Diagnostika celého PC

Testování výkonu a stability PC, výsledkové listiny bechmarků.

Moderátor: Don

Odpovědět
alien8k
Nováček
Nováček
Registrován: 04. črc 2014

Diagnostika celého PC

Příspěvek od alien8k »

Zdravím.

Mám "mírně" starší PC na 775 desce D935GNT. Originální procesor pentium R (2x 2,26Ghz myslím :D) a 4Gb OP, GK je GF GTS 450.
Zezačátku to frčelo tak jak mělo. Pro mě dostačující, nové hry hrát nepotřebuju (a to jsem dokonce nějaké mohl), ovšem v průběhu posledního půl roku výkon RAPIDNĚ klesl a teď i na weboví prohlížeč čekám půl staletí, a hrát už nemůžu pomale nic co jsem dřív mohl. Když vezmu odhad od oka, tak 60% výkonu zmizelo do větru.
Potřeboval bych poradit jak otestuju pěkně všechno železo, abych přišel nato jaká komponenta to tak šílené zdržuje a pak zvážit jestli ji má cenu nahradit. :D

PS: Můj vlastní tip je Harddisk nebo nějaký problém s procesorem.

Děkuji za veškerou pomoc. alien8k
Drakes12
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. črc 2014

Re: Diagnostika celého PC

Příspěvek od Drakes12 »

Nwm ale typoval bych to na HDD jestli je HDD dost vyjeté tak to by ten výkon odpovídal.
Skus program HD Tune na test HDD.Popř jestli je nainstalovaný spravný OS.32 bit nebo 64, nebo nějaký vir.. je to hromada možností ale asi bych typoval HDD :?
CPU:Intel Core i5-4690K; MB:ASUS B85-PRO GAMER GAMING; RAM:Crucial Ballistix Sport 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz CL9; VGA:MSI NVIDIA GTX 970 GAMING 4G; HDD: Intel SSD 530 Series 120GB, WD Green 2TB; PS:Seasonic S12II-620 (SS-620GB F3) 80Plus Bronze; Case:Zalman Z3
Drakes12
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. črc 2014

Re: Diagnostika celého PC

Příspěvek od Drakes12 »

Moc často procesory neodchazejí i když i to je možné to nevylučuji.... Skus ještě mrknout na teploty atd.. např. Speed Fan.
CPU:Intel Core i5-4690K; MB:ASUS B85-PRO GAMER GAMING; RAM:Crucial Ballistix Sport 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz CL9; VGA:MSI NVIDIA GTX 970 GAMING 4G; HDD: Intel SSD 530 Series 120GB, WD Green 2TB; PS:Seasonic S12II-620 (SS-620GB F3) 80Plus Bronze; Case:Zalman Z3
alien8k
Nováček
Nováček
Registrován: 04. črc 2014

Re: Diagnostika celého PC

Příspěvek od alien8k »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

toto sou výsledky tak půl roku stará, ty aktuálni raději nechci vidět. HDD je tedy určitě totálně "v řiti". A procesor se dá otestovat jak?
alien8k
Nováček
Nováček
Registrován: 04. črc 2014

Re: Diagnostika celého PC

Příspěvek od alien8k »

Nějaké další screeny, snad pomůžou
ten procesor má jen něco málo pod 80 stupnů a to mám jen otevřený prohlížeč. Mám chladič scythe ninju, tak nevím v čme by mohl být problém, možná v pastě, když jsem to před dovuma rokama dával na ten procesor, tak jsem to dělal poprvé, tak je možné že pasta byla špatně nanesena, ale to se mi nezdá protože pak to jak dlouho fungovalo normálně. co myslíte

Obrázek

http://s9.postimg.org/86rlppkam/jo2.jpg (moc velký rozměr)

http://s9.postimg.org/sgox4ulfi/jo3.jpg (moc velký rozměr)
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: Diagnostika celého PC

Příspěvek od r34ktor »

80°C v zátěži, nebo klidu? Pokud druhá varianta, tak je chladič pravděpodobně ucpaný prachem a CPU throttluje.

V diagnostice pomůže Throttle Watch.
Knowledge is power
Drakes12
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. črc 2014

Re: Diagnostika celého PC

Příspěvek od Drakes12 »

80? Stupňu? a jenom otevřený prohlížeč ? to mi příjde strašně moc... a 2 roky stará pasta pochybného původu tomu taky nepřidá... přepastovat :-) Můj osobní favorit Arctic Cooling MX-4 ale každý to má jinak :-)
Edit:
Ale asi opakuju asi to vypadá na to HDD pokuď to nespraví to co napsal nademnou, a přepastovaní. :-)
Edit: Edit:
Ještě bych skusil clear cmos to mně jenom tak napadlo jestli tam něco nebude nwm.. a reinstal win..
CPU:Intel Core i5-4690K; MB:ASUS B85-PRO GAMER GAMING; RAM:Crucial Ballistix Sport 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz CL9; VGA:MSI NVIDIA GTX 970 GAMING 4G; HDD: Intel SSD 530 Series 120GB, WD Green 2TB; PS:Seasonic S12II-620 (SS-620GB F3) 80Plus Bronze; Case:Zalman Z3
alien8k
Nováček
Nováček
Registrován: 04. črc 2014

Re: Diagnostika celého PC

Příspěvek od alien8k »

zapl sem 2x cpu burn a nechal ho tak 10min, zde výsledek: http://s9.postimg.org/g2u7lvvnj/P_i_z_t_i.png

Takže teplotu dolů a dá se nějak zjistit jestli procesor pracuje správně, myslím tím.. vp řípadě že bych si koupil nějakej ojetej, ale stále plně funkční HDD do tohoto starého železa a zároveň s tím koupil i pastu a přepastoval.. bude vše pracovat správně nebo už ten procesor dostal nějaké to "damage" ?

EDIT: reinstal win proběhl, je to stopro hardwarem.

EDIT2: u toho thorttle watch mi z neznámích důvodů nelze spustit instalace. Hlásí mi to že si mám zkontrolovat práva admina :D.. kontroloval jsem a zkoušel i pustit jako správce. it doesnt work :(
Naposledy upravil(a) alien8k dne pon 12. led 2015, 21:53, celkem upraveno 1 x.
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: Diagnostika celého PC

Příspěvek od r34ktor »

alien8k píše:zapl sem 2x cpu burn a nechal ho tak 10min, zde výsledek: http://s9.postimg.org/g2u7lvvnj/P_i_z_t_i.png
To podstatné (chování CPU) na sceenu není.
alien8k píše:Takže teplotu dolů a dá se nějak zjistit jestli procesor pracuje správně, myslím tím.. vp řípadě že bych si koupil nějakej ojetej
Prime95. Pokud by procesor z nějakého důvodu špatně počítal, ohlásí chybu.
Knowledge is power
alien8k
Nováček
Nováček
Registrován: 04. črc 2014

Re: Diagnostika celého PC

Příspěvek od alien8k »

Jaké testování mám v tom programu zapnout?

http://s24.postimg.org/p0036x65g/prme.jpg

EDIT: zatím jsem zapl tu možnost která je na tom screenu jako výchozí, a probíhá tam ve třech oknách nějakej test 1 a vypadá to že to bude nejspíše na dlouho :D
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: Diagnostika celého PC

Příspěvek od r34ktor »

Volba Blend je OK. Test běží v nekonečné smyčce. Chce ho nechat alespoň hodinu. Vedle v okně spusť Throttle Watch ať vidíš, jestli nedochází ke vkládání čekacích cyklů, nebo dokonce poklesům frekvence.
Knowledge is power
alien8k
Nováček
Nováček
Registrován: 04. črc 2014

Re: Diagnostika celého PC

Příspěvek od alien8k »

throttle watch mi nefunguje. (Nemá se spouštět z nějakého speciálního místa v počítači.. opět sem to zkoušel spustit a psalo to error při spuštění, opět mám ověř práva admina :D)
Nechám běžet apson ten Prime přes noc, zapnu si nějaký film a ráno pošlu screen jak se to chovalo.
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: Diagnostika celého PC

Příspěvek od r34ktor »

alien8k píše:throttle watch mi nefunguje.
Je to už starší věc. Asi problémy s kompatibilitou.

Použij HWiNFO. To určitě fungovat bude. Ale musíš zapnout záznam do logu pro pozdější analýzu (HWiNFO > zaškrtnout Sensor-only > Run > Logging Start).
Knowledge is power
alien8k
Nováček
Nováček
Registrován: 04. črc 2014

Re: Diagnostika celého PC

Příspěvek od alien8k »

takže když pošlu screen toho jak to pracovalo tak je to k ničemu?

http://s7.postimg.org/5yi7vx0e2/Bez_n_zvu.jpg

EDIT: tak sensor-only jsem našel, bylo to hned po startu, ale další kroky nevím jak splnit :D
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: Diagnostika celého PC

Příspěvek od r34ktor »

alien8k píše:tak sensor-only jsem našel, bylo to hned po startu, ale další kroky nevím jak splnit :D
Obrázek > Obrázek > Obrázek

Výsledný log pak nahraj na leteckaposta.cz.
Knowledge is power
alien8k
Nováček
Nováček
Registrován: 04. črc 2014

Re: Diagnostika celého PC

Příspěvek od alien8k »

děkuji za návod.
Jak dlouho to mám zhruba nechat běžet ten prime? do večera?

EDIT: 6 hodin to probíhalo. Hwinfo vytvořil soubor typu CSV, nemám ho jak otevřít. Takže posílám celý .CSV soubor a screen po ukončení procesu.
http://leteckaposta.cz/313746665
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: Diagnostika celého PC

Příspěvek od r34ktor »

Podle logu ti procesor po celou dobu měření throttluje. Tzn. sice výpočet probíhá bez chyb, ale pomaleji. Musíš lépe vyřešit jeho chlazení.
Knowledge is power
Twiztid
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2007
Bydliště: Orlová Lutyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika celého PC

Příspěvek od Twiztid »

zdravim chlapi uz jsem bezzradnej nahodně mi zamrza PC
Obrázek
tohle je má sestava.
Zdroj je novej,procesor,zakladni deska, paměti. akorat grafika je starší . Tady davam nějake testy:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Kdyžtak poradte co jeste otestovat dam screen.Udělam test disku pre hd tune a mem test ale ten mi vychazel bez chyby naposled.pls help naposledy se mi to hryzlo pri koukani na youtube
Gigabyte GA-Z97-D3H, Intel Core i5-4690K 3.5GHz, Turbo Boost až 3.9GHz, AMD Radeon HD 6800 Series, 2x4GB kinston Hyper Blue, WD 1TB, Zdroj Seasonic S12II-620W (SS-620GB F3) 80Plus Bronze,SSD disk Kingston HyperX 3K 120GB
Odpovědět

Zpět na „Benchmarky a diagnostické programy“