PC - herní sestava

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
fuckenbite
Nováček
Nováček
Registrován: 26. lis 2015

PC - herní sestava

Příspěvek od fuckenbite »

čau, potřeboval bych poradit nějakou sestavu na hry, nechci uplně top počítám něco kolem 20k. Už se v tom moc neorientuju. ze starého pc použiju určitě hdd (sata WD 1T) a možná by se dal použít zdroj (fortron blue storm 2) grafika už bude asi na nic ( SAPPHIRE HD 4850 512MB DDR3 )
a asi bych si vzal origo win 10 abych už měl klid. Chtěl bych koupit v alfě a složím si asi zase sám.
Do budoucna by mohl byt i nějaký upgrade, tak možna počítat s tim. díky za rady
PaulCZE
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. bře 2012
Bydliště: Olomouc

Re: PC - herní sestava

Příspěvek od PaulCZE »

Doporučil bych vyměnit i zdroj, aby nehrozilo odpálení sestavy. Blue Stormy II nejsou nikterak zázračné zdroje, můj se odporoučel po pěti letech služby. Prozatím bych návrh koncipoval takto:

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2 ... XU0134WM01

V případě, že je konečná částka příliš vysoká, dá se samozřejmě sestava dále vyladit.
Malkar
Nováček
Nováček
Registrován: 07. lis 2015

Re: PC - herní sestava

Příspěvek od Malkar »

Grafiku ne 2gb,ale urcite 4gb a místo 960ky bych spis volil r9 380
fuckenbite
Nováček
Nováček
Registrován: 26. lis 2015

Re: PC - herní sestava

Příspěvek od fuckenbite »

diky, je tam nějaká alternativa ke zdroji? ten není momentálně skladem, a bude velký rozdíl v té grafice?
PaulCZE
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. bře 2012
Bydliště: Olomouc

Re: PC - herní sestava

Příspěvek od PaulCZE »

Alternativa ke zdroji je buď varianta levnější, či dražší. V prvním případě by to tedy byl Seasonic SS-500ET T3/F3, v případě druhém Seasonic SSP-550RT nebo Seasonic S12G-550.

4GB varianta grafické karty je samozřejmě prozíravá volba, avšak též o něco dražší. R9 380 nabídne o něco vyšší výkon, ve hrách to bývá typicky o 10-15%.

https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514007K0BXE3Q3296

https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514007K0BVE4I33OR
kukyn007
Nováček
Nováček
Registrován: 30. lis 2015

Re: PC - herní sestava

Příspěvek od kukyn007 »

Zdravím chtěl bych si udělat v budoucnu sestavu na hry která zvládne i videoedit atd... v počítači jako takovým se vyznám jen málo a kámoš mi poradil že mám zajít sem.

Moje prosba je tedy taková. Dokázal by jste mi někdo vymyslet sestavu s dobrým procesorem (nejlépe více jader), se základní deskou s dostatkem slotů na paměti, nadupanou grafiku která zvládne něco jako FallOut4 na Ultra detaily :D (jo vypadá to jak od absolutní opice z pralesa ale jsem laik jak jsem již říkal) :-D A to vše nejlépe okolo 16 tisíc case ani ostatní hardware jako monitor neřeším ostatní už si dodám sám pouze bych potřeboval poradit s bednou jako takovou
fuckenbite
Nováček
Nováček
Registrován: 26. lis 2015

Re: PC - herní sestava

Příspěvek od fuckenbite »

čau, oživuju staré téma, teď se to stalo aktuální znova (předtím to nějak nevyšlo). Potřeboval bych poradit nejakou game sestavu, rezerva je ale něco kolem 20 -25. Bylo by ji možné potom vylepšit na stroj co zvládne VR? ze starého PC vezmu pouze HDD, ale na systém by to chtělo SSD a vzal bych to asi u CZC at mi to poskladají. díky za návrhy.
PS: taktovat se mi nechce jsem na to moc línej:-D
Coumarin
Nováček
Nováček
Registrován: 21. kvě 2015

Re: PC - herní sestava

Příspěvek od Coumarin »

Třeba takhle, na tu gpu od msi je cashback cca 500,-
Coumarin
Nováček
Nováček
Registrován: 21. kvě 2015

Re: PC - herní sestava

Příspěvek od Coumarin »

nebo je tady takováhle možnost, asus má taky cashback + ten od msi - vyšlo by to taky cca na 25k
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: PC - herní sestava

Příspěvek od -Vladimir- »

Corsair RM650x je za skoro nulový příplatek... přesněji 72 Kč.
ignorelist: Stratos (již trvale)
Coumarin
Nováček
Nováček
Registrován: 21. kvě 2015

Re: PC - herní sestava

Příspěvek od Coumarin »

jj, to se vyplatí vzít raději tu šestistovku, nebo je tu pak možnost vzít evgu 550 G3. On ten corsair rm550x je na tom czc nějak cenově nastavenej :D
fuckenbite
Nováček
Nováček
Registrován: 26. lis 2015

Re: PC - herní sestava

Příspěvek od fuckenbite »

a i7 nebo ryzen? co je lepsi? ostatni komponenty jsou stejne jen ta zakladovka a procak...
Coumarin
Nováček
Nováček
Registrován: 21. kvě 2015

Re: PC - herní sestava

Příspěvek od Coumarin »

Ani s jedním neuděláš chybu. i7 bude mít o trošku lepší výkon ve hrách, ryzen bude lepší volba do budoucna. Kdybych kupoval teď, vzal bych ryzen.
fuckenbite
Nováček
Nováček
Registrován: 26. lis 2015

Re: PC - herní sestava

Příspěvek od fuckenbite »

vzal jsem tu prvni moznost s ryznem, jen jsem vymenil skrin, a grafika po objednani sla hned o litr nahoru takze super. diky moc
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“