Je tato sestava vyvážená? Lze na něčem ještě ušetřit?

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

konydalibor
Nováček
Nováček
Registrován: 21. bře 2017

Je tato sestava vyvážená? Lze na něčem ještě ušetřit?

Příspěvek od konydalibor »

https://www.czc.cz/204469,201625,204097 ... 03847/kody
Sestavil jsem tuto sestavu a zajímá mě Váš názor. Je vyvážená? Dalo by se na něčem ušetřit aniž by to znamenalo ztrátu výkonu? (např. srovnatelná grafika od AMD) Budou procesory od intel nebo i jiné díly, které jsem vybral v dohledné době levnější?

GIGABYTE B250M-D3H - Intel B250

MSI GeForce GTX 1050 2G OC, 2GB GDDR5

Intel Core i5-7400

Crucial 8GB DDR4 2400

WD SSD Green - 120GB

Fortron SP500-A, bulk, 450W

Díky za odpovědi.
jagoda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2012
Bydliště: Bratislava

Re: Je tato sestava vyvážená? Lze na něčem ještě ušetřit?

Příspěvek od jagoda »

asi v pohode
i7 2600k / 16GB DDR3 / GTX760
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Re: Je tato sestava vyvážená? Lze na něčem ještě ušetřit?

Příspěvek od Meridius »

Sestava je na co?
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Je tato sestava vyvážená? Lze na něčem ještě ušetřit?

Příspěvek od -Vladimir- »

zdroj na prd, tam budou šmejdovní kondíky...

když už tak SSR-430ST (dokud nebude levnější a s ověřenými kondíky) nebo S12II-520...

Při nižší vlastní ceně klidně SS-500ET...
ignorelist: Stratos (již trvale)
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Je tato sestava vyvážená? Lze na něčem ještě ušetřit?

Příspěvek od mlrs »

Zalezi fakt na co to bude...
Zdroj bych poslechl Vladimira
Cele se to zda takovy low-cost a pak je tam naraz draha i5 - to uz bych radej vzal Pentium s HT za tusim 1700+- a radej pridal na grafice...v pripade her. Pokud na praci tak mozna tu i5 ale pak je mozna zas malo 8GB RAM -> no proste napis, k cemu nejvic to budes pouzivat...
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
konydalibor
Nováček
Nováček
Registrován: 21. bře 2017

Re: Je tato sestava vyvážená? Lze na něčem ještě ušetřit?

Příspěvek od konydalibor »

Sestava by měla být určená spíše na hraní her, především pak Fify, která je víc náročná na procesor než na grafiku. Skládal jsem a vybíral a nakonec jsem se rozhodl koupit sestavu už složenou a jelikož to byl poslední kus, tak jsem ji raději objednal ihned. Výkonově by to mělo být relativně podobné, podle toho co jsem našel tak procesor by měl dosahovat asi 85% výkonu toho co jsem původně chtěl koupit. Především mě asi k té koupi donutilo to, že je v ceně i naistalovany legalní Windows. Myslíte, že jsem koupil dobře? https://www.it-bazar.cz/repasovane-poci ... GwodWPAE0g

Intel Core i5-2500 3,3GHz, 8GB RAM, 240GB SSD, GTX 1050, Windows 10 Pro
jagoda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2012
Bydliště: Bratislava

Re: Je tato sestava vyvážená? Lze na něčem ještě ušetřit?

Příspěvek od jagoda »

neni to tragedia... hw je fajn, sice doska a zdroj budu asi lacnejsie ale co uz...
lepsie ako skladane to nebude...
ale myslim ze ti posluzi na to co potrebujes
i7 2600k / 16GB DDR3 / GTX760
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Je tato sestava vyvážená? Lze na něčem ještě ušetřit?

Příspěvek od pilarius »

Ne. Předražené. A ani se nechluběj, na jaké desce je to seskládané. Měl ses řídit místní radou s Pentiem.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
konydalibor
Nováček
Nováček
Registrován: 21. bře 2017

Re: Je tato sestava vyvážená? Lze na něčem ještě ušetřit?

Příspěvek od konydalibor »

Jak dorazí mrknu na ten zdroj a napíšu jestli nebude mít třeba smysl ho vyměnit. Jinak jediný udaj o desce co uvádí je ten, že lze přidat už jen jednu 8gb ram, což je pro mě i do budoucna dostačující.
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Je tato sestava vyvážená? Lze na něčem ještě ušetřit?

Příspěvek od Walker1134 »

pilarius píše:Ne. Předražené. A ani se nechluběj, na jaké desce je to seskládané. Měl ses řídit místní radou s Pentiem.
Jo to je nejlepší, první sníst muchomůrku a pak se ptát jestli je jedovatá... :mrgreen:
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
jagoda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2012
Bydliště: Bratislava

Re: Je tato sestava vyvážená? Lze na něčem ještě ušetřit?

Příspěvek od jagoda »

ked ti to dojde tak to zapoj a pouzivaj, neryp sa v tom zbytocne lebo stratis este aj zaruku alebo nieco pokazis... uz si vyhodil nejake prachy nazvys tak nesaskuj. pc posluzi nejaky cas
i7 2600k / 16GB DDR3 / GTX760
konydalibor
Nováček
Nováček
Registrován: 21. bře 2017

Re: Je tato sestava vyvážená? Lze na něčem ještě ušetřit?

Příspěvek od konydalibor »

No já koukal kolik stojí ty jednotlivé díly co uvádí na netu,je pravda jen teda u českých vyrobcu a vyšlo to nějak takhle.
Procesor 4 847,94 Kč, Grafika 3 199,00 Kč, SSD 2 500 Kč, Ram 1 644 Kč, Win 10 pro 64bit 2 490 Kč

No už jen cena těhle dílu co uvádí je nějakých 14 680 což je víc než pořizovací cena celého kompletu, kde bude ještě nějaka deska, zdroj, case a dvd romka. Proto jsem myslel, že sám fakt nic lepšího nesestavím. Když jsem pak zkoumal ceny obdobných kompletů byl jsem na 18 000 plus. Určitě tomu rozumíte víc než já - jednotlivé díly srovnávám jen podle nějakych online srovnávačů, takže fakt nevím jestli jsem třeba prakticky neprodělal, ale z těch málo informací co jsem posbíral mi to vyšlo jako nejlepší varianta a vzhledem k tomu, že tam byl poslední kus tak jsem si říkal, že musím jednat rychle. Uvidíme no jak to bude fungovat až to příjde, určitě to tu pak napíšu.
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Je tato sestava vyvážená? Lze na něčem ještě ušetřit?

Příspěvek od mlrs »

No ja bych si to nekoupil - ten zaklad je 5 let stary - ten rok co je zaruka to mozna vydrzi, ale pak bych se zacal bat - to uz bych radej koupil nove Pentium G4560 + odpovidajici soucastky.
Ale mozna je to jen moje averze ke kupovani starych veci vs. novych se zarukou...
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Je tato sestava vyvážená? Lze na něčem ještě ušetřit?

Příspěvek od PKBO »

Aha a nepřišlo ti divný, že ty díly jsou z roku 2011 viď ? :D

Né hele, tohle vážně nebyla super koupě, nebyla to ani dobrá koupě..

reálně to má cenu takhle:
2200 (6 let starý procesor)
800 (6 let stará deska bez možnosti OC, prostě v tom bude to nejlevnější co někde sebrali)
900 (7 let staré ramky)
1600 (nové SSD)
3000 (nová gpu)
600 (protože tam bude ten nejkrámovější zdroj)
0 (protože je to tutově jen upgradovanej w7)

A výkonem to nebude lepší jak G4560 který by v těch penězích vyšlo podstatně levněji a s nějakou možností vylepšení, tohle čeká akorát tak smrt, vylepšení nula.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Je tato sestava vyvážená? Lze na něčem ještě ušetřit?

Příspěvek od racecar »

Gratulujem ku kupe. Predajca moze byt rad.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Je tato sestava vyvážená? Lze na něčem ještě ušetřit?

Příspěvek od AllowedCry »

Vrať to ve 14ti denní době.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
konydalibor
Nováček
Nováček
Registrován: 21. bře 2017

Re: Je tato sestava vyvážená? Lze na něčem ještě ušetřit?

Příspěvek od konydalibor »

Dneska to má dorazit jinak co se desky týče ona není uvedena ale název počítače je i názvem desky takže jsem hledal na netu a je jich sice více druhů podle třeba počtu slotu na ramky a podobně, ale vypada to že tam bude něco takového https://www.aliexpress.com/item/High-qu ... .38.NnetIe . Jinak, to že tam bude stary procesor třeba i staré ramky s tím samozřejmě počítám, doufám teda, že to stáří tomu neubere nějak na výkonu. Jediné čeho se opravdu bojím, je zdroj, ale raději se v tom fakt nebudu šťourat, minimálně ten rok, co je záruka. Jinak z toho hlediska, jak to ceníty vy jde vidět, že prodejce na tom bude zisk - tohle jsou asi jeho pořizovací ceny, já s tím nemám problém a jsem pro jen at má co danit, daleko důležitější pro mě je jestli to pro mě bude mít hodnotu užitnou stejnou jako by to bylo nové - to znamená výkon, který je uvedeny na netu od všech částí, pokud to tak bude budu za ty prachy happy a taky pokud to za dva roky nějak neodejde stářím. Já měl dycky jen notebooky a nemůžu si stěžovat, jen můj první se přehříval tak, že se i vypínal jinak jsem měl dycky stroje co fungovali kolem 10 let a pak jsem je pořád funkční dal bokem a koupil novy. Snad to tady bude stejné. Každopádně jak to tu čtu možná jsem měl 500 připlatit abych měl standartní 2 letou záruku.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Je tato sestava vyvážená? Lze na něčem ještě ušetřit?

Příspěvek od AllowedCry »

Jsou to sice vyhozené prachy, za ty peníze si mohl mít sestavu novou s vyšším výkonem, cena/výkon je naprostá katastrofa, stačit to samozřejmě bude.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
konydalibor
Nováček
Nováček
Registrován: 21. bře 2017

Re: Je tato sestava vyvážená? Lze na něčem ještě ušetřit?

Příspěvek od konydalibor »

AllowedCry píše:Jsou to sice vyhozené prachy, za ty peníze si mohl mít sestavu novou s vyšším výkonem, cena/výkon je naprostá katastrofa, stačit to samozřejmě bude.
Ale já právě chtěl sestavit něco podobně vykoneho z nových dílu, ale všechny konfigurace vycházeli strašně draho. Třeba tu co jsem dával nahoru i když uvážím že bych dal na místní rady a koupil třeba o tisíc korun levnější procesor tak pořád bych tam neměl windows case atd ve finále bych byl zase někde u 18 000. Jinak třeba to pentium jsem koukal, jak tady víc lidi psalo a to ve finale nedosahuje minimalní výkon, se kterým bych se smířil, za to jsem našel že je to úžasné v poměru cena kvalita - takže určitě dobře míněné rady. Procesor co je v tomhle počítači oproti tomu když jsme hledal tak v poměru cena/kvalita (myšleno při koupi nového) na tom tak dobře není ale určil jsem ho nakonec výkonově jako takovou svoji dolní hranici. Skutečnou otazkou pro mě teda zustava jestli to i přes to, že to není nové bude pracovat jako nové - což za chvíli hned vyzkouším švihnu tam hned Fifu 17 a ještě ji zkusím streamovat a uvidíme, jak se s tím vypořádá.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Je tato sestava vyvážená? Lze na něčem ještě ušetřit?

Příspěvek od AllowedCry »

Staří neovlivňuje výkon komponent, jde o to, že si dal nehorázně velkou sumu za už odepsaný HW, za tu cenu by si měl ze zdejšího bazaru lepší železo.

Na fifu to stačit bude.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“