Modrá smrt při hraní BF4

Testování výkonu a stability PC, výsledkové listiny bechmarků.

Moderátor: Don

Odpovědět
demonster
Nováček
Nováček
Registrován: 29. srp 2013

Modrá smrt při hraní BF4

Příspěvek od demonster »

Zdravím, po dlouhé době jsem si zahrál bf4 a asi po půl hodině se mi ukázala modrá smrt a pc se restartovalo. Pak k večeru jsem to šel zkusit znova, samozřejmě cca po půl hodině vyskočí další smrtka. Když jsem to hrával dříve, tak mi to jelo v pohodě, i když jsem hrál třeba několik hodin v kuse a ani jednou mi to nespadlo. Jediný co se mezi tou dobou změnilo bylo, že jsem si taktnůl CPU a k němu zakoupil chladič coolermaster hyper 103.
U jiných her s tím nemám problém.
Před taktováním CPU jsem měl šasi uzavřený, dnes mám obě bočnice oddělaný (mám 1x 120mm větrák vpředu)
Sestava:
GAINWARD GTX570 GS - idle 39°C
FX 6300 OC - 4.4Ghz, 1.42v, VID 1.2875v - idle 23°C
MB msi 970A-G46
500GB HDD Sata2, 64mb, 7200rpm
8GB RAM
600W

Zkoušel jsem GPU stress test ve FURMARKU (v1.15.2.2)

Při prvním testu jsem naměřil tyto hodnoty:
- teplota: min. 40°C, max. něco kolem 88°C!
- fan: nevím kolik přesně, ale ten zvuk to jsem ještě u žádné hry neslyšel... Větráčky se točily jako o život, bylo to jako by ta grafika mělo co nevidět explodovat! Nevím to muselo být tak 90% ne-li víc.
- nastavení: fullscreen, 1680x1050, žádný anti-aliasing!
- v průběhu 4 minut se test ukončil a vyskočil mi error Nvidia OpenGL Driver:
The NVIDIA OpenGL driver lost connection with the display driver due to exceeding the windows Time-Out limit and is unable to continue. The application must close. Error code: 7

Druhý test měl už normální hodnoty:
- teplota: min. 40°C, max. 78°C
- fan: 69% (max)
- nastavení: to samý, ale s 8x MSAA
- testování jsem nechal 8 minut, hodnoty se totiž od 3 minut nezměnily...
Jinak jsem v tom zkoušel i CPU burner, který nic nezjistil, test jsem nechal 5 minut a nic se nedělo. Při testu CPU mělo teplotu 51°C
Nevíte někdo čím by to mohlo být? Moc by mi to pomohlo, dík :) Nejspíš to co jsem napsal je useless :D
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Modrá smrt při hraní BF4

Příspěvek od AllowedCry »

Shoď OC a otestuj to ve hře.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
demonster
Nováček
Nováček
Registrován: 29. srp 2013

Re: Modrá smrt při hraní BF4

Příspěvek od demonster »

solved, dík :) Ale škoda, že to bez snížení OC jinak nešlo (nejspíš) chtěl jsem to vyřešit bez snížení taktů, pač už tak mám shit procák :D
Odpovědět

Zpět na „Benchmarky a diagnostické programy“