Planescape Torment

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Příspěvek od J X P »

to jsem samozrejme zkusil, ale podle grafickeho efektu to vazne nepoznam :-). nenasla by se nejaka textova cesta jak to zjistit ? ;)
---
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

No totiž ono kdyby to nebylo blbě přeložené, tak bys to pochopil hned. Curses totiž neznamená kouzla, ale kletby, takže Morte kleje - jinými slovy nadává. A efekt? NPC se prostě na*ere, to je celý...
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
WoiTa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. říj 2004
Bydliště: Chrudim, Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WoiTa »

Popis litanie kouzel jsem rovněž nikde nenašel, ale až na pár questů, kde mi tahle schopnost byla nabídnuta, jsem ji nevyužil. Dost veliká šance je, že to bude v manuálu. Mrkni na cd ;-)
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

"litanie kouzel" :nervous: :nervous: :nervous:
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Příspěvek od J X P »

tohle jsem nasel primo ve zdrojovem souboru ...

LITANIE KLETEB
Dosah: 50 stop
Trvání: kouzlo trvá 10 sekund za každou úroveň sesílatele.
Rychlost: 0
Pole působnosti: 1 bytost(nejde na nemrtvé)
Záchranný hod: Není

Morte si může vybrat ze svého širokého repertoáru urážek a nadávek k posměchu svému protivníkovi, aby tím docílil snížení jeho obrany a napadnutí. Cíl nemůže zasadit ránu když je rozrušen.

Toto kouzlo nemůže být směrováno na nemrtvé bytosti. Magická odolnost nijak neovlivňuje toto kouzlo. Cíl má ale přesto možnost záchranných hodů proti těmto kouzlům. Pokud je cíl vystaven "posměchu," utrpí cíl -2 ke svému úderu a -2 k ochrannému bodu a -2 k poškození do té doby, pokud kouzlo Litanie kleteb působí.


nazev je tedy presnejsi, jsem si to asi spatne zapamatoval ... ale kde se na tohle da podivat primo v popisu postavy zda se nikdo nevi :-(.
---
buris
Nováček
Nováček
Registrován: 15. led 2009
Kontaktovat uživatele:

Re: Planescape Torment

Příspěvek od buris »

Ahoj, mam problem s rozlisenim, hra se mi spusti na celou obrazovku, ale ma velikost(odhaduju 640x480) a zbytek obrazovky je cerny, na moje rozliseni 1200... je to opravdu na nic, hra je takhle mala a nemam sanci si ji uzit.
zkousel sem to resit pres vlastnosti a kompatibilitu, stahl jsem si widescreen program, ale buhvi proc tam nemuzu rozliseni nastavit - po odpatchovani asi 60 souboru se mi urcite jeden z poslednich sekne a jediny duvod ktery je uveden - ERROR.

Muze mi nekdo poradit jak bych mohl obrazovku zvetsit?
mam hroznou chut si planscapa zase zahrat, ale takhle to nejde. diky
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Planescape Torment

Příspěvek od Lukfi »

To vypadá na problém spíš někde mezi ovladači grafické karty a monitorem, než na straně hry. Widescreen mod ale silně doporučuju. Zkus hru přeinstalovat a pak to patchnout znova.
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
buris
Nováček
Nováček
Registrován: 15. led 2009
Kontaktovat uživatele:

Re: Planescape Torment

Příspěvek od buris »

Lukfi píše:To vypadá na problém spíš někde mezi ovladači grafické karty a monitorem, než na straně hry. Widescreen mod ale silně doporučuju. Zkus hru přeinstalovat a pak to patchnout znova.
dik moc, zkusim, mrkni sem jeste za hodinku prosimte, nejak si s tim pohraju a treba mi jeste poradis
buris
Nováček
Nováček
Registrován: 15. led 2009
Kontaktovat uživatele:

Re: Planescape Torment

Příspěvek od buris »

buris píše:
Lukfi píše:To vypadá na problém spíš někde mezi ovladači grafické karty a monitorem, než na straně hry. Widescreen mod ale silně doporučuju. Zkus hru přeinstalovat a pak to patchnout znova.
dik moc, zkusim, mrkni sem jeste za hodinku prosimte, nejak si s tim pohraju a treba mi jeste poradis
tak uz vim proc nemuzu doinstalovat widescreen, porad mam spatny patch, jeste me napadlo ze bych mohl naistalovat baldurs gate a pak naistalovat wide pres nej.
nebo pokud mas vyzkouseny patch na planscape, nemohl bys mi poslat adresu, patch, cokoliv?

valleyman@seznam.cz
295752137

thx
buris
Nováček
Nováček
Registrován: 15. led 2009
Kontaktovat uživatele:

Re: Planescape Torment

Příspěvek od buris »

tak sem nasel celkem tri patche a furt mi to blbne, ovladace monitoru i grafiky jsou v poradku, vazne nevim co s tim, kazdopadne dik
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Planescape Torment

Příspěvek od Lukfi »

Já nevím, mám 2 CD verzi ze Score a na ní to funguje. Každopádně, lépe ti poradí tady:
http://forum.sigil.cz/viewforum.php?f=5
...a když se ti podaří rozchodit Widescreen mod, můžeš zkusit ještě tohle:
http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?f=5&t=4086 (s tím jsem to nehrál, ale vypadá to dost hustě)
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Planescape Torment

Příspěvek od Paul »

Vydáno na gog.com za 10 doláčů, s bonusy včetně OST a knižní novelizace.

http://www.gog.com/en/gamecard/planescape_torment

Pokud si to někdo bude chtít zahrát v celý svý kráse, ať navštíví tento thread:

http://www.gog.com/en/forum/planescape_ ... /mod_guide
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Planescape Torment

Příspěvek od Lukfi »

Vím, že po "obyčejném" widescreen modu, se kterým jsem to naposled hrál, existuje ještě nějaký promakanější s pozadími a efekty kouzel. Tam se dá i zvětšit písmo, jak někdo zmiňuje v tom mod guide?
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Planescape Torment

Příspěvek od Paul »

Tak si tu guide přečti a uvidíš to tam. Je to v tom GUI packu od ghosta. V tom mém postu máš screenshoty jak to vypadá s češtinou v 1920*1200 s fonty zvětšenými o 120%.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Planescape Torment

Příspěvek od Weslo »

díky moc Paule mám zase o několik ošklivých dnů méně. :worship: :worship:
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Planescape Torment

Příspěvek od Hladis »

Obrázek
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Planescape Torment

Příspěvek od TankGeorge »

S modama to funguje dobře (GOG verze) a jde na tom i čeština - mimochodem jedna z TOP češtin napříč všema hrama. Teda hrál jsem to naposled na win7, nevím, jak widle10. Předělávky Baldurs Gate se jim moc nepovedly, tak nevím, jestli tenhle remaster bude za něco stát...

Taky tam není moc co remasterovat. Ta hra je prostě text .) OFC nejlepší story/postavy/lore a pro mě osobně i hra všech dob. Dvacet let všem ukazuje záda - i třetímu Witcherovi <3

random meme
https://static1.gamespot.com/uploads/or ... -lCo1u.jpg
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Planescape Torment

Příspěvek od Hladis »

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“