Assassin’s Creed Origins

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od Swat »

AC3 byl skvělej, od začátku největší bijec a nádherný komba. Na Origins se těším, hlavně že budou zpátky koně...
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Durman
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. led 2017

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od Durman »

Jo lovení bylo super. Měl jsme vyhlídnutý místo, kde vždycky byli medvědi. To byla fakt sranda. :)
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od Pepa1 »

Swat píše:AC3 byl skvělej, od začátku největší bijec a nádherný komba. Na Origins se těším, hlavně že budou zpátky koně...
souhlas, už aby to bylo :=)
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od blaho »

Assassin's Creed: Origins překvapila vzdělávacím módem Discovery Tour
https://games.tiscali.cz/prvni-dojmy/as ... our-303646
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od Frostys »

Konečně něco, co má potenciál být trochu zajímavé. Jsem zvědav jak detailní a přesné informace v módu budou.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Kositch
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od Kositch »

Máte někdo předobjednáno? Odkud?
CPU Intel Core i7-4790K (SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024) | MB GIGABYTE Z87M-D3H | RAM Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10 HyperX Fury Black Series | SSD Kingston SSDNow V300 120GB + 240 GB | PSU Seasonic SS-500ET-T3 | Case Fractal CORE 1000 | LCD 23.8" Dell P2414H | OS Dual Boot Win 10 x64 + Hackintosh MacOS | Notebook Microsoft Surface Pro LTE | Hry Xbox Series X|
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od blaho »

Assassin's Creed Origins party bude v piatok v Bratislave

Obrázek
http://www.sector.sk/novinka/142267/ass ... islave.htm
petras1337
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2013
Bydliště: Praha 9

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od petras1337 »

Kositch píše:Máte někdo předobjednáno? Odkud?
ne, ale dostal jsem licenci k procesoru, je to teda včetně Total War II. Pokud by byl zájem, za chvíli bude na bazaru
Ryzen 7800X3D / NZXT Kraken Elite 360 / B650M Gigabyte Aorus Elite AX / G.skill 32GB DDR5 6000MHz CL30 / RTX 4090 ASUS TUF OC / 2x Samsung PRO 980 1TB M.2 / Corsair SPF 750W Platinum + CableMod PRO ModMesh White KIT / Asus AP201 TG / ASUS ROG Swift OLED PG27AQDM 240hz / ROG Strix Scope II 96 Wireless / Logitech PRO X SUPERLIGHT 2 / Benq by Zowie G-SR / Steelseries Arctis 5 / NAS Synology DS220+ 2x6TB
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od Pepa1 »

Hraje někdo? jaká je hratelnost?
Kositch
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od Kositch »

Dle diskuze tady to vypadá, že to nikdo buď nehraje či čekají na warez. Za sebe mohu říci - jeden z nej Assasins. Hraji defakto jen postranní úkoly a jsou vyvedeny podobně jako ve Witcher 3 s příběhem a ne jako dříve jen ve stylo dojdi, najdi, dones. Mapa je ohromná, svět žije - za 10 h hraní jsem zatím prozkoumal 3 regiony asi z 15 :-) Grafika je moc pěkná - jen to vytížení CPU je peklo - v Alexandrii GPU jen na 60% a CPU 100% s tím že FPS padá k 20 na sestavě níže.
CPU Intel Core i7-4790K (SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024) | MB GIGABYTE Z87M-D3H | RAM Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10 HyperX Fury Black Series | SSD Kingston SSDNow V300 120GB + 240 GB | PSU Seasonic SS-500ET-T3 | Case Fractal CORE 1000 | LCD 23.8" Dell P2414H | OS Dual Boot Win 10 x64 + Hackintosh MacOS | Notebook Microsoft Surface Pro LTE | Hry Xbox Series X|
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od racecar »

Tak ta cena 50-60€ + pass je celkom dost. Ja planujem kupit zrejme steam ked uz tam pridali aj steamworks. :)
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od madPav3L »

Nemám čas na psaní, hraji :)
Mám odehráno zhruba 16 hodin a prozkoumáno cca 1/5-1/4 mapy, Uplay hlásí postup hry 28%. Nemohu to porovnat s předchozími díly, naposledy jsem hrál AC2, ale hodně mně to připomíná Witcher 3 základní hru.

Mimo hlavní dělovou linku, kterou nebudu rozebírat jsou tu celkem pěkné vedlejší úkoly. Budu se opakovat, ale myslím, že se hodně snažili napodobit Witchera, protože každý úkol má počáteční smysluplný rozhovor se zadavatelem, který nastíní příběh. Kvalita psaní sice není úplně na levelu Witchera, ale stěžovat se na to moc nedá, ve výsledku je ale cílem úkolu klasické zabij, najdi a přines, eskortuj, atp. i když zatím nemám pocit, že by se to nějak moc opakovalo.
Kromě úkolů jsou na mapě klasická vyvýšená místa (různé věže, staré rozvaliny chrámů, holubník, atd.) na která je třeba vylézt a synchronizovat, ty pak slouží jako waypointy pro rychlé cestování.
Dále jsou na mapě otazníky, spoustu otazníků... stejné jak ve Witcherovi, pod kterými jsou různé poklady, svatyně, nepřátelské tábory, doupata zvířat, hrobky (zatím jsem žádnou nenašel) atd. Tady pro představu část mapy.

Soubojově je to také trochu podobné Witcherovi, ale rychlejší, nejlepší je se podívat asi na nějaké video. Je tu 7 druhů zbraní na blízko (klasické meče, zahnuté meče, dýky, palice, hole, velké sekyry a kopí) + štíty a každý ten typ má jinou rychlost útoku, poškození a vlastnosti. To samé platí pro luky, ty jsou 4 druhy. Dá se to také hrát ve stealth stylu.

Graficky je to bomba a vypadá to moc pěkně, na tom není co vytknout snad jen ta náročnost na CPU. Hraji v 3440x1440 na ultra nastavení (AA o jedno nastavení sníženo), ale stejně nemám grafiku vytíženou na 100% a procesor jede na 90-100%, fps cca 70-100 se zapnutým vsync. Jsem zvědavý jaké to bude až mi dorazí 8700K.

// EDIT
Co mně na hře asi nejvíc vadí je to, že je to hrozně lehké. Mám sice nejtěžší obtížnost, ale nepřátelé zatím nepředstavují žádnou hrozbu, i když je to asi způsobeno tím, že plním vše a můj level je vždy větší.
CPU: i7-12700KF MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 RAM: T-FORCE XTREEM 2x16GB DDR4 3600 MHz@CL14 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung 840 Pro 256GB, 1x Samsung 850 EVO 1TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G602 Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od Riku »

Hraju to na xboxu, srovnání mám pouze s AC: Black Flag, protože ostatní díly jsem po hodině odinstaloval. Za mě hratelnost super, je tam hodně dobrých questů, jak psal kolega, podobné Witcherovi. Dále blbosti jako různé hádanky apod. Svět a prostředí je asi to nejlepší co jsem v sandbox hrách viděl, grafika nádherná. Ale moc tomu nedávám a čekám na xbox one x, protože na X One to jede s mizerným fps občas a rozlišení taky není paráda. Na TV se to dá, ale ty fps jsou poznat. Na mým PC bych to asi už moc hratelně nerozjel podle ohlasů ostatních.
Jediné co mi moc nesedí je soubojový systém, ten mi připadá s každým dílem horší takže se vyhýbám soubojům co to jde a spíš se to snažím hrát jako nějakou adventuru (Tomb raider, Uncharted), takže prozkoumávat svět.

Na to jak jsem AC serii neměl rád tak tomuhle bych dal tak 8,5/10
PS5 | LG OLED CX55
KubasCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2011
Bydliště: Roudnice n/L

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od KubasCZ »

Podepsal bych oba kolegy výše.. Ta podobnost s Witcherem tam je opravdu znát. Vedlejší questy mají svůj minipříběh a kolikrát si to člověk ani neuvědomí, že jede vedlejší linku. Je to vcelku dobře zakomponované a zatím nemám pocit, že by to bylo repetetivní. Svět je opravdu obrovský, po 15 hodinách mám odkrytu sotva čtvrtinu mapy, i když na druhou stranu jsem ten typ hráče, který musí vše prozkoumat na 100% než vleze do další lokace..

Z různých gameplay videí jsem se obával, že graficky to nebude nic moc, ale opak je pravdou. Vypadá to opravdu skvěle, jak grafika, tak design prostředí. Jediné, co mě zatím nejvíc zlobí, tak je využití CPU, to je prostě permanentně na 100% a karta se fláká na 40-60% dle lokace.. FPS padají v městech až na 35, mimo města se to drží v pohodě na 60..

Dohrál jsem všechny díly AC včetně většiny DLC. Akorát u třetího dílu jsem vydržel asi 3-4 hodiny a upustil od toho, protože se to prostě nedalo hrát.. AC:O mě zatím baví ze všech asi nejvíc, i když jsem se bál toho, že už budu přeassassinovanej, tak se to naštěstí nepotvrdilo :)
CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D, MB: MSI MPG X570 Gaming EDGE WIFI, GPU: MSI RTX 4070 Ti VENTUS 3X 12G OC, RAM: Corsair 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance LPX, SSD: Intel 530 240GB, Samsung SSD 970 EVO 1TB, HDD: WD 750GB, CASE: Akasa Venom Toxic, PSU: Seasonic S12II-620 620W, MONITOR: 27" LG ultragear 27GL650F-B IPS + 27" LG UltraHD 4K + 24" Dell U2415 IPS, ZVUK: Microlab Solo6c + Sony Noise Cancelling WH-1000XM5, Klávesnice + myš: Logitech MX Keys + Logitech MX Master 3S, OS: Windows 11 Pro, NAS: Synology DS216j
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od Riku »

Mě na tom stejně asi nejvíc baví to prostředí Egyptu, prostě prolézání kobek, pyramid apod. je pro mě splnění snu. Tím jsem zatím zabil nejvíc času :)
PS5 | LG OLED CX55
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od madPav3L »

Prolézaní hrobek a pyramid... jo už se nemůžu dočkat, až navštívím ty dvě krásky v pozadí :D
CPU: i7-12700KF MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 RAM: T-FORCE XTREEM 2x16GB DDR4 3600 MHz@CL14 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung 840 Pro 256GB, 1x Samsung 850 EVO 1TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G602 Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
H2SO4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. lis 2005
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od H2SO4 »

Prostredi Egyptu je povedene,mapa velka,podobnost s witcherem je malinka,neni tu moznost volby v konverzaci.Hlavni pribeh dohrany,celkove postup hry 69% , lvl 33 a zabralo to 20hodin.
CPU:i9-13900K | MB:ASUS ROG Maximus Z790 HERO | VGA: Asus 4090TuF OC | ram:2x32GB 5600Mhz | SSD:850pro 128GB + evo 1TB | Audio:Creative Titanium | Repro:Z-5500 | MONITOR: QLED55" 4K | Case:Corsair 1000D | zdroj:EVGA Supernova 1300W | os:Windows 11
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od racecar »

Ja uz stahujem zo steamu. Som zvedavy na Egypt a ako to pojde.
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od Swat »

Jsem si taky říkal, jestli to vůbec někdo hraje, myslel jsem, že všichni střílej nácky v novym wolfovi. Za mě asi nejlepší AC. Dlouho byl pro mě top AC2, pak ho předčil Black Flag a teď zřejmě tohle. Nejde ani tak o questy, ale celkový zasazení a atmosféru. Vždycky jsem ve hře miloval celkovej pocit a vcítění se do hry, pocit z toho, že 'někde jsem'. A tohle mi ACO navozuje asi nejlíp z celý série. Včera jsem jel na velbloudu po poušti a i tý televize bylo pomalu cejtit, jaký je tam vedro :lol: Nebo na začátku hry, když jsem se vyhoup zpoza duny a v dálce se zjevila Alexandrie se svym ikonickym majákem. A těchhle vow momentů už jsem za těch 25 hodin zažil bezpočet.

Líbí se mi ta různorodost prostředí, člověk by řekl, že Egypt bude hlavně poušť a písek, ale je tu i zeleň, pole, ve městech zahrady. Ta architektura je prostě boží, těšim se na ten vzdělávací mód, co vyjde příští rok.

Hratelnostně prostě pecka. Stealth samozřejmě hraje velkou roli, což mi vyhovuje. Chvíli mi trvalo než jsem si zvyknul na souboje, ale jakmile se do toho člověk dostane, tak jede.

Chytli to opět za správnej konec. Odehrál jsem Unity, který bylo fajn. Pak jsem zkusil Syndicate a po chvíli to šlo pryč, už mě to po tý Paříži nebavilo, už ani ty střelný zbraně mě nebavily. Takže zasadit sérii ještě před vůbec první AC hru, mi přijde jako dost dobrej nápad. Myslim, že tohohle trendu by se do budoucna měli držet - čím starší, tím lepší. Jak už jsem tu někde kdysi psal, můj sen by bylo starověký Japonsko, nebo Čína. Každopádně Egypt předčil všechny moje očekávání, jen včera jsem strávil asi šest hodin v Gíze, dělal všechny side questy a nebo se jen tak procházel, na hlavní příběh jsem prakticky nešáh.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Kositch
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od Kositch »

20 hodin, 34 %, odkryta tak 1/5 mapy... co dodat 8) Kdo vynechá postranní mise, připraví se o velkou část doplňující hlavní příběh a spoustou skvělého vybavení a informací o Egyptu.
CPU Intel Core i7-4790K (SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024) | MB GIGABYTE Z87M-D3H | RAM Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10 HyperX Fury Black Series | SSD Kingston SSDNow V300 120GB + 240 GB | PSU Seasonic SS-500ET-T3 | Case Fractal CORE 1000 | LCD 23.8" Dell P2414H | OS Dual Boot Win 10 x64 + Hackintosh MacOS | Notebook Microsoft Surface Pro LTE | Hry Xbox Series X|
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“