Life is Strange

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
plastelinak
Červená karta
Červená karta
Registrován: 31. led 2011
Bydliště: Brno - Kr. Pole

Re: Life is Strange

Příspěvek od plastelinak »

Alfajk píše:urcite uz je cestina venku? jsem ji nenasel, rpgcestiny psali, ze to este chvili potrva
Myslim ze uz je prelozena 3. episoda ne? Ja to teda hral v originale.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Life is Strange

Příspěvek od Alfajk »

prave ze nedokoncili jeste ani jednu epizodu, treti neni vubec a ta aktualizace na treti jim prej rozhodila fonty u 1 a 2 a vety se blbe ukazujou, takze dalsi odlozeni
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Life is Strange

Příspěvek od Walker1134 »

Kdy už bude 4tý díl sakra.. :evil:
Se nemůžu dočkat jak to bude pokračovat :lol:
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Life is Strange

Příspěvek od Frostys »

21-28 července
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Life is Strange

Příspěvek od Walker1134 »

Dohrána Episode 4: HELL NOOOOOO :evil: :evil: :evil:
Už ať je pětka.... :angry2:
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Life is Strange

Příspěvek od Frostys »

Ten příběh je prostě dokonalej :) Jak se jeví vám?

Ale jsem opravdu napjatý, jak to všechno dopadne. Vůbec jsem nečekal, že do toho děje zasáhne i tahle postava.

Jen se zeptám těch, co to dohráli, nějak mi unikla jedna věc: Pozor na možný SPOILER

Podle čeho věděli, že bude zakopaná tam, kde byla?
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Life is Strange

Příspěvek od Paul »

Uz aby vysel posledni dil, jsem si to koupil pac jsem je chtel podporit (remember me se mi, i pres nic moc gameplay libilo) nechci to hrat po kouskach.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Life is Strange

Příspěvek od Frostys »

Cekani na dalsi dil mi moc nevadi, aspon se mam na co tesit :)
Jinak odpoved na mou otazku jsem si uz nasel.

// Ani si už nepamatuju, jaká hra mě naposled takhle dostala. Pořád na tu finální část téhle epizody vzpomínám a koukám i na letsplaye různých youtuberů, abych se podíval, jestli reagovali stejně jako já.. reagovali :lol:
Fakt jsem zvědavý, jak to rozuzlují. Přijde mi, že je toho dost na zodpovězení pro jednu jedinou epizodu. I když teda musím říct, že ta 4. epizoda mi přišla dost dlouhá, což jsem rád :)
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Life is Strange

Příspěvek od Frostys »

Tak je to tady. Jsem vcelku zklamán. Nebylo tam žádné velké překvapení a samozřejmě tahle hra - stejně jako všechny, které se dušují tím, že můžeme příběh utvářet - nakonec mnoho voleb nenabízí. Asi nemá cenu více psát, myslím, že se shodneme všichni.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Life is Strange

Příspěvek od Alfajk »

stale cekam na tu cestinu, uz rok... ta hra zase tolik textu nema, aby to muselo trvat pres rok, ale co se da delat, alespon uz ta hra mezi tim vyjde komplet a ve sleve
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Svata_Oresky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2011
Bydliště: Břeclav

Re: Life is Strange

Příspěvek od Svata_Oresky »

Tak poté, co někteří uvedli hru ve vlákně o top hrách 2015, jsem se rozhodl ji vyzkoušet a vůbec toho nelituji. Byla to první hra tohoto typu, kterou jsem hrál, a naprosto mě dostala.Hlavně jsem rád, že jsem to hrál, až byla komplet (nedovedu si představit, že bych shlédl konec 3 a 4 episody a pak čekal nějaký měsíc až dva, jak to bude pokračovat, to by mě asi zabilo). Jinak pátá episoda byla celkem šílená.
CPU:AMD Ryzen 7 5800X3D + Be quiet! DARK ROCK PRO4 MB:ASUS ROG STRIX X570-F GAMING RAM:G.SKILL 32 GB DDR4 3600MHz CL16 TRIDENT Z GPU:ASUS DUAL GeForce RTX 4070 12 GB OC Zdroj:EVGA SuperNOVA G2 750W SDD:Samsung 870 EVO, M.2 250 GB + Samsung 860 EVO 1 TB HDD:WD -Blue EX 1 TB CASE:Phanteks Enthoo Primo Periferie: ASUS ROG STRIX Flare Cherry MX Red, CZ + Corsair Scimitar PRO RGB
Blizzard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2012
Bydliště: Brno

Re: Life is Strange

Příspěvek od Blizzard »

Dohrál jsem minulý týden :) Jedna z nej her, co jsem kdy hrál :shock:
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Life is Strange

Příspěvek od Alfajk »

tak vcera dohrano a na dnesek se me o tom zdalo... tohle budu dostavat z hlavy hodne dlouho


spoiler:






uz konec ep3 a zacatek ep4 me rozsekal...
tusili jste behem hrani, jak to dopadne, kdo je kdo? ja ani v nejmensim... vidal jsem sice vsude napisy "trust no one", ale takhle jsem si to nevylozil, k jeffersnovi vedlo hrozne malo indicii, ale ve finale na tom stejne vubec nezalezelo, hrozna skoda
nepotrebuju mit vzdycky happyend, ale tohle? uz jak jsem videl motyla na zacatku, rikal jsem si, jestli pak to bude mit co docineni s tim "efektem", a melo...jeste horsi, nez jsem to cekal, cekal jsem, ze se obetuju s Max pro zachovani rovnovahy, ale nechat umrit Chloe po tom vsem? Jen sedet na tech zachodech a nedelat nic? To bych jako Max nemohl zit sam se sebou...Jakej by to vsechno potom melo smysl? Celou dobu jsem pomahal vsem, zachranil Kate, vyuzil svoji moc ke konani dobra a stejne to bylo k nicemu, to byl hlavni duvod, proc jsme zvolil konec, kde s Chloe odjedu. Mozna sobecka volba k Arcadia Bay a lidem, ale celou hru jsem sobec nebyl a bylo to k nicemu.

Jak jde o cestovani casem, museji proste vznikat paradoxy. Vzdyt kdyz uz byla na tom zacatku znovu a mela zkusenosti z celyho prozityho tydne, mohla to zkusit znovu, jinak. Mohla risknout na tech zachodech Nathana nejak vyrusit, driv nez vesla Chloe, vzdyt treba mohlo stacit jen vyjit ven nez Nathan prisel a potkala by Chloe na chodbe.
Stejne tak diky tem fotkam si mohla delat "vlastni checkpointy" a napravovat udalosti po kouskach, ale kvuli motylymu efektu by to asi stejne vzdycky skoncilo stejne, potom ale ten jeden ending postrada smysl, pokud Chloe "musi umrit".

Udajne je v planu pokracovani, zase s Max? Ze by si nechali moznost "vse napravit-happyend" az tam? Ten modrej motyl, kterej v tom druhym konci pristane na rakvi Chloe a Max se usmeje, musi mit nejakej vyznam.

...bylo to zvláštní...
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Svata_Oresky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2011
Bydliště: Břeclav

Re: Life is Strange

Příspěvek od Svata_Oresky »

Rozhodl jsem se stejně jako ty. Sobecké mi to nepřijde, spíš normální lidská vlastnost. Většina lidí se stará především o sebe a své nejbližší a až potom o ostatní a co si budeme nalhávat Chloe tam byla pro Max nejbližší. Možná bylo jejím osudem zemřít, ale lidstvo se přece odjakživa snaží změnit nepříznivý osud (ošetření zranění, opatření proti přírodním katastrofám, léčba vážných smrtelných nemocí atd.), Max měla moc a příležitost osud Chloe změnit a tak jsem to prostě udělal. Ale opravdu první myšlenka byla jako u tebe, "potom všem se vrátit na začátek a nechat ji umřít?".
Nebudu tady rozebírat úvahy, které jsem četl jinde, že ten konec s obětováním Chloe vlastně nedává smysl. Prostě jsem se takto rozhodl a nebudu nic měnit ani nikomu vyvracet jeho rozhodnutí pokud zvolil druhou možnost. Obecně vzato jsou obě špatné, protože musíte někoho zabít. Kdyby to bylo uděláno stylem dělám nějaké rozhodnutí v průběhu hry a nakonec z toho vyjde nějaké zakončení, budiž, ale takto se před hráče staví dvě volby a pokaždé to znamená něčí smrt.
CPU:AMD Ryzen 7 5800X3D + Be quiet! DARK ROCK PRO4 MB:ASUS ROG STRIX X570-F GAMING RAM:G.SKILL 32 GB DDR4 3600MHz CL16 TRIDENT Z GPU:ASUS DUAL GeForce RTX 4070 12 GB OC Zdroj:EVGA SuperNOVA G2 750W SDD:Samsung 870 EVO, M.2 250 GB + Samsung 860 EVO 1 TB HDD:WD -Blue EX 1 TB CASE:Phanteks Enthoo Primo Periferie: ASUS ROG STRIX Flare Cherry MX Red, CZ + Corsair Scimitar PRO RGB
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Life is Strange

Příspěvek od Alfajk »

klidne sem nejaky zajimavy teorie linkni, prave se chystam k procitani wiki http://life-is-strange.wikia.com a nasledne youtube nazory/teorie
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Life is Strange

Příspěvek od Alfajk »

spoiler:


hmmm, tak nektery teorie jsou vic nez "sokujici"... podle posledniho update v tech novejch "dev commentary", zbytku nepouzityho kodu hry a taky artbooku se zda, ze konec mel vypadat uplne jinak, nejen ze mel bejt delsi, dost mozna mel mnohem vic reflektovat nase volby behem hrani, navic koncu mohlo bejt mnohem vic

hlavnim problemem byly finance, proto byl konec takovej, jakej byl (zejmena obetovani arcadia bay bylo odflaknuty a mnohem kratsi, nez konec s obetovanim chloe - studiu nezbyl cas ani penize), coz je opravdu skoda, vzdyt stacilo par fotek s textem a byl by epilog...

stripek informaci:
A lot of people in the community linked this with the secret hospital ending that was in the coding. However, I don’t think this is the case at all.

Max is clearly wearing a hospital gown. And after seeing this photo in the art book, I’ve noticed more things. Max’s upper arm is covered in cuts and there is an IV in her hand. So at one point in Polarized, she was admitted to the hospital. We may never know why exactly but I have an idea as to why and it has nothing to do with the hospital coded ending.

If finances had of been better, there would have been so much more DONTNOD could have done. So what if this concept art was a scene that would have been shown depending on our choices.

What if this scene has of been the result of, reporting Nathan, telling Kate to go to the police and siding with Chloe?

In the original story, it’s always going to be David who saves Max. But if we went with those three choices I mentioned above, maybe the scene would have played out differently?

Reporting Nathan and shining some suspicious light on him.

Telling Kate to go to the police and therefore starting an investigation.

And siding with Chloe because that made David less likely to be the hero.

So, if the police were involved since Monday / Tuesday, they could have tracked down the dark room by Friday. As we saw in the final game, the police raiding the Dark Room can happen on the Friday.

So my theory is, based on our choices, the police get to the Dark Room before David and they are the ones who rescue Max. Since they find her, they call an ambulance and Max is taken to the hospital. That would explain the IV and gown. Instead of leaving the dark room and driving to the diner. Max wakes in the hospital and sneaks out to get the photo from Warren, which would explain the concept art we see here.

Personally, I would have loved to see this.
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Svata_Oresky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2011
Bydliště: Břeclav

Re: Life is Strange

Příspěvek od Svata_Oresky »

Teď už nevím, jestli to bylo v diskuzi na steamu nebo na ofiko fóru square enix. Ve zkratce to bylo popsáno asi takto:
Vše vycházelo z teorie chaosu, když Max použila svou schopnost a zasáhla do běhu času, jako reakce vzniklo tornádo, které se žene na město. Je tam ale pár rozporů:
1) Max měla první vizi tornáda hned na začátku, tedy ještě před tím, než vůbec zjistila, že může vracet čas.
2) Pak bylo nutné si trochu zrekapitulovat začátek hry. Max byla ve třídě proběhlo tam vše co mělo a dostala se na záchod. Tam se podívala do zrcadla, opláchla si obličej, roztrhla fotku, kterou měla nachystanou do soutěže a následně vyfotila motýla na kbelíku. Pak už došel Nathan a Chloe, proběhla střelba a vrácení času zpět do třídy. Když potom Max přijde podruhé na záchody, tak se opět podívá do zrcadla, opláchne si obličej, roztrhne fotku do soutěže, ale hlavně opět vyfotí motýla na kbelíku. Když potom na konci Chloe u majáku vytáhne fotku motýla, aby se Max vrátila v čase a nechala ji umřít a odvrátila tak tornádo, jedná se o fotku, která byla pořízena až po prvním vrácení času. Pokud tedy využití vrácení času stálo za vznikem tornáda, tak si Max moc nepomohla, protože tornádo by i tak již mělo existovat.
Tak to tam bylo popsáno, nicméně se prostě jen může jednat o maličkost, která vývojářům unikla, což se může normálně stát (jako třeba u her typu diablo, kdy vývojáři co nejlépe balancují dovednosti atd. ale pak, když to hrají tisíce lidí, někdo najde kombinaci, která je příliš silná).
Jinak hra měla být delší, někde jsem viděl odkaz, že epizod mělo být 8.
CPU:AMD Ryzen 7 5800X3D + Be quiet! DARK ROCK PRO4 MB:ASUS ROG STRIX X570-F GAMING RAM:G.SKILL 32 GB DDR4 3600MHz CL16 TRIDENT Z GPU:ASUS DUAL GeForce RTX 4070 12 GB OC Zdroj:EVGA SuperNOVA G2 750W SDD:Samsung 870 EVO, M.2 250 GB + Samsung 860 EVO 1 TB HDD:WD -Blue EX 1 TB CASE:Phanteks Enthoo Primo Periferie: ASUS ROG STRIX Flare Cherry MX Red, CZ + Corsair Scimitar PRO RGB
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Life is Strange

Příspěvek od Alfajk »

je to presne jak rikas, uz tu mam otevrenejch snad dalsich 15 zalozek a prohrabavam se tim vsim...
potom ten konec s obetovanim Chloe nedava smysl proste nijak, pokud by cestovani v case zpusobilo to tornado, tak konecnym vracenim v case pred prvni zachranu Chloe by se to cely muselo "podelat" jeste mnohem vic (zmeni beh vsech nasledujicich udalosti)... takovou "botu" nemohli nechat ve scenari omylem, jestli teda fakt nemeli nejaky problemy, kdy museli hru znacne orezat a narychlo sesit dohromady a proste to fakt prehlidli

hlavne teda ze zacatku hry mam pocit, ze se to cely melo ubirat trosku jinym smerem, ( http://abload.de/img/lifeisstrangetruth8eprt.png ) nez jak to skoncilo, to by vysvetlovalo ty zmineny chybejici kapitoly, podelanej ending ve smyslu logiky a zaroven odflaknutej (nebo spis odflaknutejsi) konec kdy obetujes arcadia bay

zkratka ten stavajici konec je tak depresivni, ze to nemuzu zkousnout jen tak...
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Svata_Oresky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2011
Bydliště: Břeclav

Re: Life is Strange

Příspěvek od Svata_Oresky »

Alfajk píše:je to presne jak rikas, uz tu mam otevrenejch snad dalsich 15 zalozek a prohrabavam se tim vsim...
potom ten konec s obetovanim Chloe nedava smysl proste nijak, pokud by cestovani v case zpusobilo to tornado, tak konecnym vracenim v case pred prvni zachranu Chloe by se to cely muselo "podelat" jeste mnohem vic (zmeni beh vsech nasledujicich udalosti)... takovou "botu" nemohli nechat ve scenari omylem, jestli teda fakt nemeli nejaky problemy, kdy museli hru znacne orezat a narychlo sesit dohromady a proste to fakt prehlidli
Tou "maličkostí", kterou přehlédli jsem to myslel trochu jinak. Max tím, že použila schopnost, vytvořila tornádo. Ten konec měl být asi myšlen tak, že použije fotku na vrácení času do doby než poprvé použila svoji schopnost vrátit čas (tudíž ani tornádo v tu chvíli neexistuje, když to ještě nevyužila) a nebude nijak zasahovat a prostě nechá Chloe zastřelit. Problém je v tom, že Max toho motýla vyfotila při první návštěvě záchodů a taky při druhé návštěvě, tedy poté co už svou schopnost jednou použila (je to zvláštní protože jinak celá hra stojí na tom, že když Max vrátí čas, tak si vše nejenom pamatuje, ale zároveň má veškeré předměty, které už získala - viz třeba získávání klíčů od karavanu). Tím, že se pomocí fotky motýla vrátila zpět, tedy nedošlo k zamýšlenému návratu do momentu před prvním použitím vrácení času a tedy vytvořením tornáda.
Jinak v diskuzi ke hře na bonuswebu dokonce mluví o ještě větším odfláknutí jednoho konce (předpokládám, že se jednalo o záchranu Chloe), kdy tam dokonce ani nehrála žádná hudba, což bylo asi opraveno v některém patchi. Jako by snad vývojáři předpokládali, že lidi budou vybírat možnost "dát věci do pořádku".
CPU:AMD Ryzen 7 5800X3D + Be quiet! DARK ROCK PRO4 MB:ASUS ROG STRIX X570-F GAMING RAM:G.SKILL 32 GB DDR4 3600MHz CL16 TRIDENT Z GPU:ASUS DUAL GeForce RTX 4070 12 GB OC Zdroj:EVGA SuperNOVA G2 750W SDD:Samsung 870 EVO, M.2 250 GB + Samsung 860 EVO 1 TB HDD:WD -Blue EX 1 TB CASE:Phanteks Enthoo Primo Periferie: ASUS ROG STRIX Flare Cherry MX Red, CZ + Corsair Scimitar PRO RGB
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Life is Strange

Příspěvek od Alfajk »

SPOILER:





hudba hrala vzdy, jen teda v ty zachrane chloe hrala uz jednou pouzita (obstacles), coz opet jen dokazuje, jak ten konec odflaknuli, jeho delka je pouze 3 minuty temer nic nerikajiciho odjezdu, bez dabingu, bez niceho...copak by se ani nepodivali po prezivsich?

oproti tomu, kdyz obetujes Chloe, je to temer 10 minut videosekvence, ktera zakonite musi rozplakat i kus šutru...

jsou snad desitky zpusobu, jak si muzes ty konce vylozit, desitky zpusobu, jak si ospravedlnit jeden, nebo druhej, coz je asi dobre, ale ja bych byl spokojenejsi s jasnejsim uzavreni, klidne s moznosit happyendu ke kterymu by vedly moje volby behem hry, tohle "binarni" rozdeleni me proste prislo trochu moc "cheap", i kdyz to melo fakt silu
paradoxy ohledne manipulace s predmety jsem myslim zminoval, takovy podivnosti se dely docela casto, viz ty klice k Frankovi

co treba znamenala ta srnka? je to urcite symbol, duch, dost mozna Rachel a jeji dosazeni spravedlnosti (jednou ji vyfotis a na fotce je pouze priroda, srnka chybi, takze je to halucinace), coz je ostatne jedna z mnoha teorii, ze v pripade obetovani Chloe zachranis lidi, ale priroda bude stradat (viz Samuel mluvici o veverkach) a nebo nechas lidi zemrit, zachranis Chloe(Max jednou v koupelne zmini, ze Chloe by na sebe nedala makeup zivocisneho puvodu) a priroda se zotavi (samozrejme se to vylucuje s tim, ze za tornado muze Maxino cestovani casem).
Proto treba nemohla Max pretacet cas u Kate na strese, protoze je to krestanka (dalsi souvislost s nabozentsvim/prirodnim bozstvem - bíla srna/Bílá bohyně, do tyhle teorie zapada ta zvláštní bezdomovkyně za bistrem)
Treba privesek Chloe se trema kulkama mozna znazornuje pocet jejich smrti.

a docetl jsem jeste mnohem šílenější teorie, a to zdaleka nejsem u konce, treba:
...že ve chvíli, kdy Nathan střelil Chloe a Max vyběhla z úkrytu, ta pistol spadla na zem a samovolně vystřelila. Takže je to všechno představa Max před smrtí...
...Max zemřela v ty bouři na začátku.Takže je to všechno představa Max před smrtí, mohlo by se to brát i jako snaha Rachel, aby někdo zjistil, kdo ji zabil. ...
… také se na to dá dívat z alternativního pohledu: Life is strange můžete také vidět jako příběh mladé dívky, která přihlížela smrti své nejlepší kamarádky/milenky, byla zneužitá vlastním učitelem, načež se zblázní a začne trpět vážnou poruchou osobnosti, díky které se vyrovnává se skutečností prostřednictvím halucinací a iluzí reality, ve kterých může manipulovat s časem. Celá 'Selfie' tématika tak dostává úplně nový rozměr. Jeden závěr tak jen naznačuje její samotné smíření a probuzení se do skutečnosti, druhý zcela opačnou hranici zdravého rozumu, ve které prostě není schopná 'nechat jít'...
...Co když Rachel Amber je Max? pokud Rachel Amber je Max, tak by to šlo ruku v ruce s teorií, že celej příběh je jen reakcí na předávkování drogou, kterou na Rachel použil Jefferson...
nebo treba ta co jsem zminil uz v prvnim postu, ze ten jeden konec nedava smysl:
... na konci hry, když se rozhodnete Chloe nechat umřít tak se vrátíte do chvíle kdy Max vyfotí tu fotku motýla. Max však už nepoužije své schopnosti pro záchranu Chloe a proto se vše odehrává v jedné realitě. (třeba by vyběhla ven pred Nathanem) ...
v jedny z realit (??v ty uplne puvodni do ktery se vraci??) prece odesle SMS Davidovi ohledne Jeffersona a proto ho v tom endingu obetovani Chloe zavrou hned na zacatku tydne, nebo se pletu? Zavrou ho proto, ze ho Nathan prasknul?

kazdopadne:
BAE over BAY: GUILT but NO REGRETS
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“