Změna komponent

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
MaVEee
Nováček
Nováček
Registrován: 18. úno 2017

Změna komponent

Příspěvek od MaVEee »

Zdravím,

moje pc: ASUS M4A87TD, AMD Athlon II X4 640, Kingston 2x2 GB DDR3 [PC3-10600] 1334MHz, AMD Radeon R7 260X. Disky a zdroj asi není třeba psát.

Užívání PC: Hry + 2D CAD software (např.: AutoCAD, Revit, AllPlan) + do budoucna 3D modelování menších stavebních objektů

Momentálně mě už dost omezují 4GB pamětí. Určitě chci koupit min. jednu 8 GB paměťovku a SSD disk (ten si vyberu sám). Moje dilema je v tom, jestli mi někdo dokážete říct zda se mi vyplatí s touto sestavou koupit jen tu paměťovku (pochopitelně DDR3 max. 2000 MHz (víc základovka nepodporuje)) nebo rovnou investovat i do základní desky s procesorem a koupit DDR4 paměť. Grafickou kartu teď měnit určitě nechci. Pokud dobře chápu rozdíl mezi DDR3 a 4 je hlavně v možnosti vyšších frekvencí a v nižším napětí => ve spotřebě. Nebo se pletu? Pokud ne, tak by se mi asi vyplatilo koupit jen tu paměť a počkat s obměnou procesoru/základové desky až mě začnou více omezovat.

Nedokážu moc posoudit, jak na tom momentálně moje sestava je. U procesoru se mi zdá, že už mu některý věci trvaj. Sestavu mám přece jenom už 4 roky (kromě grafiky), ale pořád mi jde všechno v pohodě pokud mi stačí paměťi.

Chápu, že na to každej bude mít jinej názor, ale rád si je přečtu. Předem díky za radu
rAA
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. kvě 2014
Bydliště: Praha

Re: Změna komponent

Příspěvek od rAA »

Záleží jaké hry, ale určitě bych ten procesor , paměti a popřípadě i desku vyměnil.
i9 9900k 5GHz 1,288V ,EKWB set cpu, ROG Maximus XI CODE ,RTX ASUS Strix 2080Ti ,DDR4 GSkill bdie 16GB 3466-13-14,M.2 Samsung 960 EVO 500GB,970 PRO RM850i Corsair,case BeQuiet! Dark base PRO 900 rev.2,ASUS PG279Q,Logitech G910+ Orion Spark
CaptainJack3
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. úno 2017

Re: Změna komponent

Příspěvek od CaptainJack3 »

Vyměnil bych paměti, desku. Za intel, stačila by B250 s CPU i5-7500.
Stolní PC: čekám na ryzen 5
Notebook: Dell XPS 15 - i7 7700HQ, 16GB RAM, 512GB SSD, 1050 4GB
Smartphone: Asus ZenFone 3
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“