Integrovaná grafika je výkonější než NVIDIA

Testování výkonu a stability PC, výsledkové listiny bechmarků.

Moderátor: Don

Odpovědět
maroscz
Nováček
Nováček
Registrován: 10. dub 2011

Integrovaná grafika je výkonější než NVIDIA

Příspěvek od maroscz »

Zdravím,
nevíte čím může být, že moje integrovaná grafika v NTB je výkonější než NVIDIA GeForce GT 840M?
Jedná se o tento notebook - http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-z50-70 ... 89/produkt
Ve hře Counter strike či World of warcraft dosáhnu při stejném nastavení lepších fps u integrovaný grafiky. Nevíte někdo, jak je to možné? Ovladače na NVIDII mám nejnovější.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Integrovaná grafika je výkonější než NVIDIA

Příspěvek od DOC_ZENITH »

To by se dít nemělo, měla by bejt zhruba 3x výkonější. Nemáš tam třeba jenom omylem v driverech zapnutej Vsync a pod? Udělej test, zkus si třeba stahnout unigine valley a project ho na intelu a pak na NV a hodit sem výsledky, ať víme na čem si stojíme.
maroscz
Nováček
Nováček
Registrován: 10. dub 2011

Re: Integrovaná grafika je výkonější než NVIDIA

Příspěvek od maroscz »

DOC_ZENITH píše:To by se dít nemělo, měla by bejt zhruba 3x výkonější. Nemáš tam třeba jenom omylem v driverech zapnutej Vsync a pod? Udělej test, zkus si třeba stahnout unigine valley a project ho na intelu a pak na NV a hodit sem výsledky, ať víme na čem si stojíme.
právě že ji mám vyplou - takhle vypadá mé nastavení NVIDIA
Obrázek
zkusím ten unigine valley a dám vědět
maroscz
Nováček
Nováček
Registrován: 10. dub 2011

Re: Integrovaná grafika je výkonější než NVIDIA

Příspěvek od maroscz »

Tak jsem udělal test, překvapivě vyšla lépe NVIDIA, přesně jak jsi říkal, cca 3x lepší. Tak nevím kde může být chyba. Asi to je kravina, ale je možný, že by starší hry prostě zvládala hůř?
Obrázek
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Integrovaná grafika je výkonější než NVIDIA

Příspěvek od dexterav »

skorej sa ti to dobre neprepína :(
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
maroscz
Nováček
Nováček
Registrován: 10. dub 2011

Re: Integrovaná grafika je výkonější než NVIDIA

Příspěvek od maroscz »

dexterav píše:skorej sa ti to dobre neprepína :(
no když kliknu na exe soubor pravým na myši a tam si tu hru spustím přímo kliknutím, že ji chci zapnout na integrovanou grafiku, tak mi to jede líp než když ji zapnu a jedu na nvidii
maroscz
Nováček
Nováček
Registrován: 10. dub 2011

Re: Integrovaná grafika je výkonější než NVIDIA

Příspěvek od maroscz »

zkuste mi poradit nějakou novější hru, kterou bych měl na tomto notebooku rozjet na slušný detaily, abych ověřil, jestli to dělá i u novějších her.
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Integrovaná grafika je výkonější než NVIDIA

Příspěvek od dexterav »

všetko musí bežať lepšie na tej NV
najnovšie ovládače, čekni plán napájania
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
maroscz
Nováček
Nováček
Registrován: 10. dub 2011

Re: Integrovaná grafika je výkonější než NVIDIA

Příspěvek od maroscz »

dexterav píše:všetko musí bežať lepšie na tej NV
najnovšie ovládače, čekni plán napájania
nevím jak v notebooku zjistit, jak je napájená, nechce se mi notebook rozebírat, když je ještě v záruce
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Integrovaná grafika je výkonější než NVIDIA

Příspěvek od dexterav »

vo windowse
max výkon, vyvážený výkon, max úspora energie :wink:
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
maroscz
Nováček
Nováček
Registrován: 10. dub 2011

Re: Integrovaná grafika je výkonější než NVIDIA

Příspěvek od maroscz »

dexterav píše:vo windowse
max výkon, vyvážený výkon, max úspora energie :wink:
tady jsem našel jenom nastavení pro Intel graphics a mám ho nastavený na vyvážený. Zkusil jsem udělat testy, když jsem to dal na max výkon a dopadly stejně
maroscz
Nováček
Nováček
Registrován: 10. dub 2011

Re: Integrovaná grafika je výkonější než NVIDIA

Příspěvek od maroscz »

tak ve hře Grid 2 na medium detaily NVIDIA 50 fps, integrovaná 24, tak tedko nechápu, proč u starších her si vede hůře, když tedko je jasně lepší než integrovaná
Odpovědět

Zpět na „Benchmarky a diagnostické programy“