Padající FPS a následný exitus

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
bogu
Nováček
Nováček
Registrován: 10. zář 2006
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Padající FPS a následný exitus

Příspěvek od bogu »

Zdravím, řeším problém s pc.. Nejprve napíšu co mám, zač:

i7 7700K (delid) s Ninja4 (1 měsíc staré)
MSI Z270 TOMAHAWK (1 měsíc staré)
ASUS GeForce GTX 1070 DUAL (1 měsíc staré)
Corsair Dominator Platinum 16GB (2x8GB) DDR4 3000 (1 měsíc staré)
Crucial m4 (7mm) - 128GB (3,5 roku starý)
Seagate Constellation CS - 1TB (5 let starý)
Seasonic M12II-620 620W (3,5 roku starý)

Dnes ráno, když jsem si chtěl zahrát CS:GO, tak mi z ničeho nic padli FPS na 50 - 60, (obvykle mívám 300), chvilku jsem hledal příčinu. Zkoušel jsem přeinstalovat ovladače. Když to nezabralo, tak jsem se rozhodl pro formát. Po formátu a pár restartech, kdy jsem instaloval základní ovladače k desce, se mi pc už ani nerozeběhl. Respektive, deska svítí, větráky se točí, myš i klávesnice svítí, ale monitor nenaskočil. Sem tam na desce blikla dioda EZ debug lag. Když už to po nějaký době naběhlo na logo desky, tak po 5 minutovém načítaní(na tomto logu) mi naběhl modrý monitor s textem: "V počítači došlo k problému a je třeba jej restartovat spustíme u Vás restart"(Zkoušel jsem clear bios, a stále stejné). A pak stále běhalo to samé do kola(do biosu jsem se už nedostal), nebo se monitor vůbec nerozsvítil. Rozhodl jsem se tedy, že zkusím všechny komponenty z bedny vyndat, a některé vyzkoušet jinde. Grafiku jsem vyzkoušel v náhradním PC, šla bez problému, systém v jiném pc hned naběhl. Poté jsem vzal z druhého pc zdroj a ozkoušel jej na moji desce. deska se chovala stejně, jako se starým zdrojem. Když jsem tomu dal čas a nechal jsem všechny věci odpočinou. Tak po chvíli, když jsem měl zapojený pouze ssd a grafiku na desce, tak se pc, začal chovat normálně. Nainstaloval jsem tedy opět znova systém(Win 10 x64). Nainstaloval jsem všechny základní potřebné drivery, kdy jsem pro jistotu, neboť jsem to chtěl ozkoušet, udělal 3D mark(http://www.3dmark.com/3dm11/12192911)(teplota cpu max 65°C) vše se zdálo být v pořádku. Zkusil jsem i na chvilku i CS:go, kde jsem měl kolem 280-300 fps, což nebylo úplně jako předtím, ale dejme tomu. Teď k večeru, když jsem opět přišel k PC(byl po celou dobu zaplý), tak jsem opět zkusil CS:GO a fps opět kolem 50 fps. Restartoval jsem pc, zapl znova a opět to samé. Otevřel jsem bednu od pc, vyndal jednu pomět a zkusil zapnout pc a opět to samé, jako ráno. Buď nenabíhá, a když už jo, tak se mi ukáže ten text. Do biosu se dostat nedá.

Nějak si už nevím rady.
CPU: i7 7700k @ 5000MHz, MB: MSI Z270 TOMAHAWK, GPU: ASUS GeForce GTX 1070 DUAL OC , RAM: 2x 8 GB Corsair Dominator Platinum 3000 Mhz, SDD: Samsung SSD 850 EVO, POWER: Seasonic S12II-620 620W, CASE: NZXT S340 elite, MONITOR: Samsung C27FG70F
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Padající FPS a následný exitus

Příspěvek od smht »

Mal som/mam nieco podobne a nedosiel som na riesenie.

Rovnake cpu ako ty (delid)+gtx 1080...

Prepastoval som pod IHS cip...system umrel..ani bios nenabehol.

Rozbehal som to...a nech nahram ake kolvek ovladace fps napr v BF4 mam cca o 50mensie...ale ked zapnemnejaky bench...vsetko sa tvari normalne...bf1 tiez mensie fps
bogu
Nováček
Nováček
Registrován: 10. zář 2006
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Padající FPS a následný exitus

Příspěvek od bogu »

tak vyměnil jsem SSD a vše funguje.. zajímavé je, že ten disk, který byl v tomto pc jsem dal do jiného a tam funguje bez problému.. takže nevím kde byl zakopaný pes...
CPU: i7 7700k @ 5000MHz, MB: MSI Z270 TOMAHAWK, GPU: ASUS GeForce GTX 1070 DUAL OC , RAM: 2x 8 GB Corsair Dominator Platinum 3000 Mhz, SDD: Samsung SSD 850 EVO, POWER: Seasonic S12II-620 620W, CASE: NZXT S340 elite, MONITOR: Samsung C27FG70F
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Padající FPS a následný exitus

Příspěvek od smht »

mno...ja som to skusil...hru som nahral na klasicky HDD a vsetko ide v pohode...teda problem sposobuje SSD...mno ked dam skontrolovat SSD softom...tak mi ukazuje ze vsetko je ok..takze nechapem
bogu
Nováček
Nováček
Registrován: 10. zář 2006
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Padající FPS a následný exitus

Příspěvek od bogu »

jo úplně to stejné... také se tváří, že je v pořádku
CPU: i7 7700k @ 5000MHz, MB: MSI Z270 TOMAHAWK, GPU: ASUS GeForce GTX 1070 DUAL OC , RAM: 2x 8 GB Corsair Dominator Platinum 3000 Mhz, SDD: Samsung SSD 850 EVO, POWER: Seasonic S12II-620 620W, CASE: NZXT S340 elite, MONITOR: Samsung C27FG70F
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Padající FPS a následný exitus

Příspěvek od smht »

nemam ani druhe PC kam by som to zapojil a vyskusal ci to inom PC ide v pohode
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Padající FPS a následný exitus

Příspěvek od smht »

Cital som,hladal som...mno nic som nenasiel...cim to moze byt sposobene..
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“