Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
kesi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2007

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od kesi »

Njn, něco, co by opravilo alespoň to vyhlazování...
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Alien Isolation GFX

Příspěvek od Vlastik80 »

Dá se hra nějak ještě vylepšit, myslím graficky? Nemyslím ale DSR, upravil jsem cfg zatím takto:

- SweetFX mód
- Level Of Detail nastaven na hodnotu 6
- Shadow Map Resolution = 4096
- Shadow Mapping = 6
- Planar Reflections = 4 (ale odrazy mi přijdou "hrubé" vůči obrázkům na netu, tak nevím čím to, že by to ovlivnila i u mne vypnutá chromatická aberace?)

Nevím zda je také lepší SSAO nebo HDAO :?: , dále zda pomůže zvýšení vypsaných hodnot, přijde mi že to nemá vliv, např. stíny 4K vs 8K apod.. Díky za tipy.

PS: Některé položky v ENGINE_SETTINGS.XML nejsou v menu dostupné, např. vícevláknové zpracování stínů a další, což také nevím zda pak hra nastavuje detekcí hw, nebo to není vůbec bráno v potaz. Už aby tu bylo pokračování :roll: (aha, tak asi nebude) :|
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od Srandista »

Hrajem, s novym HW som to konecne rozbehol (nakupene som to mal v nejakej Steam akcii uz hodne davno, navyse teraz cez vianoce som kupil vsetky DLC za hubicku). Rozohral som to na Hard, momentalne som v 10. misii, a maximalna spokojnost. Hrajem zasadne v noci so sluchadlami na usiach, a pokazde odchadzam od PC spoteny jak cyp :mrgreen: Pecka!
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od webwalker »

@kotas: Koukám, že jsi fanda do AI
Já taky, ale moc jsem se bál, tak jsem toho nechal :)
Taky není špatný hrát ve 4K úplně bez AA
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od Hexik21 »

Kdo by si chtěl koupit celou kolekci tak je zde za 11e aktivace se provádí skrze steam
https://www.humblebundle.com/store/alie ... search_bar
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od Krteq »

webwalker píše:@kotas: Koukám, že jsi fanda do AI
Já taky, ale moc jsem se bál, tak jsem toho nechal :)
Taky není špatný hrát ve 4K úplně bez AA
Tak kotas je fanda do vetrelcu celkove :)

Jinak taky jsem to hral "4K" VSR bez AA.
del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od del42sa »

je to velmi povedená hra, která by si zasloužila nějaké pokračování ve stylu Cameronových Aliens :D
"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

Case NZXT H230 Silent, CPU AMD Cezanne, Ryzen 7 5700G + SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, GPU Sapphire Radeon RX 7600 8GB, MB Gigabyte Aorus B550-PRO V2, 16GB DDR4 4400Mhz CL18 Patriot Viper 4 Blackout, system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III , data HDD WD RED 1TB SATA III, Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Mhz 10bit HDR, Win 10-64 bit Pro, zdroj Cooler Master V550 Semi-Modular 550W 80 PLUS GOLD
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od webwalker »

@Krteq: A byl jsi tak pos...ý? :)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od Krteq »

Až za ušima :lol: Hraní v noci se sluchátky tu atmosféru ještě umocňuje ;)
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od Hexik21 »

Já jsem hrál asi 70 minut. Vetřelce jsem ještě neviděl ale už jsem měl málem 4x infarkt. Ta atmosféra hlavně když člověk hraje v noci se sluchátkama je fakt extrémní ;D
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od Srandista »

Tak sa priprav na pravidelne infarktove stavy, ked sa tam votrelec vyskytovat zacne ;)
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od Krteq »

Tjn, jen ta naskriptovaná scéna kdy na tebe poprvé skočí ze stropu... málem se mi kousla pumpa :mrgreen:
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od blaho »

Hm... no bola to dobra gameska , urcite si dam este niekedy repete

Obrázek
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od kotas »

Já dohrál AI 3x, všechny AVP hraji doteď (AVP2010 v MP, viz snímky obrazovky na STEAM, jsem v TMSA), celkově z filmů je nejlepší pro mě ALIEN a vetřelce prostě žeru ve všech podobách :)

Obrázek

..stejně je nejlepší AVP1 a pak dvojka, u té jsem byl za mariňáka posraný asi nejvíc..no a pak na zesrání je dobrý AI a hrát alespon na stredni uroven
T1ger
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. čer 2009

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od T1ger »

@Kotas: uplne s tebou suhlasim. Alien a AVP1 su best! Alien Isolation je po dlhych rokoch prva dobra hra z univerza.
CPU: i7 4820k@4.5Ghz, 24Gb (6x4Gb) DDR3 Ram(1333Mhz), GPU: 1080Gtx G1 Gaming Vram(default), MB: Asus Rampage IV Extreme, HDD:2xOCZ Agility 3 120Gb, + 2x3Tb Caviar SS: Sonar X2D Logitech Z-5500 5.1 Monitor: LG 34" - Freesync 21:9 +Samsung 24" Roccat Kone+ Logitech G11 Nostromo N52te
http://valid.x86.fr/nqz82b
http://www.3dmark.com/3dm/10921982?
http://www.3dmark.com/3dm/10929111?
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od HEAD »

Vysel mod co pridava TAA
https://www.youtube.com/watch?v=PtUSFls ... gwmjpszqv1

Taky doporuju k tomu pridat http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =324612199

A jestli nechcete pouzivat ten TAA mod, tak tenhle reshade vypada pekne
https://sfx.thelazy.net/games/preset/3387/

TAA+ reshade ale nejde pouzivat nejednou

Edit:screenshot v 5k DSR+reshade+ten mod na grafiku https://abload.de/img/ai_2017_02_01_03_47_5gckc1.png
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
slaava
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2006
Bydliště: Praha 11 - Chodov / Praha 4 - Braník :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od slaava »

Zeptám se, hrál to někdo na gamepadu? Není to příliš krkolomné, nebo jde jen o zvyk? Mám steam controler a zatím s tím teda bojuji...
amd 5800x3d, gigabyte x570 aorus pro, gainward rtx 4090 phantom gs, g.skill 64gb 3600mhz ddr4, corsair mp510 1gb, corsair rm750x, fractal design define 7 compact, win11pro 64bit, samsung odyssey oled g8.
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od Paul »

slaava píše:Zeptám se, hrál to někdo na gamepadu? Není to příliš krkolomné, nebo jde jen o zvyk? Mám steam controler a zatím s tím teda bojuji...
Já to hrál na plazmě s gamepadem, ale 360 gamepadem, steam controller vyžaduje hodně tréninku. Je to skvělá věc, ale ikdyž ho vlastním, tak ho stejně nepoužívám, protože lenost :mrgreen:
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
slaava
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2006
Bydliště: Praha 11 - Chodov / Praha 4 - Braník :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Alien Isolation , nová hra o vetřelcích

Příspěvek od slaava »

Diky za info, dam tomu cas a snad nad nim vyhraji :D
amd 5800x3d, gigabyte x570 aorus pro, gainward rtx 4090 phantom gs, g.skill 64gb 3600mhz ddr4, corsair mp510 1gb, corsair rm750x, fractal design define 7 compact, win11pro 64bit, samsung odyssey oled g8.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“