Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Informace o udělených trestech jsou v patřičném důležitém tématu, více viz Pravidla.

Právě je čt 21. září 2017, 14:26

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina (letní čas)

Odpovědět na téma  [ 18 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: Microsoft lumia 650
PříspěvekZaslal v: st 18. leden 2017, 17:12 
Nováček
Nováček

Zdravím,
chci se zeptat má někdo z Vás zkušenosti se zmíněnou Lumii 650?

Nejsem náročný uživatel, hry nehraju atp. Spíš mě zajímá jak je na tom výkonnostně, co sem koukal tak čipy nejsou nic extra tak aby se po pár týdnech/měsících nezačal sekat. Což sem někde tuším slyšel.

Zároveň nemám absolutně žádnou zkušenost s WP.
Jak jsou na tom s aplikacemi? Namátkově Twitter, YT, FB/Messenger, Instagram, Spotify atp?

Předmět: Re: Microsoft lumia 650
PříspěvekZaslal v: st 18. leden 2017, 17:45 
Nováček
Nováček

Minimálně FB/messenger jsou na tom špatně (ty appky od FB jsou akorát port z iOS), třeba messenger se načítá/al strašně dlouho a na FB radši chodím přes prohlížeč :-D, u těch dalších nevím, nepoužívám je.
Zas na druhou stranu je fajn, že chodí updaty a doplňují se chybějící funkcionality.

PříspěvekZaslal v: st 18. leden 2017, 19:35 
Odborník PCT
Odborník PCT
Obrázek uživatele

Windows 10 Mobile je absolutní tragédie. byl jsem hodně spokojený s předchozíma Windows Phone 8.1, ale co z toho udělali je otřes. zahodil jsem ten krám a pořídil něco s androidem a je to OK. lidi v mém okolí, kteří frčeli taky spokojeně na lumiích s WP8.1 (zhusta Lumia 640 nebo 640XL) zkusili upgrade na W10M a naprosto ve všech případech měli chuť to rozšlapat. něco tak prolezlého chybama jsem v životě neviděl. když něco nefunguje, obvykle to řeší reset do továrního nastavení, ten zase obvykle rozbije další dvě tři věci které předtím fungovaly. očistec. stejně tak aktualizace a relativně rychle se přidávající funkcionality - vždycky se s novým updatem něco rozbije.
všichni postupně přešli na android nebo iPhone a jsou spokojení.
ano, WP8.1 je podle mě pořád velice stabilní a spolehlivý systém, skoro bych se nebál říct že na "polodumbphone" se základními smart funkcemi je to ideální volba a starší Lumie rozhodně nezavrhuju. jen těžce nedoporučuju upgrade na W10M, tím spíš ne koupit telefon x50 řady, která už W10M má a nic s tím nejde dělat.
MS ten systém stejně už dávno odepsal, ne že ne. nedoporučuju do toho jít ani za ty minimální prachy, co tenhle telefon stojí :sad:

PříspěvekZaslal v: st 18. leden 2017, 19:51 
Žlutá karta
Žlutá karta

Zas až taková katastrofa to není, ale není nad čím polemizovat, kupovat to nemá smysl, ta platforma se bude ještě udržovat možná pár let, ale pak příjde nějaká newgen.

PříspěvekZaslal v: st 18. leden 2017, 21:44 
Začátečník
Začátečník

Problem WP8(.1) je to, ze je zabiji sam MS. Treba Skype uz do nich nenainstalujete a to ho vlastni taky MS. U Androidu jde myslim nainstalovat z Google Play i do prastare verze 4.3 a bokem asi i do starsi verze.

PříspěvekZaslal v: st 18. leden 2017, 21:47 
Žlutá karta
Žlutá karta

O WP8.1 se nikdo nebaví.

PříspěvekZaslal v: čt 19. leden 2017, 23:02 
Nováček
Nováček

No, momentálne je mob za nejakych 4200 u czc. I za tuhle cenu by jste tel. nedoporucily?

PříspěvekZaslal v: čt 19. leden 2017, 23:32 
Nováček
Nováček

Leda že by se ti líbil ten design.

PříspěvekZaslal v: pá 20. leden 2017, 00:31 
Začátečník
Začátečník

Jestli ti staci single SIM verze, tak bych zkusil tohle:
https://www.visa.cz/firemni-karty/business/microsoft

U te slevy v Mall nikdo nekontroloval, jestli to bylo placeno nejakou firemni VISA kartou, tak by to mohlo projit i tady. Ta 40% sleva je z puvodni ceny, takze Lumia 650 pak vychazi na 3000Kc

PříspěvekZaslal v: pá 20. leden 2017, 01:29 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

M4rtin napsal:
No, momentálne je mob za nejakych 4200 u czc. I za tuhle cenu by jste tel. nedoporucily?

Microsoft lakal zakazniky slusnymi telefony, vyrukoval s vybornym napadem Continuum, ale ani to bohuzel nestaci. Ten system je priserny. Continuum prinesl spolecne s podporou RDP v buildu 844 (rok stary build). Ani dnes, nebyl schopen Microsoft opravit elementarni chyby, jako graficke prikazy (GDI) a sychnronizaci. Chova se to uplne stejne, jako pred rokem a reporty nikdo neopravuje. RDP je dilem Microsoftu a kdyz Microsoft neni schopen opravit a resit vlastni dilo, jak muze byt schopen resit aplikace tretich stran, napr.: VNC (renderuje na serveru). Prave v Continuum mohla byt solidni hybna sila, ktera mohla efektivne pomoci cele, jiz odepsane, platforme. Jasne, melo to dalsi hacek, RDP jako takove musi bezet pres VPN a to jeste vice rozpalovalo uz tak rozpalenou Lumii 950 (dock byl v cene), ale oni to proste pohrbili cele.

Zapomen na to, uz je to oficialne mrtve.

PříspěvekZaslal v: pá 20. leden 2017, 03:02 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Asi jsem mrkvofil, jsem spokojený s Windows 10 v mobilu. Pokud bych sháněl nový, tak opět Microsoft systém, pokud půjde sehnat. Mám i tablet s Androidem 5 a ten se mi v přímém porovnání jeví jako smetiště, mnoho aplikací, funkcí a blbostí, které se stále dokola aktualizují a nakonec se vše seká.
Fakt zlatý Windows Mobile, přehledné, funkční a bez problémů.

PříspěvekZaslal v: čt 26. leden 2017, 18:44 
Nováček
Nováček

Pánové, děkuji za reakce a zároveň se omlouvám všem odpovídajícím zejména těm nesouhlasným.

Neodolal jsem a telefon si zakoupil. Ať na něj pohlížím jakkoliv nějak nevidím problém nebo důvod proč by měl být špatný, mě osobně se opravdu hodně líbí, W10 jsem si osvojil a zorientoval během pár hodin, ( je faktem, že jiný WP jem nikdy neviděl ), prozatím sem nenarazil na jediný problém.

Jediné co sem narazil jsou aplikace, ale stím sem počítal. Vypadají a některé se chovají trošku jinak, ale jinak jsem vše co využívám našel, kromě youtube. Tam sem našel jen nějakou alternativu, ale v klidu se dá používat YT v prohlížeči.

Každopádně všem Vám děkuji za odpovědi! :)

PříspěvekZaslal v: čt 26. leden 2017, 18:56 
Odborník PCT
Odborník PCT
Obrázek uživatele

v pohodě, dej časem vědět jak pokračuješ :wink:

PříspěvekZaslal v: pá 27. leden 2017, 00:41 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Ja mam Lumia 650 uz tri mesice. Menil jsem z androidu a to z pracovnich duvodu a jsem spokojen. Dela co ma. Telefonuje, internetuje a bezchybne pracuje s MS Office.
Ale nedoporucil bych nekomu, kdo nevi presne co chce a jen tak kouka, co by koupil. Tenhle telefon neni mainstreamovy produkt.

win10: fx6300, 8GB 1600mhz cl9, radeon r7 250, fortron 600W, acer k242hyl, zowie fk1
win8: q9300, 4GB RAM, radeon hd 6570, 400W, eizo fs L887

PříspěvekZaslal v: ne 19. březen 2017, 11:02 
Nováček
Nováček

Dobrý den,

Telefon šlape jak má, na žádné velké problémy jsem nenarazil, každopádně na jeden přeci jen.
A to sice rychlost stahování, na naší Wifi mi mob propustí max 1,5 - 2mb/s, kdežto jiná zařízení propustí normálně 22mb/s tak jak mají ( Huawei P8lite, Sony Xperia E4G, Notebook atp ). Zprvu jsem myslel, že je to závadou na zařízení a chystal se jej reklamovat, nicméně při návštěvě u známých jsem si všiml, že telefon běží úplně normálně a stahování je 20mb/s +.

Napadá Vás někoho čím to, že naši Wifi telefon prostě nechce pobrat? Router je sice staršího data, ale nikdy by mě nenapadlo, že může nastat i takový problém.

PříspěvekZaslal v: ne 19. březen 2017, 12:10 
Začátečník
Začátečník

Zkusil jsi zadat jmeno routeru a windows mobile do Googlu? Jestli uz to nekdo neresil a neni to jen nejakym nastavenim.

Jinak problem maleho rozsireni je i v tom, ze kdyz neco spolecne s WP/WM nefunguje, tak se to bud vubec neresi nebo to rozhodne neni priorita. V lete jsem byl napr. na Kypru, kde maji casto wifi s pripojenim pres specialni stranku, kde se zada kod nebo zaplati. S WP 8.1 jsem se nepripojil skoro nikde, zalozni cinsky kram s Andoridem nemel problem.

PříspěvekZaslal v: ne 19. březen 2017, 12:45 
Žlutá karta
Žlutá karta

Citace:
wifi s pripojenim pres specialni stranku, kde se zada kod nebo zaplati.

Tak to je opravdu zvlastni, protoze tohle funguje uz od dob wp7.

PříspěvekZaslal v: ne 19. březen 2017, 12:55 
Začátečník
Začátečník

Jinde mi to vetsinou funguje, tady jsem se pripojil tak na jednu z 10 wifi siti. Netusim, kde byl problem.

Odpovědět na téma  [ 18 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina (letní čas)

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní