Mafia III

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Mafia III

Příspěvek od Paul »

Swat píše:Tak jsem to teď dohrál. Nevím, kolik hodin jsem u toho strávil, ale odhaduju to na 50+. Dělal jsem úplně všechny mise, a to i potom, co jsem už klidně mohl jít na hlavního bosse. Většinou stealth, takže vesměs pomalej postup, asi proto mi to zabralo tak dlouho. Za sebe říkám, že jsem se bavil. Atmosféra 60. let byla fajn, mise mě bavily, přestřelky a cover system bezchybný. Auta tak akorát, prostředí jednotlivejch hlavních misí mi přišlo dostatečně pestrý. Myslím, že hodnocení v recenzích je poměrně dost přísný. Oproti dvojce, kde je pouze hlavní příběh, kterej se dá proletět za 7 hodin, mi tohle přišlo v pohodě. Jak jsem napsal výše, když jsem to zapnul, tak jsem se bavil.
Jsem na tom stejně, ikdyž mi ještě zbývá poslední distrikt. Jdi napsat koment na DH ať to má aspoň nějakej pozitivní :)
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Mafia III

Příspěvek od Thellwin »

Já myslím, že ten můj pozitivní je :)
Goldnoob team proud member!
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Mafia III

Příspěvek od Paul »

Thellwin píše:Já myslím, že ten můj pozitivní je :)
Sorry, na ten jsem zapomněl :)

Ale jo, teď koukám že už tam jsou tři pozitivní..z jedenácti :mrgreen:
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Mafia III

Příspěvek od Swat »

Jako jasně, že třeba optimalizovaný to mohlo být líp. Ale co se týče hratelnosti, tak jsem s tím fakt problém neměl. Stealth funguje, je jednoduchej, ale funguje a když se strhla přestřelka, tak to mělo šťávu. Částečně zničitelný prostředí, několikrát jsem sejmul panáka za dřevěnym plotem, když jsem ten plot rozstřílel na maděru. Auta za mě v pohodě, hlavně ty dlouhý, neohrabaný koráby z 60. let. A líbilo se mi podání příběhu, o závěru se nebojím říct, že byl dost dobrej.

Edit: a ty srovnávací videa na YTB, kdy tam někdo porovnává, co šlo dělat v jedničce a co jde, nebo nejde ve trojce - podle mě jsou tyhle věci už dávno přežitý. Taky si pamatuju, jak jsem v M1 obcházel auto s baseballkou a zkoušel, co všechno vydrží, nebo odpadne a co všechno jde ustřelit atd. Dneska si myslím, že je to přežitý. Chci od hry komplexní zážitek a ne se hrabat v detailech, který nemaj vliv na hratelnost. Při přestřelce chci, aby ulít kus plotu, autu aby řachla guma, když jí trefím, aby to prostě celkově vypadalo dobře a to M3 podle mě vypadá. Za mě je to fakt povedená gangsterka. A rozhodně mě bavila víc, než dvojka, která byla prostě prázdná.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Mafia III

Příspěvek od Paul »

No, s těmi detaily se neshodnu, detaily tvoří celek a že Mafia 1/2 mají smysl pro detail o dost dál než trojka je neoddiskutovatelný. Jasně že zážitek to zas nějak extrémně neovlivňuje, ale za sebe, čím víc cool detailů/interakce/fyziky, tím líp, a to platí obecně.

A ve trojce to občas bije do očí, např. když mě srazí auto, tak se lincoln ani nehne, jen ho to posune - kolizní model nula. A tak.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Mafia III

Příspěvek od Swat »

To já právě neřeším, no. K čemu bylo ve dvojce, že jsem mohl pustit vodu v umyvadle a spláchnout záchod? :-D :-D Kdyby to bylo v nějakym vymakanym rpg, kde bych musel konat životní potřeby a nespláchnutej záchod a neumytý ruce by znamenaly mínus skills x/y, tak je to pecka. Ale takhle to je mě osobně zcela jedno, jestli to jde, nebo ne. Pokud to v tý hře nemá hratelnostní význam, tak mi to přijde až zbytečný. (můj názor).
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Mafia III

Příspěvek od Paul »

No je to k tomu že ten svět je prostě imersivnější, čím víc interakce tím víc mě to vtáhne. Nemusí mít všechno nějaké hratelnostní odůvodnění. Např. to že ve dvojce šlo vjet do myčky a umýt si auto - "zbytečnost", ale přitom prostě cool prvek co zvyšuje uvěřitelnost světa.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Mafia III

Příspěvek od Swat »

To jsem třeba bral. Protože když jsem sednul do nějaký káry, která se mi fakt líbila, tak jsem jí chtěl mít čistou. Tzn. hráč chce mít čistý auto, dáme mu tam myčku. Ale nebyl v tý hře důvod si mýt ruce a splachovat záchod. Kdybych si tam třeba sám mohl opravit auto a měl potom špinavý ruce, tak bych to opět vnímal tak, že hráč se chce dívat na svojí postavu s čistejma rukama, tzn. měl by mít možnost si po opravě auta umýt ruce, tzn. funkční umyvadlo, atd.

Co se týče imersivnosti světa, tak to je i pro mě jedna z nejzásadnějších věcí ve hrách, jsem schopnej přejít po diagonále pomalou chůzí celou mapu ve Skyrimu, Falloutu, pomalu jsem se procházel v GTA4/5 a jen pozoroval dění kolem sebe. Ale já k tý imersivnosti potřebuju důvod tyhle drobný interakce dělat. A když ho nemám, tak je tam tím pádem ani nepotřebuju. Je to věc názoru, to je jasný. Každýmu dle chuti.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Mafia III

Příspěvek od Paul »

No, tak celou hru jsem to viděl tak na 70, ale za ten konec jsem musel trochu přisadit. Ač nejsem hater konce dvojky a jeho ambivalence se mi líbila, tak závěr zde je nesrovnatelně satisfakčnější. Pak do komentu vypíšu všechny nedostatky co mě štvaly a pozitiva díky kterým jsem si to užil. Kdo jste to dohráli, zabili jste Marcana, nebo ho nechali ať to udělá sám? Já si říkal že ho chvíli nechám, a najednou bum :)
A jinak jsem tedy rozdal distrikty spravedlivě a rozhodnul se rule together, ikdyž se z toho mohl kněží dědula rozbrečet :)

Jo a Donovan v poslední cutscéně pecka.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Mafia III

Příspěvek od Swat »

Taky jsem čekal, co bude a najednou si to dal sám:-) A přesně - Donovan a poslední cutscéna 8)
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Mafia III

Příspěvek od Paul »

Jinak koment na DH
http://dbher.cz/k18866

8/10, supr hra, ale se spoustou chyb a nedodělků. Ale potenciál do budoucna tam je.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
thomas4492
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. říj 2016

Re: Mafia III

Příspěvek od thomas4492 »

Aj vám sa stávam že vám raz zas čas pri hraní zamrzne pc tak na 2-3 sekundy a to aj ked je napr. hra minimalizovaná na ploche. Stane sa my to tak raz za 30 minut. Zostava core i7 6700k, 16 gb ram, gtx 1070. Cpu ide tak max na 80 % Určite sa nedá povedať že by nestíhal. No pri xy hier čo som prešiel predtím som nemal ani pri jednej pod. problém. Snad to bude celkovou zlou optimalizáciou hry. Niekomu zase hra padá a pod.
PS: hra je aktualizovaná a sú tam aj všetky updaty ktoré doteraz vyšli. Máte niekto podobný problém ? :(
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Mafia III

Příspěvek od Paul »

thomas4492 píše:Aj vám sa stávam že vám raz zas čas pri hraní zamrzne pc tak na 2-3 sekundy a to aj ked je napr. hra minimalizovaná na ploche. Stane sa my to tak raz za 30 minut. Zostava core i7 6700k, 16 gb ram, gtx 1070. Cpu ide tak max na 80 % Určite sa nedá povedať že by nestíhal. No pri xy hier čo som prešiel predtím som nemal ani pri jednej pod. problém. Snad to bude celkovou zlou optimalizáciou hry. Niekomu zase hra padá a pod.
PS: hra je aktualizovaná a sú tam aj všetky updaty ktoré doteraz vyšli. Máte niekto podobný problém ? :(
Nevim jestli je to přesně tenhle problém, ale stávalo se mi že se hra při jízdě brutálně kousala. Vypnul jsem komplet vsync a omezení framerate a vynutil vsync přes ovladače, a sekání přestalo.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
thomas4492
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. říj 2016

Re: Mafia III

Příspěvek od thomas4492 »

Vsync mám vypnutý a fps mám tiež neobmedzené. Dosť my to vadí . A neviem nájsť príčinu nakolko som sa s ničím pod. ešte nestretol. Jednoducho to zamrzne na 3-5 sekund aj ked som na webe a hra je minimalizovaná a to až tak že doska niekedy zapípa ked to zrovna zamrzne a ja sa snažím na niečo dotoho ešte klikať napr. alebo niečo otvorit. A pritom cpu nejde ani zdaleka na full. Robí to len pri spustenej mafii III . Ked sa my to stane v hre trvá to tak 2-3 sekundy čiže je to kratšie. Ked je hra minimalizovaná a som napr. na webe trvá to o niečo dlhšie ako som písal ....
thomas4492
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. říj 2016

Re: Mafia III

Příspěvek od thomas4492 »

Nikto neporadíte? Prípadne nemáte nejaké overené nastavenia ked vám hra padala alebo mrzla a pod..? :( Už je to čoraz častejšie a nedá sa to vobec hrať a to už ma hra v celku chytila :sad:
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Re: Mafia III

Příspěvek od J X P »

FYI

I kdyz hra nema velmi dobrou povest, tak presto mne celkem bavi, i kdyz neni pro nejaky zatezovy hrani. Pak muze nastat stereotyp, ale ja osobne to mam skoro u kazde hry. Nic se nesmi prehanet.

Zasazenim je to v dobe, kde se tolik her neodehrava a pribehovy pridavek je rozhodne vice nez nadprumerny, takze kdo by mel chut, tak si muze aktualne hru zakoupit na Humble v akci -67% za 450 Kc (Standard), nebo za 630 Kc (Deluxe vcetne Seasson Pass).

Ja osobne jsem hru zkusil hned po vydani, ale az nasledna vylepseni ji preci jne posunuli trochu vyse i co se tyce variability (obleky, zavody, nyni moznost zpomaleni casu pri jizde a nasledna likvidace nepratel pomoci vybusnin).

Hra neni stale vyladena, naroky na CPU jsou opravdu znacne, grafika je spis stylova, nez oslniva, ale i pres veskery chyby bych ji mene nez 7/10 nedal.
---
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Mafia III

Příspěvek od Paul »

Je neuvěřitelně absurdní že mafia 3 stojí 16 eur, Mafia 3 se season passem stojí 23 eur, ale season pass samotnej stojí 30 eur, a ten první DVOUHODINOVEJ datadisk stojí 15 eur.

2 HODINY
15 EUR

versus třeba Hearts of Stone - 20 hodin za 10 eur (a kvalita je taky úplně jinde).

Já si třetí mafii nad očekávání užil, ale tahle jejich politika je zvěrstvo.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Re: Mafia III

Příspěvek od J X P »

Me to spis prijde, ze nekdo opomel slevu promitnout na vsechny produkty a slevnil jen herni edice, nikoliv DLC.

Co jsem si vsiml, tak toto se obcas a clovek si na to musi dat pozor. Nastesti Steam obcas celkem ferove zohlednuje slevu v balickach a pokud uz clovek neco vlastni, tak mu to z ceny bundlu odecte. HB tuhle funkcionalitu proste nema, no :-).
---
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Mafia III

Příspěvek od Paul »

J X P píše:Me to spis prijde, ze nekdo opomel slevu promitnout na vsechny produkty a slevnil jen herni edice, nikoliv DLC.

Co jsem si vsiml, tak toto se obcas a clovek si na to musi dat pozor. Nastesti Steam obcas celkem ferove zohlednuje slevu v balickach a pokud uz clovek neco vlastni, tak mu to z ceny bundlu odecte. HB tuhle funkcionalitu proste nema, no :-).
I tak, pointa zůstává že cena mimo chvilkový slevy je nastavená naprosto nehorázně.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Mafia III

Příspěvek od zhor »

Na Steamu ted za 14.79e, za takovou cenu uz se da ledacos skousnout. Tolik to melo stat rovnou a tezko by si nekdo moh stezovat...
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“