DIRT 4

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: DIRT 4

Příspěvek od Swat »

Zatim mám B parts. Team mám béčkovej/áčkovej, hlavní technik furt béčkovej. Jde o to, že jsem třeba -8, ale jsem furt 2., protože Alvarez má třeba -15 na mě. Dost nevyvážený, rozebíraj to na netu. Hlavně Alvarez, ten je buď nedostižnej, nebo DNF.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: DIRT 4

Příspěvek od HEAD »

Musis upgradnout auto na max.
Btw audi quattro je fakt husty.Nejlepsi zvuk motoru v historii :-D
https://youtu.be/fA3-wXXW6ok?t=10
https://www.youtube.com/watch?v=27H_tupojSI
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: DIRT 4

Příspěvek od Swat »

To jsem právě myslel, že ty soupeře ta hra vyváží vzhledem ke stavu hráčova vozu. Mě se daří vyhrávat šampionáty, který si poskládám ve freeplayi, ai mám na demanding, tj. myslim 3. obtížnost ze 4. Ale ty mezičasy jsou kolikrát do očí bijící, no.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Molda222
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. srp 2010
Bydliště: Havířov

Re: DIRT 4

Příspěvek od Molda222 »

Já se u Dirtu 4 zatím dost bavím, ale ta obtížnost je hodně nevyvážená. Třeba mezi klasickou Rally a Landrushem a Rallycrossem jsou obrovské rozdíly. Jezdím simulační režim s gamepadem a konkrétně Rally jezdím na nejtěžší obtížnost a jsem skoro pořád na špici, ale v Landrushi a Rallycrossu když jsem jel na nejtěžší obtížnost tak jsem s trochou nadsázky po dvou zatáčkách už soupeře ani neviděl jak rychle ujeli :D a absolutně jsem je nezvládal, takže pro každou disciplínu musím mít nastavenou jinou obtížnost :D
A i v samozné Rally jsou dost velké výkyvy v obtížnosti. Někdy člověk udělá X chyb a dojede v pohodě první a jindy člověk jede bezchybně jako ďábel a stejně Vám AI nadělí ranec. U rally to ale asi celkem chápu, protože to nebude nic jednoduchého poladit umělou inteligenci, když jde o náhodně generované tratě.
Koho by to zajímalo může mrknout na můj lets play, tady protáhnu Lancera a Imprezu 2001: https://www.youtube.com/watch?v=k83X0Q3GZxM
CPU: Intel Xeon 1231v3 │ GPU: MSI Nvidia GTX 970 │ MB: Gigabyte H97-D3H │ RAM: Crucial 32 GB,
PSU: Seasonic M12II-620 EVO │ CASE: Fractal Define R5 │ SSD: 2x Crucial MX100 256 GB │ HDD: 2x WD Blue 1 TB,
MONITOR: Samsung S24390HL │ COOLER: Silentium PC Fera 2 │ OS: WIN 10
theedge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2004

Re: DIRT 4

Příspěvek od theedge »

Ahoj závodníci :-) začínám objevovat Dirt 4 a mám dotaz:
Jde u Freeplay jízdě jet jen na svoje časy ? Nejet proti AI, ale jen sám se sebou a zlepšovat svoje vlastní časy. V Dirt Rally šlo nastavit jestlu budu jezdit proti AI nebo Personal best time. Toto jsem v Dirt 4 neobjevil jak nastavit - furt mi to tam cpe AI.
Pokud to nepůjde tak je to dost zklamání ...

Jinak Dirt rally jezdím od začátku a myslím že jsem stavu to trochu porovnat mezi sebou.
No nebudu příliš optimistický. I když mne to zatím chvilku baví ( protože změna z Dirt Rally), ale těch frustrujících věcí je tam na mne hodně:

Dost šílené mi přijde menu a vůbec orientace ve hře - výběr eventů, výběr RZ, výběr aut, výběr skinů aut ... sakra to je tak nepřehledný a složitý že to museli dělat snad zhulený. Uložit si stage, pak ji zase najít ... no blázinec.

Co se týče jízdního modelu - no Dirt Rally se mi jezdí líp. Možná je to zvykem po skoro 3 letech co to jezdím. Ale ty auta se tam chovají jak já chci - do volantu mi dávají víc informací a příjde mi že jsou předvídatelnější než v Dirt 4 ( jezdím se všemi asisty vyplými ).
Fyzika v Dirt 4 je trošku divná - uvést auto na šotolině do řízeného driftu mi přijde velmi těžké až nemožné. Příjde mi že to auto nedriftuje a nebo se pak až uplně urve a otočí. S tou dynamikou auta se mi v tomto směru velmi těžce pracuje - přitom celou dobu psali že na dynamikou váhy auta se ještě víc zaměřují. V Dirt Rally mi to příjde mnohem lepší. S projetím ostré točky přes ručku je to stejné - asi proto tam takové točky generátor prakticky negeneruje :-D
V replay ty auta proti Dirt Rally plavou ... když koukám na replay v Dirt Rally tak mám pocit že koukám ma skutečné auto.

Generátor tratí je zajímavej nápad, ale musím říct že se stalo to čeho jsem se obával - generuje tratě tak že cesta je prakticky stále stejně široká bez nějakých výrazně užších nebo širších pasáží a výmolů. Jedna točka váže druhou točku doprava doleva , nahoru dolu ... furt dokola. Opravdu přímá rychlá rovinka tam snad neexistuje.
Hodně tam postrádám tu reálnost a rozmanitost ručně dělaných tratí z Dirt Rally dle reálných předloh. O českých RZ v RBR se ani nebavím ... ze široké silnice kolem retardérů šup doprava na uzoučkou uskákoanou asfaltku s bordelem vytahaným na silnici, přes křižovatky dlouhý rovinky s těžkám dobržděním ... neustálá změna.
Takový Španělsko v Dirt 4 mi proti tomu příjde jako uplná demence - neustále stejně široká vyluxovaná a vyžehlená dvouproudovka doprava, doleva, nahoru, dolu ... chjo.
Nechápu že tam do toho generátoru nenacpali víc rozmanitých povrchů, křižovatek, různě širokých cest které na sebe různě navazují. Víc rozmanitosti a změn v průběhu RZ ! Díky tomu mi tam hodně chybí pocit že jedu skutečnou rally jako mám v Dirt Rally. Přijde mi jako kdybych jezdil v nějakým game-rally parku a ne skutečné RZty na skutečných cestách.
Nejvíc mne tam zatím zaujal Wales - mají tam pěknej les :-)

Jinak na RaceDepartment se objevují první reálné skiny na auta -> http://www.racedepartment.com/downloads ... irt-4.141/

Chvilku se s tím zabavit dá, ale zlaté Dirt Rally. Budu doufat v Dirt Rally 2
PS: hraju to na Thrustmaster T500 RS + pedály T3PA Pro a páka TH8A jako ručka ( řadím pákama pod volantem ).
AMD Ryzen 7 5800X3D || Scythe Ninja 4 || ASUS Rog Strix B550-F Gaming || 32GB DDR4 Crucial Ballistix 3200@3600 CL16|| EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra || SSD M.2 NVMe Samsung 980 PRO 2TB + Samsung 970 EVO 500GB || 3x HDD WD Red 3 TB || Creative X-Fi Titanium HD + Shure SRH840 || FRACTAL Define R4 + Corsair HX850 850W|| Razer DeathAdder 3500 || 27" Gigabyte Aorus FI27Q-P (1440p + 165 Hz)
theedge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2004

Re: DIRT 4

Příspěvek od theedge »

Tak tu mám po delším ježdení nějaké další postřehy z DIRT 4.

- Objevují se skiny aut dle skutečných vzorů, ale bohužel Dirt 4 je tak nesmyslně uděláno že má problém s modifikacemi.
Vlastní skiny aut tam poměrně komplikovanou cestou nahrát lze, ale hra pozná že v ní byly změněy soubory a přestane ukládat postup v kariéře. Takže pokud chcete jezdit kariéru tak si zatím nemodujte auta. Vzhledem k tomu že původní skiny ve hře jsou dost hrozný tak je to fakt pakárna. Jediný pěkný skiny aut ve hře jsou pouze ty které se musít vyjezdit jako bonusy ( Peugeot 306 Maxi, všechny Subaru, Fiesta R5 ... )

- Zatím jsem pořád neobjevil jak ve Freeplay jezdit sám proti sobě ( jako bylo My Personal Best Time v Dirt Rally ). Buď je to v tom složitým menu tak schovaný že jsem to nenašel, nebo to tam fakt není což se mi zdá až neuvěřitelný. Jezdit pořád jenom proti fiktivnímu Alvarezovi je otrava.

- Co se týže fyziky chování aut, tak je to v porovnání s DR dost zvláštní až frustrující.
Chtěli aby auta měli větší hmotnost což tam asi trochu cítit je, ale jinak jízdní vlastnosti jsou dost prapodivné. Na šotolině prakticky nejde jet řízeným driftem, tak jak to krásně šlo právě v DR ( přitom v reálu rally auta 4WD na šotolině ani nijak nejezdí ). Nevím jestli to je právě negativní projev oné zvýšené hmotnosti aut nebo špatně umístěného težiště. Auta jako kdyby měli zvláštní těžiště v prostřed auta a po trati jezdila jako po kolejích a měla se tendenci spíš otáčet kolem vlastní vertikální osy umístěné ve středu auta. Auta se po odlehčení váhy za horizontem hodně otáčejí kolem vlastní osy.
Driftovat na šotolině z levé točky do pravé pomocí přenesení váhy težiště auta je při jízdě v RZ velmi obtížné až nemožné. Ať už přibržděním a prací s plynem a volantem, kdy se přenese váha na přední kola a odlehčí se zadek ( tudíž těžiště je díky odstředivé síle na špici auta nebo ještě před ním ).
Je to poznat i na replay že se auta chovají divně. Přijde mi že i ve zveřejněným traileru na WRC7 se auta chovají líp než v Dirt 4.
No nevim no ... pokud se nechystají vydat patch s opravou fyziky tak to bude špatný.

- Genrátor. Platí to co jsem už napsal -> tolik kombinací po sobě utahujícíh toček ideálně schovaných ještě ideálně hned za horizontem že se tomu člověk musí smát. Je to jako kdyby člověk jezdil v nějakám trial-bike parku než po skutečných lesních cestách. Vzhledem k obrovské monotónosti projižděných toček ( jedna jako druhá ) jdou výdrbové místa velmi těžko zapamatovat a mitfára je na vás nijak neupozorní - protože prostě automatické generování.

Možná taky ale nejsem vůbec dobrej řidič a všechno je to jinak :-D
AMD Ryzen 7 5800X3D || Scythe Ninja 4 || ASUS Rog Strix B550-F Gaming || 32GB DDR4 Crucial Ballistix 3200@3600 CL16|| EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra || SSD M.2 NVMe Samsung 980 PRO 2TB + Samsung 970 EVO 500GB || 3x HDD WD Red 3 TB || Creative X-Fi Titanium HD + Shure SRH840 || FRACTAL Define R4 + Corsair HX850 850W|| Razer DeathAdder 3500 || 27" Gigabyte Aorus FI27Q-P (1440p + 165 Hz)
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: DIRT 4

Příspěvek od HEAD »

Momentalne zkousim wrc7 a je to podle me lepsi nez dirt4.Je tam oficialni license+oficialni trate i auta.
Ukazka z argentiny.Btw jezdim na klavesnici :oops:
https://www.youtube.com/watch?v=QZoxteb ... e=youtu.be
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
theedge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2004

Re: DIRT 4

Příspěvek od theedge »

Head: Jo WRC 7 je určitě lepší než Dirt 4, ale je tam boj s force feedback. Na klávesnici to nepoznáš.
U některých povrchů auto skoro vůbec necítíš a často musím celý FFb přenastavovat znovu. Fyzika auta jako takovýho není zlá, ale ten FFB ...
Ale RZty jsou super. Ideální by byly RZ z WRC 7 s ffb z Dirt rally :-)
AMD Ryzen 7 5800X3D || Scythe Ninja 4 || ASUS Rog Strix B550-F Gaming || 32GB DDR4 Crucial Ballistix 3200@3600 CL16|| EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra || SSD M.2 NVMe Samsung 980 PRO 2TB + Samsung 970 EVO 500GB || 3x HDD WD Red 3 TB || Creative X-Fi Titanium HD + Shure SRH840 || FRACTAL Define R4 + Corsair HX850 850W|| Razer DeathAdder 3500 || 27" Gigabyte Aorus FI27Q-P (1440p + 165 Hz)
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“