Playerunknown’s Battlegrounds-Technická stránka hry

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: Playerunknown’s Battlegrounds-Technická stránka hry

Příspěvek od iOioo »

Aktuálne ultra lagy ale FPP :thumbsup:
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Playerunknown’s Battlegrounds-Technická stránka hry

Příspěvek od Zofrenko »

aktualne po patchi, to je nehratelna chcanka :huh: a ak sa zabuguju tie zvuky, tak už len čakam kedy tam pristanu vesmirni lide. dufam to čim skor fixnu
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Playerunknown’s Battlegrounds-Technická stránka hry

Příspěvek od blaho »

dneska po tom patchy to bol ozajstny fekal :roll:
LeBron23CAVS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. srp 2014

Re: Playerunknown’s Battlegrounds-Technická stránka hry

Příspěvek od LeBron23CAVS »

Alespoň pěkná reakce a po chvíli vydaný 500MB hotfix. Server lagy snad brzy pořeší. Můj dnešní největší nepřítel nebyli ostatní hráči, ale dveře :D. Vždycky "F" čekám -> nic, "F" podruhé, dveře se otevřou a rovnou hned i zavřou :D. Fakt to dnes nešlo.
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Playerunknown’s Battlegrounds-Technická stránka hry

Příspěvek od blaho »

My sme včera z toho boli na teamspeaku dosť frustrovany ,
to sa len nalievalo vino, pivo a niektory uvažovali nad kombinaciou s dithiadenom a pod. :lol: :roll:

Sem tam to šlapalo O.K. a aj hitovalo :

Obrázek

ale inak ako aj ty spominaš, čakanie na dvere , lags teleporty a pod. :roll:

inak aj toto milujem :

Obrázek

_

Obrázek

Obrázek

tak snaď to vratia do aspoň ako takeho normalu no :roll:

Obrázek
LeBron23CAVS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. srp 2014

Re: Playerunknown’s Battlegrounds-Technická stránka hry

Příspěvek od LeBron23CAVS »

Hotfix na server už vypustili. Jednu hru jsme teď dali a žádné lagy nebyly. Vše jelo v rámci možností velmi dobře :).
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Playerunknown’s Battlegrounds-Technická stránka hry

Příspěvek od blaho »

jo jo

Obrázek

teraz davame squad a celkom OK
LeBron23CAVS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. srp 2014

Re: Playerunknown’s Battlegrounds-Technická stránka hry

Příspěvek od LeBron23CAVS »

Zdravím, tak se mi povedlo nahrát video ze hry, kde se mi stal ten podivný flicker, o kterém jsem psal. Díky tomu jsem z toho dokázal udělat obrázek. Stává se mi to tak 1x - 2x občas i vícekrát za hru, ale je to tak na milisekundu, takže to je spíš záblesk a hned pohoda, občas si toho možná kvůli mrknutí oka ani nevšimnu a rozhodně i když to postřehnu si nevšimnu, že je to takovéto. Obrázek vypadá celkem strašidelně, snad mi neodchází nějaké HW, ale takový problém mám jen v této hře. Netuší někdo, proč, co, jak vyřešit? http://imgur.com/PAZta17. Děkuji.
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Playerunknown’s Battlegrounds-Technická stránka hry

Příspěvek od Frostys »

To je otázka ... nie ... hra už je plne optimalizovaná :roll: preto je stále early access :lol:
Problikávání textur zažívám s každou verzí. Nic zvláštního.
Netuší někdo, proč, co, jak vyřešit? http://imgur.com/PAZta17. Děkuji.
Takhle to fakt vypadá u tebe ve hře? To mi spíš připadá, jako by ses díval na video a nestíhal ti disk :lol:
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
LeBron23CAVS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. srp 2014

Re: Playerunknown’s Battlegrounds-Technická stránka hry

Příspěvek od LeBron23CAVS »

Je mi to divné. Tento problém jsem našel ve spojení s VLC. Zítra zkusím znovu nahrát a mrknout. Je možné, že co jsem vyfotil není ten flicker ze hry, ale nějaký problém ve VLC :D, ve kterém jsem video ze hry přehrával. Nevím, ale to ze hry je prostě problém, že to občas blikne, nic co bych vídával, jen nechci nic podcenit, ale je to asi i tou optimalizací no. Když se ničeho nedopátrám, nebudu to řešit a uvidíme , jak se to časem vyvrbí.
Mac302
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. úno 2009

Re: Playerunknown’s Battlegrounds-Technická stránka hry

Příspěvek od Mac302 »

Zdravím,
chci se zeptat, zda se nějako "vylepšovala" optimalizace po posledním patchi, jelikož před tím velkým patchem (5,5GB a Fixem 500mb cca) mi hra běhala na sestavě v podpisu zcela bez problému. Po aktualizaci se mi to opět seká, jako, když jsem hru zapl úplně poprvé...nechápu to. Je potřeba něco znovu nastavit, máte nějaké rady? Děkuji.

Hru hraji na Very Low + AA High a jak píši do posledního patche ani zásek, nyní nehratelné (1-2sec záseky/lagy)....

// před spuštěním mám stále nastaveno: -USEALLAVAILABLECORES -malloc=system -sm4
// + nastaveno (tip zde z PCT) v nastavení 3D graf. karty: Optimalizace podprocesorů: Zapnuto
AMD Ryzen 7 7700X 4,5GHz @ 5,4GHz boost | Sapphire Radeon NITRO+ RX 6800 XT SE 16GB | ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING | 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | WD Black SN770 NVMe 1TB | Fractal Design ION+ 2 Platinum 860W | AiO Fractal Design Lumen S36 V2 | Fractal Design North TG Dark | SteelSeries Arctis 5 + Logitech G Pro Superlight + HyperX Alloy Elite RGB
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: Playerunknown’s Battlegrounds-Technická stránka hry

Příspěvek od iOioo »

Hra ide po patchoch teda oveľa lepšie, nie horšie, aspoň u mňa :) Pokiaľ hra laguje, nelagujú serveri?
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
cmoud4k
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. lis 2011
Bydliště: Hradčovice(okolí Uherskeho brodu)

Re: Playerunknown’s Battlegrounds-Technická stránka hry

Příspěvek od cmoud4k »

https://www.youtube.com/watch?v=JbiAU55DEfs
Pánové to vám jsou poslední dobou hry :D
AMD RYZEN 7950X Gigabyte X670 Aorus AX 2x32GB 5200MHZ DDR5 cl40, RTX4090 Msi trio 24gb/Corsair HX1200
Mac302
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. úno 2009

Re: Playerunknown’s Battlegrounds-Technická stránka hry

Příspěvek od Mac302 »

iOioo píše:Hra ide po patchoch teda oveľa lepšie, nie horšie, aspoň u mňa :) Pokiaľ hra laguje, nelagujú serveri?
To jsou spíše záseky celé hry, no nevím, co se stalo. :(
AMD Ryzen 7 7700X 4,5GHz @ 5,4GHz boost | Sapphire Radeon NITRO+ RX 6800 XT SE 16GB | ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING | 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | WD Black SN770 NVMe 1TB | Fractal Design ION+ 2 Platinum 860W | AiO Fractal Design Lumen S36 V2 | Fractal Design North TG Dark | SteelSeries Arctis 5 + Logitech G Pro Superlight + HyperX Alloy Elite RGB
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Playerunknown’s Battlegrounds-Technická stránka hry

Příspěvek od blaho »

Early Access Week 20 Update

8. srpna - Harusol
Players,

Today we look at what we have changed and fixed in our week 20 patch.
This patch will be deployed to the Test Servers on Wednesday, August 9th, and if everything is stable, to the Live Servers on Thursday.

Client Optimization

Optimized game performance for 6-core or higher CPU
Optimized UI


Sound Effects

Decreased motorbike engine and vehicle skid sound volumes


Bug Fixes

Improved character animation when using throwables while prone
Fixed a bug that occasionally disabled voice chat on the Starting Island
Fixed a bug that caused your character to stand before crouching when revived
Fixed a bug that prevented players from rebinding Unarm to an alternate key
You can now see the mark from the character you are spectating on both the Mini Map and
World Map

Fixed a visual bug with the scope while a character you are spectating is prone on a hill
Fixed a bug caused by changing "Graphics" - "Quality" - "Effects" from Settings
Improved the wrist positions on the steering wheel


See you in-game,
PUBG Community Team

http://steamcommunity.com/games/578080/announcements/
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Playerunknown’s Battlegrounds-Technická stránka hry

Příspěvek od blaho »

uvidíme :roll:

Obrázek
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Playerunknown’s Battlegrounds-Technická stránka hry

Příspěvek od Shaquille »

Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Playerunknown’s Battlegrounds-Technická stránka hry

Příspěvek od blaho »

tak po poslednom patch, mam priemer cca 130+- FPS
ale tak dam navod, pre slabšie compiky, mozno niekomu pomože
mozno chce niekto pomajstrovať :roll:

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS Ultimátní návod na zvýšení FPS.
http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... 1111605982


tak budu nejake zmeny :

Changes to Scheduled Patch Rollouts

Players,

Since we launched into early access on March 23rd, we’ve done our best to keep you up to date with everything we’re working on and pushing out into the world of Erangel. Since then, we’ve managed to release 14 different updates to our game across our weekly and monthly scheduled rollouts.

Today we are changing our patch and update schedule to improve how we work on the game, as well as set realistic expectations for players. Until the official release of the game, we will not have our scheduled weekly or monthly patches rolling out as often as before. We’ve found internally that being rushed to finish certain features, and having shorter QA test time between pushing updates caused more issues than it solved in regards to maintaining a high standard of quality. We want to put our best content out, and ensure that everything we do is making the game more enjoyable with every update.

Although we may not release a weekly patch, we will utilize the test servers for significantly longer periods of time and deploy patches and hotfixes when necessary. This way, when we have a new feature that we’d like to roll-out it will be more thoroughly polished thanks to extensive community feedback. This will result in our live build being more exciting for everyone and drastically reduce the amount of unforeseen issues. We want to thoroughly and truthfully emphasize that this will have absolutely no bearing on how much content we deliver, or how much we work on the development of the game. We will still inform our community with public patch notes outlining changes we’ve made with each update.

Again, we would like to assure you all that we are still on-track to release our game as per our updated timeline, and we want to emphasize to you that we are not winding down the development, or complacent. We have a lot of work to do, and we want this game to be released with as many fun, rich, enjoyable features and mechanics as possible. Our team will continue to be hard at work, and we are always listening to your feedback.


http://steamcommunity.com/games/578080/ ... 9154637352
LeBron23CAVS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. srp 2014

Re: Playerunknown’s Battlegrounds-Technická stránka hry

Příspěvek od LeBron23CAVS »

Tak teda dnes hrůza, co se týče hry. Od středy, kdy jsem hrál naposled to šlo do kytek. Normálně je hra krásně plynulá 95% času a nemám problém. Teď se to obrátilo a 95% hra působí jako kdyby jela 30fps, fuj. Nechápu, proč tak náhle. Nic jsem neměnil, žádné ovladače ani nic podobného, tak co se sakra stalo? Hraju tedy 1440p ultra vše, ptž nehraju nijak kompetitivně, spíš pro zábavu s přáteli, ale dnes mi to teda to sekání neskutečně kazí, to je hrůza děs. Jinak mám v NVCP preferovat maximální výkon a adaptive vsync, ale ten se mi zdá funguje tak napůl, ptž 1. se ta hra seká, jak kdyby jela fakt max těch 30fps a 2. často všude scree tearing jak prase. Ale dřív mi přišlo, že to jakž takž šlo, občas ten tearing byl a sem tam se to seklo, ale sakra, tohle je jak kdybych vyměnil grafiku v PC za nějakej shit. Ach jo. Nějaké rady, tipy? Co to mohlo tak podělat?

Edit. Kontroloval jsem teploty, jsou v normě. Takty jsou taky jak mají být. Občas když vyskočím ze hry a vrátím se do ní, tak to pár sekund jede Ok a pak hned zas to sekání. Předtím jsem také restartoval PC, měl jsem jednu hru celkem OK a pak opět v průběhu další hry to začalo. Ale opravdu mě zajímá, co tak náhle, hru hraju tak 2 týdny a nikdy nebyl problém až dnes.

Edit2. Hmm tak prostě asi ten poslední patch, mi zabil výkon, jinak nevím. Předtím 60fps+ 95% času. Nyní okolo 40+fps 95% času, což mi z toho ale dělá sekačku jako prase. Za mě nehratelné a odmítám si stahovat detaily, když to předtím šlo v klidu na 60fps. Bohužel jsem asi jeden z mála, na ofiko fórech jsem našel jen jednu diskuzi o tom a byly tam jen 2 příspěvky, takže to asi zasáhlo jen pár lidí, nevím, ale jsem velmi zklamaný :(.
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Playerunknown’s Battlegrounds-Technická stránka hry

Příspěvek od blaho »

hm... nič ma nenapada
včera som mal čas zahrať iba rano , ale šlapalo to normalne
Jasne, kedy tedy nejaky FPS prepad, ale to je normalka ,
detaily mam low, akurat AA na max a view distance+textury na medium a ked beham po poliach
tak drzi cca 130-144 FPS /1920x1200/

preinstaluj gamesku+ovladače ? :idea: hm... a skus bez toho Vsync

skusim aj ja vypeckovať detaily na max. ako sa to bude spravať
možno ozaj maš niečo vypeckovane na ULTRA čo sposobuje ten problem
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“