Doplnění sestavy (základ i3-530)

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
zblamak
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. lis 2007

Doplnění sestavy (základ i3-530)

Příspěvek od zblamak »

Zdravím,
rád bych upgradoval pc ve kterém je:
CPU: Intel Core i3-530@2,93GHz
MB: MSI P55-CD53
GPU: AMD HD 5450
RAM: 4Gb DDR3
PSU: v tuhle chvíli neznám
Zadání je takový, aby se na tom ideálně dali zahrát soudobý hry(Zaklínač I-III, Wolfenstein New Order etc). Je mě jasný, že minimálně grafika musí pryč a nahradit ji lepší (případně koupit silnější/kvalitnější zdroj). Dál bych dokoupil další 4Gb RAM. Procesor bych rád zachoval a přetaktoval ho. Kdybych ho měnil, tak k tomu je potřeba i nová deska a tomu se chci vyhnout (co jsem se dočetl, tak I3-530 je na 1156 to nejlepší)
Jde mi ale o to, co doukoupit za grafiku (klidně bazar) a jestli zrovna výše uvedený hry potřebují spíš silnější procesor, nebo grafiku.
Ještě mě napadá, jestli procesor není příliš slabej, že i silnější graiku bude limitovat.
P.S. Třeba https://www.youtube.com/watch?v=PNbGbCWVJYY na i3-530@4,0Ghz a docela slabé grafice hraje Zaklínače III při 30fps (všechno asi na low)
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Doplnění sestavy (základ i3-530)

Příspěvek od -Vladimir- »

Zdravím,
u zdroje je nutné vědět jaký je to model...

Jinak doporučuji přejít ideálně na i7-875K nebo aspoň i7-870/i7-860 (v případě že by Kčko bylo předražené nebo nedostupné) z bazaru samozřejmě + zakoupit chladič (aspoň Feru 3) a taktovat aspoň na 3,7-4 GHz (nejlépe při dobrém napětí i přes 4 GHz), i3-530 i taktovaná je tak 20-25% pod i3-4170 pokládanou jako minimum pro GTX 1050Ti nebo GTX 960...

GPU pak může být RX 470-4 za 5-5,5K...
ignorelist: Stratos (již trvale)
MarssCZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. lis 2016
Bydliště: Chrudim

Re: Doplnění sestavy (základ i3-530)

Příspěvek od MarssCZ »

Zdravím,

jak píse kolega. Měl jsem do nedavna dlouhy roky i7-860. Mel jsem OC na 3,6 s chladicem GELID Solution Tranquillo rev. 2 do 70°C. Na dnesni hry jeste postací, zalezi jaky budete mít naroky na GPU. Kdyz se mi do rukou dostala GTX 980Ti, tak uz jsem tak nadseny nebyl. Kazdopadne vse je o penezich. Chapu, nikomu se nechce menit procesor a tím i deska atd. Jde ale o to, ze kdyz Vam odejde z niceho nic deska (coz neni tak nerealne ke stari techto desek a tohoto socketu) jste, jak se rika, nahrany. Sehnat desku do tohoto socketu je skoro nemozne a kdyz uz je tak pocitejte ze pod dva tisice moc nepujde.

Hral jsem treba toho Zaklinace 3 a i tak mel procesor co delat. (pokud mate uz lepsi grafiku) s horsima nizkyma detailama a grafikou (treba GTX 660) to jde snest a procik jede do 60%.


Kazdopadne..

Osobne bych doporucoval prejit na socket 1150 (z bazaru) nejlepe i5-4790K nebo socket 1151 (novy) a k tomu dokoupit RX 470/480 a budete vysmaty.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“