nová střeva na práci ve 4k a win10

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

check
Nováček
Nováček
Registrován: 28. zář 2005
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

nová střeva na práci ve 4k a win10

Příspěvek od check »

Chtěl bych ještě tento týden přejít na Win10 (stávající instalaci Win7 si ponechám přes virtualizaci) a hlavně koupit k 49" 4K televizi (řeším tady) jako monitor na více oken pro práci.

Hry už nehraju ani hrát nechci. Ale dělám hodně multitasking, hodně tabů v prohlížeči, excel, texťák, psaní webu, photoshop, renderování v Kerkythea, počítání v Matlabu. Programy, kde mi na výkonu záleží nejvíce jako Matlab jsou optimalizované tak, že jim HyperThreading škodí - uvnitř programu je dokonce vypnutý. Takže i7 je mimo.

Současná sestava:
Xeon E5450 3Ghz - odpovídá Core2Quad q9650 + pasiv TT Sonic Tower bez větráku
deska Asus P5KR
6GB RAM DDR2
grafika Sapphire HD3870 Ultimate (pasivní) na ní položebý 80mm větrák, protože se mi ve skříni skoro nehýbe vzduch
SSD Crucial M500 240GB + WD Caviar Blue 1TB + Seagate 3TB 4 ks plotnové zavěšené na gumě
zdroj Seasonic X560KM
Win 7 Professional 64bit
kromě větráku ve zdroji který točí cca 300-500 rpm fouká druhý 12cm na 660 rpm ze skříně, jinak je vše pasivní
Skříň asi 8let starý Chieftec ATX, která mi věrně slouží už na několikáté PC, zdroj má klasicky nahoře, v zádu jsem kuchnul pozici z 80mm zvětšil na 120mm a dal výše zmíněný větrák. Vnitřek casu je vytlumen molitanem.
Airflow je vyřešen dobře, teploty všeho v pohodě, odhlučnění si vyřeším sám - tomu rozumím...

Ze sestavy nechám: case, větráky, profi PCI zvukovku (tu zdá se budu muset prodat, protože desky už PCI nemají), disky. Z Notebooku si vezmu Crucial M200 500GB SSD a vyměním ho za ten 240GB ve stolním, abych měl více místa na dualboot win7/win10/virtualizaci.

Nová sestava musí být bez dedikované grafické karty a mít 3x digi výstupy na monitory, z toho jeden DVI-D. Zapojen bude 1920x1200 monitor (Dual Link DVI), 4k monitor (před HDMI 2.0 nebo přes redukci z Displayportu za 1200 Kč od Club 3D), a 1920x1080 televize přes HDMI.

Moje představa nových střev:
Intel Core i5-6600K přetaktovat na 4,4GHz https://www.czc.cz/intel-core-i5-6600k/176319/produkt
deska musí mít min SATA 6ks , DVI-D, HDMI (případně 2ks), displayport a ideálně Thunderbolt 3, přes který se streamuje se Skylakem HDMI 2.0 (nebo to vyřeším tou redukcí za 1200 Kč), Hlavně ať ta deska nemá větrák a má svoje pořádně pasivy. Eventuelně ať je vhodná na taktování.
Celkem se mi líbí tahle: https://www.czc.cz/gigabyte-ga-z170x-ud ... 97/produkt
16GB DDR4 ram https://www.czc.cz/corsair-vengeance-lp ... 97/produkt (ram většinou nevyužiju více než 5GB ze 6GB, ale počítám že win10 s virtualizací win7 budou žravější)

Půjde nabastlit TT Sonic Tower na Skylake nebo si mám radši koupit nový pasiv s origo sponou, abych CPU nezlomil ?
Naposledy upravil(a) check dne pon 25. črc 2016, 21:59, celkem upraveno 1 x.
check
Nováček
Nováček
Registrován: 28. zář 2005
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nová střeva na práci ve 4k a win10

Příspěvek od check »

Nikdo nic? Dneska bych to rád objednal. U6 to mám v košíku na CZC a chtěl bych to odkliknout :).
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: nová střeva na práci ve 4k a win10

Příspěvek od Mr Lucas »

Desku bych volil levnější https://www.czc.cz/asrock-z170-extreme4 ... 44/produkt popř. https://www.czc.cz/asus-z170-pro-gaming ... b8/produkt
RAM, CPU jsou OK. Chladič bude nutné asi dokoupit lepší, současný je starší a obávám se, že neseženeš montážní KIT. Pro tichý chod doporučuji např.: https://www.czc.cz/scythe-scnj-4000-nin ... 48/produkt
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
check
Nováček
Nováček
Registrován: 28. zář 2005
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nová střeva na práci ve 4k a win10

Příspěvek od check »

Asrock nemá thunderbolt 3, usb-c, ani HDMI 2.0, zkrátka nemá chip Alpine Ridge, který to zařizuje, musel bych kupovat drahou redukci z displayportu na HDMI 2.0 a byl bych na srejné ceně, bez možnosti upgrade dalších monitorů. Gigabyte podporuje 3x 4K monitory.

Sponu na chladič si dobastlím, to půjde a větráky mám. Scythe je předeažený marketing, viz test větráků tady na PCT. Nic proti pokud ho vlastníš.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: nová střeva na práci ve 4k a win10

Příspěvek od werygood »

nepomohlo by ti 6jádro?
check
Nováček
Nováček
Registrován: 28. zář 2005
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nová střeva na práci ve 4k a win10

Příspěvek od check »

Tak pomohlo, jenže ve Skylaku, který potřebuji kvůli HDMI 2.0, se 6ti jádro nedělá a hlavně cenový skok na 6ti jádro neodpovídá výkonostnímu skoku, což už mi docela vadí. Taky frekvenci mají ty 6ti jádra Xeony nižší, takže výkon v singlecore aplikacích by šel dolů a nebo taky nemají integrovanou grafiku, takže bych měl v PC další zbytečný zdroj tepla jako GPU.

Zkrátka i5-6600K přetočenou na 4,4GHz citím jako cenový sweetspot.

Potřebuji na přetaktování té i5 lepší paměti nebo je to jedno, když má odemčený násobič? Určitě bych nehýbal s BCLK, protože by se začla kazit data na discích a to nemůžu riskovat. Nevím jak jsou dneska odvozené frekvence pamětí, zda jdou nastavovat. V aplikacích, co používám by mi vysoké frekvence pamětí pomohly, pokud to zvládne deska a procesor nějak využít.

Zítra ráno odklikávám objednávku asi za 32k včetně monitoru a redukcí, tak mě máte do té doby ještě čas poradit.
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: nová střeva na práci ve 4k a win10

Příspěvek od PKBO »

Já osobně v i5K teda sweetspot jak ty říkáš nevidím, zastávám u Skylake názor buď i3 s HT nebo i7 s HT, paměti můžeš koupit prakticky jakékoliv, řadič je v CPU a zvládá zpravidla i 3800 Mhz @ CL12 - samozřejmě s potřebnými pamětmi... A u skylake s jejich přístupem určitě smysl připlatit za lepší paměti má a příplatek za nějaké základnější 3000 Mhz + není nikterak velký.

Proč vůbec tak lpíš na iGPU, když by všechny tvé problémy vyřešila i nějaká slaboučká bazarová dedikovaná karta ? Uplně bych se k tomu nevázal, za pár let ti třeba deska odejde a pak nemusíš taky tu s patřičnými parametry vůbec sehnat, kdežto GPU si za pár stovek jistě opatříš.

Já bych prostě raději desku za 3k místo 5K a pořízení nežravé GPU s podporou 265.

Jinak Werygood patrně nemyslel xeona, ale třeba 5820K či novějšího brášku 6800K, těch prvních by mohlo být dost i po bazarech díky nesmyslným upgradům na novější generaci.
check
Nováček
Nováček
Registrován: 28. zář 2005
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nová střeva na práci ve 4k a win10

Příspěvek od check »

Opakuji informace viz výše. V Matlabu, který mi tu pár týdnů výpočetního času počítal a ještě asi počítat bude, je HT brzda a je v programu od dodavatele softwarově vypnut a HT jádra se nepoužívají. Jiné aplikace ho třeba využijí, nejvíc se využije asi při současném záběru více aplikací najednou nebo aplikací, které nejsou optimalizované pro výkon, mezi něž žádné náročné aplikace, které využívám nepatří.
Z pohledu programátora na HT optimalizovat příliš nelze, protože design jádra - počty exekučních jednotek se mění od generace na generaci a HT prostě nějak funguje vlastním životem. Podle mě je to slepá technologie.
Tedy připlácet si za HT u i7 a topit o 10W více je pro mě zbytečné. Sice by byl hezčí pohled do taskmanageru, ale to přežiju.

Intel Core i7-6800K stojí i na e-bay 9500 Kč a to se mi za ten přímotop připlácet nechce. Navíc nový HW napíšu na firmu, což bych s bazarem nemohl.

Minimální nejlevnější GPU s podporou HDMI 2.0 a dekódování HEVC videa je nVidia GTX960 cca za 5000 Kč a něco taky vytopí i ve 2D.

Za posledních 16 let mi odešla akorát jedna deska na 130W CPU, kde se nafouknuly kondíky kolem CPU, ty jsem svépomocí vyměnil a jelo se vesele dál. Bohužel během té doby mi odešly asi 2 GPU. Dobře jednou jsem usmažil starou ATI 9550 zvyšováním napětí, zvětšování filtrace kondenzátorů vlastní blbostí. Podruhé jsem ulomil kondík z čipu nVidia 9600 při opětovném sundávání pasivního chladiče. Ale prostě GPU mi vydržela prostě vždycky méně, hlavně topí, mají větráky, jsou dlouhé a ničí mi airflow. A vůbec k čemu....

Až odejde deska, tak si za 5000 Kč koupím prostě novou nebo schrastím někde na bazaru, kde je všeho přehršel.

Pravděpodobnost závady stoje je vždycky vyšší, když má více součástí...
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: nová střeva na práci ve 4k a win10

Příspěvek od PKBO »

Ale před 16 lety neplatilo ROHS, sám jsi napsal že moc desek pro tvoje využití na trhu není ani dnes, neumím si představit jak to budeš shánět za pár let, ale jestli myslíš že je to jednodušší tak ti to rozmlouvat nebudu, podle mě není. Desek bude za pár let v ojetinách za 1500 mraky, GPU typu 950/960 za 2000 taky a potenciálních problémů méně.

Jinak HEVC H265 a HDMI 2.0 má i GTX 950 s cenou pod 4000 a spotřebou 15/90 W

Pokud víš, že 100% nebudeš na tom PC dělat tedy nic jiného než současnou verzi tohoto programu, tak je asi příplatek za i7 zbytečný, na druhou stranu co když budeš dělat také s něčím jiným ? Vypnout HT v biosu je jednoduché a spotřeba bude úplně stejná (dramaticky nižší než s tvou letitou sestavou) ...

Ale stejně si to uděláš podle sebe, evidentně tu máš hlubší znalosti HW&SW než spousta ostatních potenciálních rádců, moc tedy nevím co od nás chceš za rady :wink:

Jinak ten současný chladič by měl jít uchytit pokud máš sponu na 115x, hlavní ovšem je dotahovat s citem, PCB je dost tenké a dost lidem se povedlo procík olámat v rozích.
check
Nováček
Nováček
Registrován: 28. zář 2005
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nová střeva na práci ve 4k a win10

Příspěvek od check »

Ale výrobci už maj Pbfree pájení zvládnuté. Rohs platí už tak deset let. Když deska odejde, tak bazarovou mohu koupit levnější a k tomu levnou bazar gpu, ty ztrácejí na ceně více než cpu imho.

Reseni s gpu je pořád drazší, za ušetřené peníze mohu pořídit i7 viz níže.

Přemýšlím teď akorát o i7-6700k versus i5-6600k, precijenom v nekterych aplikacich je vyrazne rychlejsi. i5 dle synt. testu je jenom dvakrat vykonejsi oproti soucasnemu cpu a to se mi zda jako maly rozdil.

Sponu na 1151 nemám, ale vyrobím si ji.
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: nová střeva na práci ve 4k a win10

Příspěvek od Mr Lucas »

check píše:Sponu na chladič si dobastlím, to půjde a větráky mám. Scythe je předeažený marketing, viz test větráků tady na PCT. Nic proti pokud ho vlastníš.
Sponu dobastli, jen doporučuji dotahovat s citem. Co se týče toho Ninja 4, nevypadá to na marketing viz http://www.cnews.cz/clanky/gigatest-100 ... trana/0/13
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
check
Nováček
Nováček
Registrován: 28. zář 2005
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nová střeva na práci ve 4k a win10

Příspěvek od check »

Joo on myslel celej chladič, ale ten já mám a nový kupovat nechci. Myslel jsem, že se bavíme o větrácích Noctua: http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrin ... id?start=5
Naměřený průběh průtoku v závislosti na hluku
Koupil jsem asi za 130Kč Gelid a jsem spokojen, drží už léta

Nejdřív nabastlím TT Sonic Tower a pak se kdyžtak uvidí, ale přijde mi že ty všechny chladiče váží prostě 700g heatpipe a hliníku a zase tak extra velké rozdíly nejsou. Scythe Ninja 4 by byl u mě určitě vítěz, kdybych chtěl kupovat chladič a žádný neměl.

Takhle kdybych chtěl kupovat nějaký nový chladič, tak bych si chtěl výrazně polepšit, takže aby měl ten pasiv alespoň 1500g, prostě nějaké prasátko, které bude opravdu tiché / pasivní. NEvím jestli někdo něco takového vyrábí. Pak jsem také koukal, že se roztrhl pytel s hotovým vodním chlazením za pár korun. Hmotnost těch aparátů mě ale zatím moc nepřesvědčila o tom, že by chladily lépe.

Koukám do toho testu a zdá s, že Noctua NH-D15S chladí hůř než Scythe Nija 4 - no zajímavé - čekal bych to naopak vzhledem k hmotnosti.

Co se týče dilema i5 versus i7, tak dám asi nakonec i7, protože podle testu na Tomshardware je o 40% rychlejší při renderingu a ten mi tu také běží často. No a možná taky pro ten pohled to taskmanagera, no znáte to :)
check
Nováček
Nováček
Registrován: 28. zář 2005
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nová střeva na práci ve 4k a win10

Příspěvek od check »

Prosím o radu jaké levné redukce Thunderbolt 3 --> DVI-D (Dual Link kvůli 1920x1200px) a Thunderbolt 3 --> HDMI (stačí 1080p 60Hz) koupit?

Předně na té desce https://www.czc.cz/gigabyte-ga-z170x-ud ... 97/produkt
jsou Thunderbolt 3 konektory vyvedeny jako USB type C ?

edit: Už jsem dohledal, že Thunderbolt 3 se vyvádí přes USB-C kondektor, předchozí Thunderbolty byly přes Displayport kondektor.

Takže teď scháním redukce z Thunderbolt 3 (USB type C) na HDMI a na DVI (nebo do HDMI píchnu redukci na DVI - pokud bude umět dual link). V eshopu s applem nevěděli, mají jenom tohle:
http://www.applemix.cz/ostatni-kabely-a ... -bila.html a to HDMI 2.0 není.
Podpora na CZC to teď hledá a neozývá se.

edit2: redukce z Thunderboltu 3 (USB type C) na dva displayporty 4k@60Hz stojí ze zahraničí (s tím nemám problém) 2500 Kč ( tím už problém mám), do displayportu už bych píchnul levnou redukci na HDMI za 250 Kč a na DVI za 250 Kč a bylo by to vyřešeno rovnou i s přípravou na budoucí zapojení dalších 4k monitorů. Jenže za 3000 Kč kabelových redukcí - na to jim kašlu.

Takže zpátky na stromy, koupím levnější desku s HDMI 1.4, DVI a displayportem a na Displayport si za 29$ koupím redukci na HDMI 2.0: https://www.amazon.com/DisplayPort-HDMI ... o+hdmi+2.0

Nebudu mít možnost sice upgrade na další 4k monitor, ale takovou situaci budu řešit až by měla nastat a zatím nevidím, že by měla v předvídatelné budoucnosti nastat, takže na to kašlu.
check
Nováček
Nováček
Registrován: 28. zář 2005
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nová střeva na práci ve 4k a win10

Příspěvek od check »

Objednána i7-6700k, ASRock Z170 Extreme4+ (přední panel se hodí), 2x8GB RAM 3200Mhz

4K Monitor si objednám až tu budu mít funkční a vyzkoušenou redukci z displayportu na HDMI 2.0 a hlavně připravený VESA držák na zdi.

Tady je na desku pěkná recenze, která mě přesvědčila: http://www.tweaktown.com/reviews/7295/a ... ndex7.html
Zkusím i7 dostat na 4,8GHz, přejte mi dobrý křemík.
check
Nováček
Nováček
Registrován: 28. zář 2005
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nová střeva na práci ve 4k a win10

Příspěvek od check »

Kdyby někdo hledal redukce na HDMI 2.0: https://uk.hardware.info/reviews/6701/c ... r-every-pc
Jdou koupit na amazonu a dopravit do čech přes službu shipito.com (tu mám vyzkoušenou). Ale pořád by mě to vyšlo o jednu redukci a dražší desku navíc a byl bych bez USB-C portů.
check
Nováček
Nováček
Registrován: 28. zář 2005
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nová střeva na práci ve 4k a win10

Příspěvek od check »

Tak došlo na to, že ta deska Asrock umřela. Normálně z ní zasmrdělo a už ani nepípne. Tak se snažím vybrat novou desku, protože nehodlám čekat, až se rozhoupají na reklamačním oddělení se uráčit něco dělat.
A je to docela problém. Pomůžete někdo? Ideálně skladem na Alze, ať to je, mám je tady kousek.

edit: Objednal jsem tuhle: https://www.alza.cz/asus-prime-z270-a-d4652672.htm?o=1
Odpoledne by tu měla být, snad cpu a ram přežily.
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: nová střeva na práci ve 4k a win10

Příspěvek od Dithius »

jedna z nejlepších voleb.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
check
Nováček
Nováček
Registrován: 28. zář 2005
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nová střeva na práci ve 4k a win10

Příspěvek od check »

Akorát koukám, že už je Z370 chipset na 8. generaci dostupný a za stejnou cenu a měl jsem si koupit nový a ne starý Z370. Chyba ve spěchu...

edit: aha, tak Z370 už podporuje jenom 8. generaci a ne předchozí, tak ta by mi můj procesor asi nevzala. To je bordel zase od Intelu.

CPU, RAM i HDD přežily. Seasonic zdroj starý 5 lůet a 2 měsíce zdá se nepřežil, Chieftec zdroj starý 12 let funguje bez problémů.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: nová střeva na práci ve 4k a win10

Příspěvek od werygood »

Bordel to je, ale kdybys vzal i7 Coffee Lake, desku Z370 a tu i7 co máš střelil, tak by sis hodně pomohl. Potřebuješ PC nutně hned? Tu desku, cos objednal, můžeš ještě vrátit...
check
Nováček
Nováček
Registrován: 28. zář 2005
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nová střeva na práci ve 4k a win10

Příspěvek od check »

Desku můžu vrátit. Připlatil jsem si schválně za 60ti denní možnost vrácení. Takže kdyby mi nutili novou Z170 desku z reklamace, tak můžu tu novou Z270 vrátit.
Ještě to musím prvně odvést na reklamaci. Dneska jsem řešil reaktivaci licence Win10 (z free upgrade z Win7 OEM) a Officů 2013 koupených. Zejména ty OEM Win reaktivovat byl hroznej ojeb, musel jsem volat na infolinku a po všech pokusech mi nakonec vygenerovali nový produkt key, trvalo to 35 minut na telefonu + 5 minut čekání. A řekli mi, že nový produkt key bude fungovat zase jenom na tuhle desku. Takže jak já půjdu reklamovat tu desku, tak jim rovnou řeknu, že chci vrátit peníze, jinak ať mi koupí k opravené desce novou licenci na win10. A to, jak doufám, si pěkně rozmyslí. Škoda způsobená produktem je zde ztráta licence Win10.

S PC potřebuju pracovat. Ano taky mě napadla varianta i7, co mám, střelit, desku vrátit a koupit nové i5 6tijádro. Nevím ale, za kolik se dá ta i7 prodat, abych nějak nemusel extra připlácet. Mám za to, že i5 6tijádro by bylo daleko výkonější než moje i7, protože HT je mi reálně k prdu.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“