottových novych filmu vůbec nemá co delat s puvodnimi Alieny a dle me je propojeni s Alien universem spis nasilna berlička pro propagaci a marketing. Ostatne uz Promethea napsal dost podprumernej scenarista. On vubec ma poslední dobou Scott stesti na scenaristy.
Obrázek
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od Paul »

Hladis píše:Staci, ze puvodni Space Jockey vypadal uplne jinak. Ten nesmysl se skafandrem a tim, ze je to vlastne normalni humanoid, který stvoril člověka.....uz ten to zabil. V jednicce to byla jasne kostra a ne skafandr. Jeste mam nekde doma stary comics, který vychazi z bývalých konceptu studia na trojku, kde pokracovala Cameronova linka s Newt a tam byl i zivy Space Jockey. Cela dejova linka Scottových novych filmu vůbec nemá co delat s povodnimi Alieny a dle me je propojeni s Alien universem spis nasilna berlička pro propagaci a marketing. Ostatne uz Promethea napsal dost podprumernej scenarista. On vubec ma poslední dobou Scott stesti na scenaristy.
jj ta podoba space jockey a celkově všechno kolem nich je v prometheovi a covenantu prostě fanfiction nonsense.

Ale kupodivu Covenant napsal schopnej scénárista, ale stejně to bylo špatný. Tak nevim no, asi Ridley.

Aspoň že Blade Runnera dělá Villeneuve, tomu docela věřím že by to mohl nezmrvit.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od Xnovic »

Tak A:I odehráno..
První pětinu hry jsem nadával, co jsem si to vlastně koupil, ale postupně se to zlepšovalo a nakonec jsem si to užil. Aliení universum mám hodně rád. Ale ten konec mě tak trochu rozhodil, mě by zajímalo, jak to vlastně dopadlo.
Doufám, že dobře, páč ve filmu Aliens se mluví o Amandě, jak umřela ve věku 66 let.. Teda pokud Burke nekecal :-D
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od Paul »

Burke klidně mohl kecat, ale pokud si dobře pamatuju tak je v posledním záběru Isolation viděl světlo, tzn že někdo Amandu našel.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“