Fraps log prohlížeč v2.0

Testování výkonu a stability PC, výsledkové listiny bechmarků.

Moderátor: Don

Odpovědět
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Fraps log prohlížeč v2.0

Příspěvek od havli »

Po dlouhy dobe je tu konecne finalni verze. S vyvojem jsem zacal pred vice nez rokem. Puvodne to mel byt jen prohlizec pro me vlastni testy HW. Prvotni plan bylo jen vykresleni klasickych prubehu fps a "nejaky znazorneni" microstutteringu. Tehdy jeste neexistoval zadny program s podobnym zamerenim (nebo jsem aspon o zadnem nevedel), takze tohle mel byt unikatni nastroj na porovnani a analyzu namerenych vysledku. Vzhledem k tomu, ze jsem chtel hlavne porovnavat mezi sebou ruzny grafiky, rozhodl jsem se pro zobrazeni az ctyr prubehu najednou. Bylo to relativne obtizne naprogramovat, ale pozdeji se ukazalo, ze to byl dobry krok... Zadny z pozdeji vytvorenych programu totiz nic podobneho neumi a lze prohlizet vzdy jen jednu sadu dat. :)

V unoru 2012 byla hotova prvni verejna verze. Moc toho teda neumela, jen klasicky prubehy a vypocet "realnych fps" z frametimes. Samozrejme jsem mel v planu s vyvojem pokracovat... jenze nebyl moc cas a ani chut. Takze jsem projekt odlozil k ledu a venoval se jinym vecem. Vratil jsem se k nemu az loni na podzim. Rozhodl jsem se trochu rozvinout analyzu frametimes - vytvoril jsem histogram. Ten uz o rozlozeni snimku a hratelnosti neco vypovi, ale porad to neni ono. Takze jsem se nakonec vrhnul i na posledni, nejslozitejsi cast. Vykresleni podrobneho grafu frametimes jsem sice planoval uz od zacatku, ale obtiznost implementace me dlouho odrazovala. :oops: Bylo dost tezky to cely rozchodit (hlavne kvuli zpusobu programovani), ale nakonec se povedlo. Posledni krok bylo rucni otevirani souboru. Prvotni plan byl otevirat soubory z predem vytvoreny adresarovy struktury. To stale funguje, ale hodi se jen na hromadne prohlizeni. Samozrejme jde podle navodu vytvorit jednoduchou strukturu a tam pak umistit vlastni soubory, ale to je prilis slozity a nepohodlny. Takze jsem teda doplnil funkci pro rucni otevirani souboru, s tim, ze je zachovana moznost otevrit nekolik sad dat.... a ty mezi sebou porovnavat. Nakonec jsem doplnil par drobnosti a opravil nektery stary chyby.... a finalni verze je na svete. :twisted:

No, dost bylo reci, ted k programu samotnymu:

Hlavni okno, odsud se ovlada vsechno. Nejdulezitejsi je /v pripade hromadneho prohlizeni/ vyber dat pro zobrazeni. Dale se tady zobrazi klasicky min/max/avg pro kazdy z prubehu a vpravo dole jsou z frametimes spocitany realny fps (popisu dale) a jejich procentualni vztah k avg.
Obrázek


Histogram. Z frametimes se vypocitaji sloupce (pocet jde nastavit). To probiha tak, ze se prepocitaji frametimes na fps (1000/frametimes), vezme se rozsah min - max a podle toho se rovnomerne vytvori sloupce. Kazdy sloupec ma rozsah fps od - do... a pocita se kolik snimku do daneho sloupce patri. Zelene sloupce znaci, ze tyto snimky se vejdou do min-max rozsahu z klasickeho prubehu. Cerne sloupce naopak jsou mimo tento rozsah. Sem spadaji zejmena ruzne propady a ulety, ktere v klasickem prubehu nejsou videt. Podle poctu snimku v zelenych/cernych sloupcich se spocita MS level. Je to jen orientacni cislo, spis pro zajimavost.
Dole v histogramu jsou prumerne fps pro kazdy sloupec. Nahore je v procentech vyjadreno kolik snimku spada do daneho sloupce.
Obrázek

A tady je podrobny graf prubehu - spocitany z frametimes. Neni to prubeh latenci (jako v konkurencnich programech), ale prubeh okamzitych fps (fps=1000/frametimes). Pripada mi to prirozenejsi - jsme zvykli porovnavat fps, ne latence.
Cervena cara je klasicky prubeh preneseny z hlavniho okna. Nepasuje uplne do podrobneho grafu, protoze ten je zalozen na poctu snimku, kdezto normalni prubeh je zalozen na case.
Priklad: Mame prubeh s pomalou a rychlou pasazi. Polovina casu je pri 60fps, polovina pri 30fps. Rychlejsi cast vygeneruje dvojnasobek snimku, nez pomalejsi.... proto se podrobny a klasicky prubeh rozchazi.
Obrázek

Graf je mozne libovolne priblizit, ovsem jen na x ose. Pokud je graf zvetseny, je mozno ho posunovat pomoci slideru nahore v okne. Dale je mozne umistit do grafu na libovolne misto az dve cary. Hodnota, kterou predstavuji se vypise na ose Y. Cary se polozi levym tlacitkem mysi (po zaskrtnuti checkboxu) a odstrani pravym tlacitkem.
Svetle modra cara predstavuje "realne fps". Ty se spocitaji z frametimes nasledujicim zpusobem:
Spocitaji se hodnoty fps pro jednotlive snimky, seradi vzestupne, vezme se spodnich (nejpomalejsich) 25% a spocita z nich klasickej prumer. Tahle hodnota vesmes vyjadruje takovy "novy avg fps". Urcitou vypovidajici hodnotu to ma, propadu pod tuhle hranici by moc byt nemelo. Rozhodne je to blizsi realny hratelnosti, nez klasika avg fps.
Obrázek

A ted jeste par slov k nastaveni programu. Jde nastavit barvy a sirku cary pro klasicky prubehy v hlavnim okne. Histogram a podrobny graf jsou napevno. Dale pak pocet sloupcu histogramu. A posledni vec je vyhlazovani textu a car.... me osobne se to nelibi, ale je tu moznost volby. :)
Obrázek

Otevreni souboru je celkem jednoduchy, jen pripominam, ze je nutne otevrit oba, jinak nebude program fungovat.
Obrázek

To je asi tak vsechno. Kdo ma zajem, muze vyzkouset. :)
Pripadny chyby hlaste, pokusim se je opravit.
http://www.ulozto.cz/xHQbLmf/fraps-log- ... c-v2-0-zip


Chyby:
v podrobnem grafu obcas zmizi nula na ose X -- vim o tom, ale opravit se (dosud) nepovedlo
neplynuly posun podrobneho grafu pri zmene smeru -- zrejme je to vlastnost vykreslovani, neda se s tim nic delat
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Fraps log prohlížeč v2.0

Příspěvek od Ache »

Ještě před měsícem když sem si chtěl vykresil graf frametimes, tak mě google zavedl až na nějaký ruský server, kde byl ke stažení program co přechroustal automaticky frapslog na graf. (ruční úprava v excelu je docela otravná). A najedou tu máme rovnou dva konkurenční české produkty. :-D
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Fraps log prohlížeč v2.0

Příspěvek od webwalker »

@havli: Nazdar chlape, úctyhodná a pěkná práce, co dodat :)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Fraps log prohlížeč v2.0

Příspěvek od havli »

Diky :)

Skoda, ze mi to trvalo tak dlouho. Kdybych byval prekonal lenost, tak by program mohl byt uz pred pul rokem... I tak je ale podrobny testovani grafik zatim malo rozsireny, treba tyhle dva programy prispeji k osvete v tomhle smeru. :)
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Fraps log prohlížeč v2.0

Příspěvek od webwalker »

Trocha reklamy pro tvůj prohlížeč :)
http://www.cnews.cz/testy/world-tanks-9 ... strana/0/3
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Fraps log prohlížeč v2.0

Příspěvek od havli »

Diky :)

Vsak jsem hned videl, kolik tam zbylo chyb a nedodelku, takze jsem se hned vrhnul na zdrojak a opravil to.

13.5. 2014
verze 2.0.1

- opravena chyba "trojnásobná chybová hláška"
- opraveno vykreslení klasického grafu - při neexistujících datech zůstal vykreslený graf z předchozího nastavení
- opraveno vykreslení MS grafu - při neexistujících datech zůstal vykreslený MS graf z předchozího nastavení
- opraveno vykreslení histogramu - při neexistujících datech zůstal histogram z předchozího nastavení
- opraveny pády programu při určité kombinaci vybraných dat


Nova verze 2.0.1 je ke stazeni zde:
http://hw-museum.cz/data/Fraps_log_2.0.1.rar
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Fraps log prohlížeč v2.0

Příspěvek od CageJ »

Havli, v JAVA ti to ide 8-) .. pekna praca
Skoda, ze som to objavil az teraz...
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Don
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2005
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Fraps log prohlížeč v2.0

Příspěvek od Don »

Dobra prace, vypada opravdu slusne zpracovane.
CPU:i3-10105; MB:Gigabyte B560M D3H; RAM:HyperX 2x8GB DDR4; HDD: SSD Samsung Pro 1TB, WD 1TB Greenline; PS:Corsair HX650W; Case:SilverStone GD09B Grandia; Monitor:Panasonic VX-P50VT50E; Mouse:Logitech MX Performance; Keyboard:Logitech Wireless Illuminated K800
Audio: Asus Xonar Essence ST, NAD C375BEE, VMA-II S
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Fraps log prohlížeč v2.0

Příspěvek od havli »

Diky.

Java mi porad nejde tak dobre, jak bych si predstavoval... ale je to mnohem lepsi nez jakykoliv dalsi jazyk. Treba napsat tohle v c#, to bych nedal. :D

V neprilis vzdalene budoucnosti chystam dalsi update s drobnymi vylepsenimi.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Fraps log prohlížeč v2.0

Příspěvek od havli »

Update na verzi 2.2.
Popis změn ve verzích 2.1 (tu jsem zapomnel uploadnout, takze to vlastne byl neverejny build :) ) a 2.2:

http://hw-museum.cz/data/Fraps_log_2.2.rar

Kód: Vybrat vše

23.5. 2014
verze 2.1 (Neveřejná)

- přidána možnost zvolit šířku čáry pro graf MS
- přidána volba pro zakázání chybových hlášek
- přidány barevné pole pro snadnější indentifikaci karty v grafu
- přidána možnost vlastního pojmenování ručně načtených dat
- opraveny checkboxy pro otevření histogramu / grafu MS - po zavření okna se automaticky odznačí
- opraveno pár chyb v EN překladu
~ konfigurační soubor z předchozí verze není kompatibilní a po prvním spuštění verze 2.1 bude vytvořen nový s defaultní konfigurací

Kód: Vybrat vše

10.3. 2015
verze 2.2

- upraveno vykreslování klasického průběhu v grafu frametimes, nyní lépe odpovídá průběhu frametimes
- přidáno zobrazení průměrné hodnoty fps do grafu frametimes
- přidána možnost zvýraznění části frametimes grafu nad zadanou hranicí
- doplněna volba pro zapnutí/vypnutí klasického průběhu v grafu frametimes
(automaticky po startu programu, uloženo v konfiguračním souboru)
- popisky osy Y se nevykresluji přes sebe, pokud jsou průměrné hodnoty podobné
~ konfigurační soubor z předchozí verze není kompatibilní a po prvním spuštění verze 2.2 bude vytvořen nový s defaultní konfigurací
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Odpovědět

Zpět na „Benchmarky a diagnostické programy“