Zaklínač 3 - Technická stránka hry

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Zaklínač 3 - Technická stránka hry

Příspěvek od Paul »

Ať není hlavní téma jenom o grafice (zdravíme HEADa).
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Zaklínač 3 - Technická stránka hry

Příspěvek od Riku »

Paul píše:
HEAD píše:Paul chtelo by to trochu objektivity :x
To neni na zaklade 2 roky staryho traileru, ale par mesicu stary gameplay z E3 2014
https://www.youtube.com/watch?v=sufwxU_Uaz4

Nejdriv si tu tvrdil, ze hra bude vypadat presne jako v trailerech.
Tvrdil jsem, že hra bude vypadat přesně jako v 5 minutovém traileru co byl vydán dva měsíce zpátky, v tomto příspěvku:
ROFL jestli si někdo myslí že ten poslední 5 minutovej trailer je fake a jeho kvalita nepůjde ve hře dosáhnout tak to už je fakt na léčení, akutní případ paranoia a konspirace
A za tím si stojím.

Že hra nebude možná vypadat identicky jako před rokem na E3 ? To je možný. Je to normální součást vývoje, assety se mění, art style se mění, rok a víc před vydáním není nic finální. Je potřeba osekávat aby se to hejbalo, nejen na konzolích, ale i na PC. Ale to není "downgrade", je to normální proces vývoje a prochází tím každá velká hra.
Už od ledna, kdy si zvali novináře a vydali ten 12 minut gameplay hra vypadá konzistentně a nic mě nevede k tomu si myslet, že by měla vypadat hůř.

Jinak jsem založil téma pro technickou stránku, takže další diskuzi bych hodil tam.
A že třeba GTA5 vypadlo od prvního traileru a screenshotů stejně i po vydání, to není zrovna malá hra :) takže to jde udělat bez takových downgradů. Někdo optimalizuje, jiný downgraduje..
PS5 | LG OLED CX55
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3 - Technická stránka hry

Příspěvek od Paul »

Riku píše:A že třeba GTA5 vypadlo od prvního traileru a screenshotů stejně i po vydání, to není zrovna malá hra :) takže to jde udělat bez takových downgradů. Někdo optimalizuje, jiný downgraduje..
Zrovna u GTA si taky pamatuju kontroverzi na nějakých fórech že byly původní trailery nejspíš dělaný z nextgen verzí a přitom na ně hra nebyla ani oznámena aby vytřískali co nejvíc peněz z lidí co to budou kupovat víckrát (PS3, pak PS4 a pak PC, a že těch tripledipperů je). Ale nezkoumal jsem to takže nevím zda to byla pravda.
Co ale vím že pravda je, v prvním PS4 traileru ukazovali hustotu dopravy co ve hře vůbec nebyla možná a je možná jen na PC a to ještě s tweakem.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Zaklínač 3 - Technická stránka hry

Příspěvek od Riku »

No když se člověk podívá na ten první trailer, tak je jasně vidět, že z next-gen verze to opravdu není. Hrál jsem všechny verze a grafika se nijak nezměnila oproti trailerům.
Zrovna tu hustotu dopravy jsem na X1 nějak nesledoval, ale na PC je tohle rozhodně možné i bez tweaků, na dálnici naprosto normální.
http://images.eurogamer.net/2013/articl ... /5.bmp.jpg

ale asi dost o GTA5..

mě zhoršení grafiky po technický stránce u W3 moc netankuje, spíš mě štve celkově ta změna výtvarného pojetí.. na prvních videích to nevypadalo jak kreslená pohádka přesaturovaná..
PS5 | LG OLED CX55
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3 - Technická stránka hry

Příspěvek od Paul »

No, teď jsem se na ten první GTA trailer podíval a pár scén tam je změněno taky, třeba ta s tím domkem.
Ale vypadá to asi celkem věrně, ikdyž já oldgen verze neviděl.

S tou hustotou mi to fakt nepřišlo až tak jako to bylo v tom E3 traileru.
Tady u toho tweaku o tom píše:
But with density alone I see a massive difference setting it to say 2.0. You get traffic densities similar to the original E3 2014 trailer.
http://www.reddit.com/r/GrandTheftAutoV ... nsity_and/

K tý výtvarný stránce Zaklínače, to je otázka. Mě osobně se líbily předchozí trailery a líbí se mi i nové. Soudit to pořádně ale budu až to poběží na mojí televizi na ultra. Pochybuju že bych byl zklamán.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Zaklínač 3 - Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

GTA V bylo delany na stary provereny konzole a pak vydali next gen verzi na konzole novy a PC s tim, ze vedeli na co to delaji. Zaklinac 3 byl od zakladu delan primarne na PC a novy konzole, který v době vývoje ani nebyli ready. Hrusky, jabka, je to prece ovoce.
Obrázek
H2SO4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. lis 2005
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3 - Technická stránka hry

Příspěvek od H2SO4 »

Tema Zaklínač 3 - Technická stránka hry a resi se tu GTAV :)

Nicmene ten zaklinac vypada proste hnusne,pribehove a hratelnosti to muze byt bomba ale nic to nemeni na tom ze to vypada vyblite,tecka.A nerikejte ze jste se nikdo netesil na peknou grafiku co se driv prezentovala.
CPU:i9-13900K | MB:ASUS ROG Maximus Z790 HERO | VGA: Asus 4090TuF OC | ram:2x32GB 5600Mhz | SSD:850pro 128GB + evo 1TB | Audio:Creative Titanium | Repro:Z-5500 | MONITOR: QLED55" 4K | Case:Corsair 1000D | zdroj:EVGA Supernova 1300W | os:Windows 11
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3 - Technická stránka hry

Příspěvek od HEAD »

To sou jen keci ze to museli optimalizovat.
E3 2014 gameplay musel jeste bezet na keplerovi v ty dobe jeste ani nebyl maxwell.
Klidne tu kvalitu mohli nechat, protoze dneska uz GTX970 ma vyssi vykon nez jakejkoliv kepler.Nemluve o velkym maxwellu.
Witcher2 taky bezel 20FPS se vsim na max
Obrázek
Klidne to mohli udelat i ve trojce.Preci snad nemusi kazdej franta hrat se vsim na max v 60fps i na low-endu ne?
To co tu mame dneska klidne mohli byt low/medium detaily a ten E3 2014 build mohl byt max a vsichni by byli spokojeny.Problem je, ze narozdil od dvojky ve ktery bylo PC na prvnim miste je trojka delana primarne na konzole.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Zaklínač 3 - Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

HEADe ty jsi jak natvrdlej. Testovali to na Keplerovi a nedaval to poradne ani Titan. Nekde tu je i rozhovor s vyvojari na tohle téma. Konzole by to v ty době nedaly ani kdyby je zdvojili. Ta hra se vyvyji primarne na všechny platformy naraz. Stejne by byl opet hate, ze to jede blbe a ze si to nikdo na Ultra nezahraje a kdesi cosi. Lidi si vždy najdou nejakou pikacovinu, proc něco ohatovat, aby rec na forech nestala. Nejlepsi je, ze hra na PC ještě není venku a uz je tu hate :roll:
H2SO4 píše:Nicmene ten zaklinac vypada proste hnusne.......
Nezamenuj svůj osobní relativni názor za obecny mineni vetsiny.
Obrázek
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3 - Technická stránka hry

Příspěvek od HEAD »

Znova a co jako.V dobe witchera2 to davala GTX580 nebo co?Umis se podivat na ten graf s 20fps?
Witcher2 byl primarne na pc proto taky vypadal tak nadcasove.
Trojka uz neni primarne PC hra.

Edit:Ty si asi muj post vubec necet nebo nevim.Ten E3 2014 build mohl byt max a treba GTX970/980 by to mohli rozhejbat na max.Nemluve o velkym maxwellu
Ostatni hold by museli snizit detaily tak jako to bylo u dvojky.
Naposledy upravil(a) HEAD dne čtv 14. kvě 2015, 15:18, celkem upraveno 1 x.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Marek4
Červená karta
Červená karta
Registrován: 26. čer 2014
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Zaklínač 3 - Technická stránka hry

Příspěvek od Marek4 »

mě mrzí že to osekali tak moc, nechat tam ten level na víc ať si to můžeme zapnout pokud chceme sekanou.

Stejně mi v některých momentech spadne brada ale jak se podívám na les pohoří a tu mlhu co prezentovali, a teď....konzole no...
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Zaklínač 3 - Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

HEAD:
Taky tu chybu s narocnosti uz nechteli opakovat. Podobne jako kauza Crytek, kterej pak byl hatovanej z obou stran. Jednou protože to bylo moc narocny, podruhy ze to zase nevypadalo jako next-gen a potreti, ze to na AMD jede blbe. :roll: O takovym AC:U ani nemluve. Koukam vy proste potrebujete nejaky takovy stourani klacikem a ventilovat to na foru. :roll: Nakonec stejne vite ještě hovno jak hra na PC bude skutecne vypadat a zda autori nevydaji nejaky updaty.

Uz jsem v jednom tématu daval hezky odkaz na téma na Smetisti, kde si můžete pobrecen nad nespravedlnostii světa. My ostatní si hezky zahrajem, ikdyby byl Gerald popsanej jen v textovy podobe :-D
Obrázek
Marek4
Červená karta
Červená karta
Registrován: 26. čer 2014
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Zaklínač 3 - Technická stránka hry

Příspěvek od Marek4 »

tomu bych teprve říkal downgrade :D jako bečet jak bečet ale neříkej že jsi se na ten zlatý kabátek netěšil... nicméně hrát to budem tak i tak :D
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Zaklínač 3 - Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

Tesil, ale u tyhle hry mi je to fakt u...... protože tohle není strilecka, která je postavena na grafice. Tohle je RPG, kde hlavni roli opravdu hraje uplne něco jiného, nez zda v dalce vidim detaily jako pareni dvou coklu. Ja se tesim primarne na pokracovani Zaklinace a ne na onanii nad grafikou.
Obrázek
H2SO4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. lis 2005
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3 - Technická stránka hry

Příspěvek od H2SO4 »

Hladis - Skoro to znelo jako ze se mi snazis vsugerovat ze je to vlastne pekny a skoro nic se nezmenilo.Ale pokud si videl srovnavaci video co postoval HEAD a nemas nejakou zrakovou vadu tak poznas ze to novejsi je HNUSNEJSI!Nema to cenu resit.kazdy na to ma jiny nazor.

Jak psal Krtek,nezbejva nez doufat to bude vypadat tak jak to bylo prezentovane pod dx12.
CPU:i9-13900K | MB:ASUS ROG Maximus Z790 HERO | VGA: Asus 4090TuF OC | ram:2x32GB 5600Mhz | SSD:850pro 128GB + evo 1TB | Audio:Creative Titanium | Repro:Z-5500 | MONITOR: QLED55" 4K | Case:Corsair 1000D | zdroj:EVGA Supernova 1300W | os:Windows 11
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Zaklínač 3 - Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

Zatím vidim, ze se ty nam snazis vsugerovat tvůj osobní nazor, ze je to hnusny. Ja na zadny videa necumim a jsou mi uplne u..... ja cekam na hru a ne na pohoneni si nad grafikou :roll:
Obrázek
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3 - Technická stránka hry

Příspěvek od Paul »

H2SO4 píše:Tema Zaklínač 3 - Technická stránka hry a resi se tu GTAV :)

Nicmene ten zaklinac vypada proste hnusne,pribehove a hratelnosti to muze byt bomba ale nic to nemeni na tom ze to vypada vyblite,tecka.A nerikejte ze jste se nikdo netesil na peknou grafiku co se driv prezentovala.
Ufff ještě že mám funkční zrak.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3 - Technická stránka hry

Příspěvek od Paul »

Jinak tady je interview kde hned na začátku VFX artist CD Projektu mluví o downgrade
https://www.youtube.com/watch?v=IU9rlkCOk9E

"There was no grade to downgrade"

Samozřejmě, každej ať si přebere jestli bullshituje nebo ne :)
Já už se hlavně nemůžu dočkat ať už je to venku a každej si může udělat vlastní názor.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Marek4
Červená karta
Červená karta
Registrován: 26. čer 2014
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Zaklínač 3 - Technická stránka hry

Příspěvek od Marek4 »

Paul píše:Jinak tady je interview kde hned na začátku VFX artist CD Projektu mluví o downgrade
https://www.youtube.com/watch?v=IU9rlkCOk9E

"There was no grade to downgrade"

Samozřejmě, každej ať si přebere jestli bullshituje nebo ne :)
Já už se hlavně nemůžu dočkat ať už je to venku a každej si může udělat vlastní názor.
namakané !! :)
Icy_DeaD
Černá karta
Černá karta
Registrován: 10. lis 2005

Re: Zaklínač 3 - Technická stránka hry

Příspěvek od Icy_DeaD »

Paul píše:Ufff ještě že mám funkční zrak.
No, podle toho co tady tak ruzne pises je to hodne diskutabilni :roll:
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“