Synchronizace kalendáře a kontaktů mezi Outlookem a Androide

Mobily, PDA, MP3/MP4, tablety, el. čtečky, navigace a ostatní vč. technologií (bluetooth ap.).

Moderátor: CageJ

Odpovědět
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Synchronizace kalendáře a kontaktů mezi Outlookem a Androide

Příspěvek od X-COM »

Čau,
mám nový telefon THL 5000 a používám Outlook 2007. Dosud jsem měl Windows mobile 6.5 a tam byla synchronizace automatická.
Jaký program používáte na synchronizaci kalendáře a kontaktů mezi telefonem s androidem a Outlookem vy?
Chtěl bych, aby synchronizace probíhala automaticky ve chvíli, kdy dojde v jednom či druhém zařízení ke změně.
Ryzen 7950X, RTX4090, 96GB RAM, 2TB NVMe SSD system, 2TB NVMe SSD data, 112TB RAID 6
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: Synchronizace kalendáře a kontaktů mezi Outlookem a Andr

Příspěvek od Trek »

Na Windows Mobile ale neprobíhala automatická synchronizace při změně vždy ne? Nemuselo být zařízení připojeno přes kabel?
Já používám synchronizaci Androidu s Outlookem 2007, ale nevím o úplně automatické synchronizaci. Je možé, že to umí MyPhoneExplorer (při instalaci té aplikace pozor na adware, má to v instalátoru).
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace kalendáře a kontaktů mezi Outlookem a Andr

Příspěvek od X-COM »

Ano, na Windows Mobile to funguje při připojení přes kabel (možná i jinak, ale to jsem nezkoušel).
MyPhoneExplorer jsem vyzkoušel, ale příspěvek jsem napsal právě kvůli tomu, že s ním nedochází k automatické aktualizaci. Připojeno pomocí Bluetooth. Když člověk změní něco v mobilu nebo outlooku, je potřeba zmáčknout synchronizaci v MyPhomeExploreru v počítači.
Nemyslím si ale, že by to byl problém Bluetoothu, ale spíš programu, protože ani při změně v Outlooku se to v MyPhoneExploreru neprojeví do zmáčknutí tlačítka aktualizace.
Ryzen 7950X, RTX4090, 96GB RAM, 2TB NVMe SSD system, 2TB NVMe SSD data, 112TB RAID 6
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: Synchronizace kalendáře a kontaktů mezi Outlookem a Andr

Příspěvek od Trek »

Podíval bych se do návodu k tomu MyPhoneExploreru, jestli se tato možnost nemusí někde aktivovat. Jinak co jsem viděl u těchto aplikací, tak spíš synchronizují v časových intervalech, spíš než při změně dat.
Bluetooth je hodně old school, nevyžírá to baterku?

EDIT:
Teď mne napadlo, že ta automatická synchronizace by nemusela fungovat kvůli tomu Bluetooh, zkus WiFi, jestli to pošlape.
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace kalendáře a kontaktů mezi Outlookem a Andr

Příspěvek od X-COM »

Nemám tady wifinu.
Ale už jsem říkal, že se nezobrazuje změna outlooku po změně ani v tom exploereu v PC, takže by na to neměl mít typ připojení vliv.
Ryzen 7950X, RTX4090, 96GB RAM, 2TB NVMe SSD system, 2TB NVMe SSD data, 112TB RAID 6
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: Synchronizace kalendáře a kontaktů mezi Outlookem a Andr

Příspěvek od Trek »

Dle mýho názoru to přes Bluetooth nebude mít žádná aplikace, jelikož to nejde korektně udělat.

Pokud se domníváš, že to nejde ani v MyPhoneExploreru přes WiFi nebo USB, ale jinak ten MyPhoneExplorer funguje korektně, tak bych to moc ani neřešil, jelikož např. placený aplikace vynikají svojí nekvalitou - občas ti smažou všechny data a tak. Myslím, že MyPhoneExplorer má svoje fóra, tak bych se tam poptal.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Synchronizace kalendáře a kontaktů mezi Outlookem a Andr

Příspěvek od zombux »

já to mám naopak, jako synchronizační zdroj využívám online kalendář (MS account, ale s googlem by to mělo fungovat podobně), ten se pak připojuje do outlooku. stejně tak kontakty využívám ty onlinové a funguje to jak má, i když koukám že u googlu to funguje kdovíjak a snad pomůže tohle http://googlesyncmod.sourceforge.net/. offline synchronizace jako u Windows Mobile už je pasé.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: Synchronizace kalendáře a kontaktů mezi Outlookem a Andr

Příspěvek od Trek »

zombux píše:offline synchronizace jako u Windows Mobile už je pasé.
Tak to je tvůj názor. Já mám např. data uložený v Outlooku v databázi Outlooku, takže je to pro mne primární zdroj dat, kterej potřebuju přímo dostat do Androidu.
aka88
Nováček
Nováček
Registrován: 22. bře 2016

Re: Synchronizace kalendáře a kontaktů mezi Outlookem a Andr

Příspěvek od aka88 »

Na synchronizaci kalendaru a kontaktu mezi Outlookem a Google Gmailem a dalšími servery bych doporucil EVO Collaborator, který uz nejakou dobu pouzivam - navod s nastavenim je zde: http://pocitace-a-internet.blogspot.com ... mailu.html
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace kalendáře a kontaktů mezi Outlookem a Andr

Příspěvek od X-COM »

Už ten rok a půl používám zmiňovaný MyPhoneExplorer.
Ryzen 7950X, RTX4090, 96GB RAM, 2TB NVMe SSD system, 2TB NVMe SSD data, 112TB RAID 6
Odpovědět

Zpět na „Mobilní zařízení, el. čtečky a tablety“