AC: Unity - Technická stránka hry

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

AC: Unity - Technická stránka hry

Příspěvek od Vlastik80 »

Obrázek

Zde se může diskutovat o tech. stránce hry, takže já mám za to, že hra není aktuálně dobře optimalizována - viz primární hw konzole kde jede i 15 fps a doufám a věřím, že to patche, popř. další ovladače napraví a hra bude do pár nejdéle měsíců ok, i když je jasné že asi 200% fps navíc nic už asi nepřidá. :)
Jinak hra samotná mi přijde místy velmi zajímavá - stavby, náměstí a prostranství kde jsou davy lidí- ano někdy se obličeje opakují, ale i tak- je to pěkná podívaná.

Dále se píše někde o tom, že hra jede "lépe" a s méně chybami na nVidia grafikách a více problémů je pod AMD hw, no nevím, takže také uvítám Váš názor na toto.
Naposledy upravil(a) Vlastik80 dne ned 16. lis 2014, 13:18, celkem upraveno 2 x.
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Assassins Creed: Unity - technická stránka hry

Příspěvek od Dithius »

Když to Vytvařej jak CoD (dílů jak telenovela) nebo ještě kratší dobu a pak se diví, že se to seká (chybí optimalizace).

XBOX: ONE má myslím vyšší frekvenci jader a proto má +/- 5fps více protože AI děla asi svoje. No rozhodně se Ubisoft na konzole vymlouvat nemůže, jsou sice slabe ale kdyby si dali praci mohlo by to vypadat aspoň na těch stabilních 30FPS o kterých Ubisoft kecal že budou LOCK a budou deklarované

Optimalizace ale není jediná věc která deklaruje že to odflakli. BUGY BUGY BUGY. bylo o tom napsano hodně ale takto nevypadá hotová hra

A nejvíce nechápu, proč to Ubisoft udělal, protože jeho Akcie klesly o 10% po tom jak se proalilo jak to s AC:U je.... Kdo proboha poškodí sam sebe ?
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: Assassins Creed: Unity - technická stránka hry

Příspěvek od Vlastik80 »

Tu hru před vydáním muselo otestovat X desítek lidí, nechápu jak si nemohli všimnou těch chyb. Protože kdyby ano, tak to jistě posunou - termín vydání, nebo by vyšel patch co by to opravdu hned opravil, ne to co vydali a ono to nic nezlepšilo... :|
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Assassins Creed: Unity - technická stránka hry

Příspěvek od Dithius »

kdyby to nechali realesnout na vanoce. tak bych to pochopil. Do te doby by něco opravili a ikdyž by to nebylo dokonalý ani zdaleka, tak bych to omluvil tím, že chtěli udělat radost hračum pod stromeček
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Assassins Creed: Unity - technická stránka hry

Příspěvek od Alfajk »

Vlastik80 píše:Tu hru před vydáním muselo otestovat X desítek lidí, nechápu jak si nemohli všimnou těch chyb. Protože kdyby ano, tak to jistě posunou - termín vydání, nebo by vyšel patch co by to opravdu hned opravil, ne to co vydali a ono to nic nezlepšilo... :|
chyby nejspis videli vsichni,ale uplne vidim jak prisel kravatak a rekl neco v duchu: "bud to vypustite vcas a ve spustitelnem stavu,nebo si hledejte novou praci..."
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
xakrurychle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2011

Re: Assassins Creed: Unity - technická stránka hry

Příspěvek od xakrurychle »

tak dnes jsem hral cely den na ps4...mesto je hezke, ale je to totalne nedodelane..bojovy system je uplne ne pikacu, bugy jsou, dvakrat jsem se propadl pod uroven mesta do "šedoprázdna", time load mezi sekvencemi trvá věčně, boj s neprately je zbytecne slozity a tudiz otravny ( on me sejme jednou kulkou pres cely namesti, ja ho nezabiju ani dvema trema na delku mece...) dale se mi zda, ze zmenili ovladani lezeni, coz mi zcela nevyhovuje z duvodu navyku z predchozich dilu..az si zas na neco vzpomenu, tak to dopisu. pripadne se ptejte
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Assassins Creed: Unity - technická stránka hry

Příspěvek od oneb1t »

bojovej system je zvlastni libi se mi ze to je obtiznejsi ale zas na druhou stranu se nekterejm utokum prakticky neda uhnout (obzvlast strelnejm) a cela hra se tim v nekterejch lokacich stava docela peklo + debilni system lekarnicek kdy pozitim lekarnicky na 1% hp doplnite okamzite na 100%

rychlost nacitani dalsich casti hry zalezi na rychlosti disku takze kdo ma SSD tak je vysmatej (i kdyz ne zas tolik kdyz ma ta hra 50gb)
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassins Creed: Unity - technická stránka hry

Příspěvek od HEAD »

CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
1Pupik1989
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2011
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: Assassins Creed: Unity - technická stránka hry

Příspěvek od 1Pupik1989 »

Tak já nevím, ale u kámoše FullHD na plné detaily .běží AC plynule. A když řeknu, že toho jeho HP šunta jsem přestavěl na nadnormální skoro nesmysl, tak to bude pravda. Akorát ještě u pameti váhám, nakonec to bude Kingston. Pak přijde na řadu CPU. Jenže i s tím i7 2600 mu ta hra běží plynule. Přičemž to tu grafiku nemůže stíhat ani dopovat.

Mě to běží ve FullHD na střední detaily na TV.Sestava v podpisu platí.
CPU: AMD Phenom II x4 955BE @ 4GHz FAN: Arctic Cooling Freezer Xtreme rev.2
MB: MSI 760GM-E51
RAM: Kingston 2x4Gb RAM DDR3 1333 @ 1466MHz
GPU: Gigabyte Radeon HD 6850 OC 985/1260MHz
HDD: WD Caviar Green WD10EARX 1TB SATAIII/600, ZDROJ: Fortron FSP550-APN (550W)
Ukuk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2012

Re: Assassins Creed: Unity - technická stránka hry

Příspěvek od Ukuk »

Tak napis co ma za sestavu a napis fps, protoze to ze napises plynule muze znamenat 30fps ktery vymacknu i ja ze svy sestavy co mam v podpisu:)
MB: ASUS rog strix z370-h gaming CPU: Intel I5 8600k RAM:Adata 16gb kit ddr4 3000mhz cl16 xpg spectrix GPU:Sapphire Pulse RX5700XT HDD:WD 1TB Zdroj:Corsair Gaming Series 600W LCD: DELL U2412M SSD: Samsung 840 EVO 120GB
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: Assassins Creed: Unity - technická stránka hry

Příspěvek od Vlastik80 »

... a je venku patch cca 800MB co opravuje hlavní chyby a zlepšuje prý i fps. :)
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassins Creed: Unity - technická stránka hry

Příspěvek od Still.Lord »

Tomu se říká patch? Nebí vyříznutý kód hry alias antikurvítko? :)
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Assassins Creed: Unity - technická stránka hry

Příspěvek od TankGeorge »

njn, když už máme dneska 50GB hry, tak 800MB se nepovažuje za datadisk.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
Kositch
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassins Creed: Unity - technická stránka hry

Příspěvek od Kositch »

Já po patchi pozoruji, že v cut scénách je vyšší FPS.

Jinak jak píše HEAD, hra nemá problém běžet v 60 FPS na ultra ve full HD na i5 a GTX970, po snížení detailů běží v poho i na slabším HW, s tou optimalizací bych to neviděl tak tragicky. GTX970 se dá pořídit i se hrou za 9000 Kč, takže karta samotná vyjde na 8000 Kč a to nespadá ještě do ultra high endu.

A hlavně, hra vypadá opravdu nádherně při max. nastavení, takže vyšší nároky jsou dle mě opodstatněné. Hraji již třetí den a ani jednou mi ještě nespadla a nesetkal jsem se výraznějším bugem, který by mi hru kazil. Komunikace s app na iPadu funguje bez problémů a mikrotransakce lze ignorovat, když člověk hraje postupně, tak si na to vybavení v poho vydělá ve hře...
CPU Intel Core i7-4790K (SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024) | MB GIGABYTE Z87M-D3H | RAM Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10 HyperX Fury Black Series | SSD Kingston SSDNow V300 120GB + 240 GB | PSU Seasonic SS-500ET-T3 | Case Fractal CORE 1000 | LCD 23.8" Dell P2414H | OS Dual Boot Win 10 x64 + Hackintosh MacOS | Notebook Microsoft Surface Pro LTE | Hry Xbox Series X|
ondra91
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2013
Bydliště: Litoměřice

Re: Assassins Creed: Unity - technická stránka hry

Příspěvek od ondra91 »

A jak je na tom s příběhem ? Pokud by člověk nehleděl na grafické chyby a optimalizace, tak jak se vám líbí ?
xakrurychle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2011

Re: Assassins Creed: Unity - technická stránka hry

Příspěvek od xakrurychle »

tezko rict, ja jen beham, hledam poklady atd :D takže pribehove jsem na tom tak, ze jsem sotva dostal assassinskej oblek
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Assassins Creed: Unity - technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

ondra91 píše:A jak je na tom s příběhem ? Pokud by člověk nehleděl na grafické chyby a optimalizace, tak jak se vám líbí ?
Pribeh reste v sestrerskym tématu. Tady jen technicky věci.
Obrázek
Ingamacek
Červená karta
Červená karta
Registrován: 04. kvě 2013
Bydliště: SNV

Re: Assassins Creed: Unity - technická stránka hry

Příspěvek od Ingamacek »

Nieco na tych testoch nesedi :D

Ze vraj 290X 1080/1250
Obrázek

290X 1000/1250 real :D
Obrázek
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Assassins Creed: Unity - technická stránka hry

Příspěvek od Alfajk »

jina lokace,jiny podminky ==> jiny fps
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Assassins Creed: Unity - technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

Takze v tyhle casti v 1680x1050 vse na max s FXAA 74 fps......pohoda. Uvidíme ve meste.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“